Filmy nowe kino niemieckie

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nowe kino niemieckie. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Adaptacja powieści Guntera Grassa. Trzyletni Oscar przestaje rosnąć w dniu przejęcia władzy przez partię Hitlera. Jego oczami śledzimy burzliwą historię Gdańska przed i po wybuchu wojny...
Film opowiada o podróży w czasie i przestrzeni kobiety imieniem Claire. Wędruje ona szukając cudzoziemca, którego przypadkowo poznała. Jej tułaczce po świecie towarzyszy strach przed apokalipsą, wywołaniem której grozi atomowy satelita, który wymknął się spod kontroli. W Australii Claire spotyka pewnego mężczyznę. Używając specjalnej kamery, robi on zdjęcia, które widzą również ludzie niewidomi. Wspólnie ze swoim ojcem wykorzystuje tę nową technikę, żeby wyleczyć niewidomą matkę. Podczas próby kobieta umiera z nadmiernego wyczerpania siły oddziaływania zdjęć. Wynalazca jednak nadal pracuje nad udoskonaleniem swojego odkrycia: chce teraz uczynić widzialnymi marzenia. Claire oddaje do dyspozycji swoją osobę dla przeprowadzenia testu i ogrania ją wręcz żądza oglądania wciąż nowych zdjęć. Od żądzy tej może się uwolnić dopiero przy pomocy lekarza cudotwórcy.

Pina

7,0
"Pina" to pełnometrażowy film tańca zrealizowany z udziałem zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, poświęcony fascynującej i unikalnej twórczości zmarłej latem 2009 roku wspaniałej choreografki. Dzieło to jest hołdem złożonym Pinie Bausch przez Wima Wendersa. Reżyser zaprasza nas do wzięcia udziału w zmysłowej podróży - poprzez olśniewający obraz - w głąb nieznanego wymiaru: na deski legendarnego teatru oraz na ulice i w okolice Wuppertalu, który przez ponad 35 lat był dla Piny Bausch domem i miejscem pracy twórczej.


Prawdziwa historia pilota myśliwca Dietera Denglera (Christian Bale), pół niemca-pół amerykanina, który zostaje podczas wojny w Wietnamie, zestrzelony w Laosie.
Abel to dwuznaczna postać. Od najmłodszych lat pozbawiony ciepła i radości nie może nawiązać porozumienia w świecie dorosłych. Jego życie całkowicie odmieni wybuch II wojny światowej. Abel trafia do ośrodka szkoleniowego dla członków Hitlerjugend.
Kontynuacja filmu Abela Ferrary z 1992 roku to opowieść o gliniarzu (Nicolas Cage), który świetnie radzi sobie w świecie narkotyków, chętnych kobiet i gigantycznych karabinów.
Pisarka, podróżniczka, archeolog, agentka brytyjskiego wywiadu. Niezwykła kobieta, która w czasach emancypacji stała się jedną z najważniejszych osób kształtujących politykę Imperium Brytyjskiego na Bliskim Wschodzie. Gertrude Bell robiła zawsze to, na co miała ochotę. Uwielbiała ryzyko i adrenalinę. Niektórzy mówili o niej „zarozumiała pannica z Oxfordu”. Konsekwentnie udowadniała, że jest lepsza od mężczyzn. Osiągnęła pozycję w świecie arabskim, która wówczas wydawała się dla kobiety niemożliwa, nawet w Wielkiej Brytanii. Jej życie to przygoda, w której spełniały się wszystkie marzenia – poza jednym – miłością.
Film pokazuje powojenny Berlin. To właśnie miasto jest jego głównym bohaterem. Oglądamy także "Niebo nad Berlinem" i żyjące tam anioły -istoty piękne, nieśmiertelne i dobre. Obserwują one ludzi i pomagają im. Okazuje się jednak, że jeden z nich zakochuje się w pięknej akrobatce i chce dla niej zrezygnować z nieśmiertelności. Czy zdaje sobie jednak sprawę, iż życie człowieka jest śmiertelne, pełne bólu i cierpienia? Czy to go odstraszy?
Film, oparty na prawdziwej historii, przedstawia życie Hannah Arendt (Barbara Sukowa), niemieckiej teoretyk polityki i filozofki. Arendt opisywała dla New Yorkera proces zbrodni wojennych nazisty Adolfa Eichmanna.
Legendarny dokumentalista Werner Herzog, który ma swoim koncie nominację do Oscara, w najnowszym filmie bierze na warsztat internet – od jego początków do najbardziej oddalonych zakątków. Podróż zaczyna od samych źródeł cyfrowej rewolucji – znajdujemy się w pokoju na Uniwersytecie Kalifornijskim, skąd w 1969 roku został wysłany pierwszy mail. Herzog udowadnia, że moment, w którym internet zacznie „śnić sam o sobie” jest już bardzo bliski. Prowadzi widzów poprzez szereg prowokacyjnych rozmów, które pokazują, w jaki sposób internet przekształcił praktycznie wszystkie elementy realnego świata – od biznesu, przez edukację, podróże kosmiczne, po opiekę zdrowotną i w końcu osobiste relacje. Jeden z naukowców pokazuje, jak wygląda wyobraźnia robota, i zadaje niewygodne pytanie: czy otoczeni inteligentnymi maszynami na pewno będziemy wciąż potrzebowali towarzystwa drugiego człowieka?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…