Sci-Fi 1995

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 16 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Sci-Fi z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Podczas pościgu obcej jednostki rebelii, statek Federacji USS Voyager wleciał w niebezpieczny obszar kosmiczny. W niewyjaśnionych okolicznościach, obie jednostki zostają przeniesione o kilkadziesiąt lat świetlnych, a powrót do domu zajmie im 75 lat. Łączą więc siły, aby znaleźć szybsze wyjście z tej sytuacji.

Sliders

7,4
Wyobraźcie sobie światy, w których historia potoczyła się inaczej niż w naszym: światem rządzą komuniści, II Wojnę Światową wygrał Adolf Hitler albo to, że na Ziemi wciąż żyją dinozaury itp. Quinn Mallory (Jerry O'Connell) odkrył przejście do takich światów. Jednak, gdy wraz z przyjaciółmi wszedł do takiego świata, w wyniku komplikacji nie wiedział jak wrócić z powrotem do swojego. Od tej pory Quinn i jego towarzysze skaczą po światach równoległych mając nadzieję, że któregoś dnia wrócą do domu.
Serial ten to prowokująca telewizyjna antologia, wielokrotnie uhonorowana nagrodami Emmy. Podobnie jak w przypadku klasycznego już serialu z lat. 60.tych, pod tym samym tytułem, każdy odcinek jest celebracją ludzkiej wyobraźni, badań nad przekraczaniem nowych granic z zakresu technologii, kosmosu i ludzkich doświadczeń, które ujawniają nasze największe nadzieje i największe obawy. Historie, podejmowane w serialu rozwijają konsekwencje kontrowersyjnych i prowokujących tematów takich jak manipulacja genetyczna, wizyty Obcych na Ziemi, oraz kwestię życia po śmierci.


W odległej przyszłości ludzie wyruszają do gwiazd by zasiedlić nowe planety. Szybko okazuje się, że nie jesteśmy sami, a obcy są wrogo nastawieni. Rozpoczyna się więc wojna, a w szeregi kosmicznych marines wstępują tysiące młodych ludzi. Wśród nich są członkowie 58 eskadry, których los rzuca w najdalsze zakątki kosmosu, by zmierzyli się z obcymi, androidami i własnymi słabościami.
Australijsko-polski serial przygodowy z elemantami fantastyki. Wszystko rozpoczyna się od zwykłej wycieczki szkolnej. Paul jedzie z klasą do parku narodowego, gdzie uczniowie mają oglądać zaćmienie słońca. Nauczycielka pokazuje swoim podopiecznym dziwną jaskinię. Tymczasem Paul znika nagle w tajemniczych okolicznościach. Nastolatka poszukują zrozpaczeni rodzice, koledzy i policja. Nie mogą jednak trafić na żaden ślad, który ułatwiłby rozwikłanie tej tajemniczej zagadki. Tymczasem Paul przebywa w równoległym świecie, o którego istnieniu nigdy nikt nie słyszał. Przerażony śmietlenie chłopak nie wie, gdzie się znajduje i jak ma wrócić do domu. Niespodziewanie z pomocą przychodzi mu nieznajoma dziewczyna. Razem z Rianą trafia do wioski, którą zamieszkują bardzo dziwni ludzie. Paul jest przekonany, że przeniósł się w czasie. Sytuacja staje się groźna i życie chłopaka jest w niebezpieczeństwie...
Rok 2015, piętnaście lat po kataklizmie, który ludzkość nazwała drugim uderzeniem. Czternastoletni Shinji Ikari przybywa do Tokio-3 na wezwanie swojego ojca, którego nie widział jakiś czas i do którego ma mieszane uczucia. Okazuje się, że ojciec Shinjiego – Gendō – chce powierzyć mu pilotowanie evangeliona: robota, którego zadaniem jest walka z aniołami – istotami chcącymi zniszczyć ludzkość. Niechętny temu na początku Shinji ostatecznie zgadza się pilotować robota. Pozostaje w Tokio-3 na dłużej, na wypadek ataku kolejnego anioła, zamieszkuje ze swoją nową opiekunką, Misato Katsuragi, idzie do nowej szkoły. Shinji jest jednak outsiderem, nawiązywanie kontaktów z innymi przychodzi mu bardzo trudno, ze wszystkich sytuacji stara się wyjść w ten sam sposób – robiąc to, o co się go prosi. Wkrótce jednak okaże się, że nie można żyć tak przez cały czas – spotka nowych ludzi, stanie przed nowymi zadaniami. „Neon genesis evangelion” oprócz znakomitej rozrywki jest także dziełem głęboko filozoficznym – oprócz tego, co dzieje się na ekranie, widz poznaje także rozterki, radości, smutki, sukcesy i niepowodzenia bohaterów, bardzo mocno zagłębiając się w ich psychikę i osobowość. Jeśli dobrze przeanalizuje się serial, znajdzie się w nim drugie, a może nawet trzecie i czwarte, dno.
Serial opowiada o przygodach dwóch przyjaciół mieszkających w miasteczku Sheridan w Kolorado na Dzikim Zachodzie, powieściopisarzu Erneście Pratcie (Richard Dean Anderson) i naukowcu Janosu Bartoku (John de Lancie). Pewnego dnia profesor Bartok namawia pisarza na wcielenie się w wymyśloną postać o pseudonimie Legend. Legend w swoich przebraniach przemierza Dziki Zachód łapiąc złoczyńców i rozwiązując różne zagadki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…