Filmy 1976

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1976 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rok 1976. Na korytarzu gmachu Telewizji, Agnieszka - dyplomantka szkoły filmowej - przekonuje "ważnego" redaktora o potrzebie powstania filmu o Mateuszu Birkucie, przed laty przodowniku pracy, którego błyskotliwa kariera skończyła się nagle i niespodziewanie gdzieś około roku 1952. Po pertraktacjach dziewczyna dostaje wreszcie taśmę i niezbędny sprzęt. Rozpoczyna prywatne śledztwo, mające ustalić przyczyny sukcesu i upadku Birkuta.

King Kong

6,6
W dzikich ostępach afrykańskiej dżungli ekspedycja poszukująca złóż ropy naftowej znajduje gigantycznego goryla. Małpa sieje postrach wśród tubylców, którzy traktują ją jak boga i nazywają Kong. Szef ekspedycji postanawia schwytać goryla i przewieźć do Ameryki, gdzie ma się on stać maskotką koncernu paliwowego. Mimo sprzeciwów antropologa Jacka Prescotta, Kong trafia do Nowego Jorku, gdzie na ogromnym festynie ma zostać zaprezentowany tłumom. Przerażony goryl wyrywa się z gigantycznej klatki i zaczyna pustoszyć miasto.

Muppety

7,3
Kermit Żaba, Piggy, Fozzie, Zwierzak i pozostałe Muppety co wieczór dają wielki show. Zapraszają do każdego programu jakąś znaną postać. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem, a zaplecze sceny tętni swoim własnym, wyjątkowym życiem.


1942 r. Dowódca floty japońskiej, admirał Isoroku Yamamoto, ma rozbić flotę USA na Pacyfiku. W tym celu musi doprowadzić do zlikwidowania amerykańskiej bazy wojskowej na wyspie Midway. Jednak dzięki złamaniu japońskich szyfrów amerykański wywiad dowiaduje się o tych planach. Pracę nad planem bitwy z Japończykami zaczyna szef wywiadu, komandor Joseph Rochefort, oraz admirał Chester Nimitz. Nakręcona z rozmachem rekonstrukcja jednej z największych bitew morskich II wojny światowej.
Fred, całkiem sympatyczny specjalista od komputerów w agencji ubezpieczeniowej, nie znalazł szczęścia w małżeństwie. Dom jest istnym piekłem, gdzie decydujący wpływ ma żona, nie pozostawiając dla niego skrawka własnej woli. Pantoflarz Fred wiele razy rozmyślał nad unicestwieniem towarzyszki życia, lecz nie potrafił zdecydować się, która z metod pozbycia się niewygodnej osoby będzie zbliżona do zbrodni doskonałej. W pracy Fred zajmuje się statystyką dotyczącą przyczyn śmierci osób ubezpieczonych w jego firmie. Przy pomocy tylko sobie znanych sposobów oblicza jak powinna umrzeć żona.
Ordynat Michorowski poznaje guwernantkę swej kuzynki Luci. Zakochuje się w pannie Stefanii Rudeckiej, zdobywa jej wzajemność. Ich miłość bulwersuje arystokratyczne środowisko. Szlachetnie urodzone damy i wykwintni panowie podczas balu jednoznacznie dają odczuć ubogiej dziewczynie, że wśród nich zawsze będzie trędowata, a jej małżeństwo z panem na Głębowiczach byłoby niewybaczalnym mezaliansem. Zrozpaczona Stefcia biegnie w strugach ulewnego deszczu przez park. Wkrótce spełni się to, co jej przeznaczone.
Ekranizacja opowiadania Henryka Sienkiewicza o polskim żołnierzu, wiecznym tułaczu, który na różnych polach bitewnych przelewał swą krew "za wolność naszą i waszą". U schyłku swego życia osiadł na małej wysepce jako latarnik morski.

Lokator

7,9
Polański wciela się w postać Trelkovskiego, cichego i niepozornego urzędnika, którego szare życie wypełnia się strachem i grozą, kiedy wprowadza się do nowego mieszkania. Do narastającej paranoi przyczyniają się inni lokatorzy, którzy nie zrobią niczego, by pomóc mu opanować obsesję na tle tragicznego losu poprzedniej lokatorki. Czy lęki Trelkovskiego są istotnie uzasadnione czy też są po prostu wynikiem jego prawdopodobnego załamania nerwowego?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…