Dramat 1970

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 619 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Karol Matulak to nowy uczeń w nowej klasie. Stara się zaprzyjaźnić z pewną grupą osób, która cieszy się poważaniem wśród pozostałych uczniów. Udaje mu się to. Zaczyna uczestniczyć w chuligański wybrykach rówieśników. Jeden z nich kończy się pobiciem niewinnego chłopca.
Tatort to jeden z najdłużej emitowanych seriali kryminalnych. Akcja nie skupia się tu na jednej grupie dochodzeniowej, ale w poszczególnych odcinkach mamy okazję zobaczyć pracę policjantów z wielu komend policji na terenie Niemiec, jak też z Austrii czy Szwajcarii.
Młody hippis Jonas (Robert Walker, Jr) wędruje samotnie przez meksykańskie, skwarne pustkowia. Pośród malowniczych wzgórz pokrytych zastygłą lawą natrafia na przydrożny zajazd. Zmęczony do granic wytrzymałości, zostaje przyjęty przez właścicielkę Mary (Rita Hayworth), poznaje jej zalotną córkę Billie (Mimsy Farmer) oraz przyjaciela domu Warrena (Ed Begley). Nieoczekiwanie wszyscy rozpoznają w chłopaku Rockyego, zaginionego syna Mary. Jonas jest zaskoczony, lecz szybko oswaja się z tą wiadomością. Wkrótce, krok po kroku, pozna mroczną rodzinną tajemnicę...


Do domu Mélancolie Mau wdziera się zamaskowany mężczyzna, który brutalnie ją gwałci. Zhańbiona kobieta zabija go strzelając do niego, a ciało wrzuca do morza. Sprawa nie ma szansy się wydać, ale kilka dni później w miasteczku pojawia się Harry Dobbs, sprawiający wrażenia jakby wiedział o wszystkim, co zdarzyło się tamtej nocy.
Pewien kolekcjoner przekazów ustnych, historyk, spotyka prawie stuletniego Jacka Crabba, który opowiada mu swoje bujne życie - jak został porwany i wychowany przez Indian, jak został rewolwerowcem, ożenił się z Indianką, widział jej śmierć z rąk ludzi generała Custera, a potem sam do nich dołączył w bitwie pod Little Big Horn... [opis dystrybutora]
Serial Janusza Morgensterna opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Głównymi bohaterami są dwudziestoletni chłopcy, wplątani w dramatyczną historię narodu i zmuszeni do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji. Z właściwą ich wiekowi fantazją, poświęceniem, ale i ze świadomością ogromu ryzyka i odpowiedzialności podejmują nierówną walkę z wrogiem. Początkowo jest ona spontaniczna. Z czasem przeradza się jednak w zorganizowaną i dokładnie planowaną działalność dywersyjną.
Konfrontacja syna-technokraty z ojcem - przedwojennym przemysłowcem posłużyły jako pretekst do rozważań o kondycji etosu polskiej inteligencji. Życie rodzinne to portret mieszczańskiej rodziny z przedwojennymi, wielkoprzemysłowymi tradycjami. Warszawska willa w zarośniętym ogrodzie, niegdyś zapewne z pretensjami do dworku, teraz mocno podupadła, to rodzinne gniazdo młodego inżyniera, Wita, robiącego karierę na Śląsku. Dom zamieszkują despotyczny ojciec, zblazowana ciotka, ekscentryczna siostra (pierwsza, świetna rola muzy reżysera - Mai Komorowskiej) i wielki pies o kinofilskim skądinąd imieniu Caligari. Aktywnym widzem rodzinnej psychodramy jest Marek, kolega Wita.
Głównym bohaterem „Przedstawienia” jest angielski gangster Chas Davlin (rewelacyjny James Fox), który zajmuje się ściąganiem długów. Kiedy przez „przypadek” zabija jednego z klientów swojego szefa, musi uciekać przed policją i własnym bossem. Miejsce schronienia znajduje w domu podupadłego gwiazdora rocka – Turnera (Mick Jagger), który żyje z dala od świata, wraz ze swoimi dwiema kochankami. Na początku Turner nie ma ochoty pomagać Chasowi, z czasem jednak między tą dwójką nawiąże się dziwna, perwersyjna relacja…
Corey jest młodym mężczyzną, który właśnie opuszcza więzienie. Przed wyjściem, dostaje od klawisza informacje, jak obrobić jubilera. Vogel jest przestępcą, którego w pociągu, eskortuje doświadczony policjant, Mattei. Vogelowi udaje się uciec i jego drogi, krzyżują się z Coreyem. Razem postanawiają przeprowadzić skok na jubilera. Do pomocy biorą byłego policjanta, Jansena. Nie wiedzą jednak, że komisarz Mattei ciągle podąża ich tropem.
Film opowiada o Polakach, byłych więźniach obozu koncentracyjnego, którzy w 1945 roku zostają wyzwoleni przez Amerykanów i znowu trafiają do obozu (dla uchodźców). Wieloletni pobyt w obozie koncentracyjnym nieuchronnie prowadzi do psychicznych dewiacji. Fenomen się pytanie, czy człowiek, który przeżył piekło obozu, będzie umiał kiedykolwiek o nim zapomnieć.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…