Akcja 1995

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 23 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Akcja z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Xena (Lucy Lawless), była kiedyś mściwą wojowniczką dla tych, którzy wyrządzili jej krzywdę. Po spotkaniu herosa Herculesa zaczyna żałować za swoje czyny i postanawia zmienić swoje dotychczasowe postępowanie. Staje się bojownikiem w imieniu dobra i sprawiedliwości. Wraz ze swoją przyjaciółką Gabrielle (Renee OConnor) podróżuje po świecie, by walczyć ze złem i by bronić słabszych. Akcja serialu rozgrywa się w mitologicznej Grecji.
Nocny patrol jest spinn-offem popularnego amerykańskiego serialu Słoneczny patrol. Głównym bohaterem jest Mitch Buchannon, ratownik morski z Los Angeles, który pracując jako detektyw rozwiązuje przestępstwa mające jakikolwiek związek z morzem lub plażą.


Podczas pościgu obcej jednostki rebelii, statek Federacji USS Voyager wleciał w niebezpieczny obszar kosmiczny. W niewyjaśnionych okolicznościach, obie jednostki zostają przeniesione o kilkadziesiąt lat świetlnych, a powrót do domu zajmie im 75 lat. Łączą więc siły, aby znaleźć szybsze wyjście z tej sytuacji.
Polska lat 90. Dwa konkurencyjne gangi „Sytego” i „Cyrka” walczą ze sobą o wpływy. Obaj szefowie współpracują z rosyjskim byłym generałem KGB – Zajcevem. Zajcev dogaduje się ze „Struną”, który jest w obu gangach jednocześnie. Wkrótce ginie „Cyrk” z broni „Sytego”, a następnego dnia w brzozowym lasku ginie sam „Syty” zastrzelony przez „Strunę”, który następnie wylatuje samolotem do Turcji. Władzę nad gangami w Polsce obejmuje tajemniczy „Boss”, a jego „prawą ręką” jest Zajcev, który szmugluje narkotyki przez firmę Eko-Itable Petera Novotnego – biznesmena poszukiwanego przez USA. Na trop Novotnego wpada komisarz Olgierd Halski, który po kilku miesiącach wraca do pracy w Policji, po tym jak „Syty” wrobił go w zabójstwo młodej narkomanki. Halski razem z młodym agentem UOP-u – Kamilem Zybertowiczem rozpracowują firmę Novotnego i przez przypadek wpadają na trop Zajceva. Rosyjski gangster nie chce ryzykować i zabija Zybertowicza. Halski odkrywa wytwórnię amfetaminy i aresztuje Novotnego. Zajceva dopada w jego mieszkaniu „Boss”, który pozoruje przedawkowanie leków swojej „prawej ręki”. Wkrótce „Boss” sprowadza Nadjeżde Tumską na miejsce Zajceva.
Komandor Harmon Rabb i major Sarah MacKenzie to prawnicy Wojskowego Biura Śledczego JAG. Sprawy, jakie mają rozwiązać są wielorakie: od typowych, jak dezercja, czy nie wykonanie poleceń przełożonego - niesubordynacja, po gwałty, przemyt i morderstwa. Często prowadzenie dochodzenia jest trudne, bo w przestępstwa zamieszane są grube ryby z armii. Zdarza się, że kompetencje wojskowe nie wystarczają... Choć w życiu prywatnym są przyjaciółmi, to w pracy często muszą stanąć po przeciwnych stronach barykady. Ale sądowe waśnie szybko mijają, szczególnie, że atmosfera panująca w ich biurze sprzyja dobrej i sumiennej pracy. Tematyka odcinków jest zróżnicowana: główni bohaterowie z zawodu są prawnikami - więc często prowadzą sprawy wojskowe dotyczące żołnierzy służących w armii amerykańskiej. Jednocześnie niektóre odcinki serialu JAG mają fabułę czysto sensacyjną, w której to prawnicy biura uczestniczą np. w akcjach antyterrorystycznych czy nawet pracują jako szpiedzy w obcych państwach. W serialu powtarzają się jednak główne wątki: Harmon Rabb pragnie odnaleźć swojego ojca, który zaginął gdzieś w Azji podczas akcji wojskowej. Obecne są też problemy postaci drugoplanowych: wiecznie ciapowaty Bud Roberts "dorasta" do bycia ojcem i prawnikiem, a płk. MacKenzie boryka się z problemami z mężczyznami.
Thomas Veil trudni się fotografiką. Niebawem po urządzeniu wernisażu swoich fotografii tożsamość i przeszłość Thomasa znika. Numer telefonu nie odpowiada, klucze do domowego zamku nie pasują, przepadają bez śladu wszelkie dane mogące potwierdzić jego personalia, a znajomi i żona go nie poznają. Na domiar złego z pracowni ginie jedno z jego zdjęć przedstawiające egzekucję ludności cywilnej przeprowadzoną w jednym z krajów Ameryki Południowej. Wkrótce Tom odkrywa, że znalazł się na celowniku tajemniczych ludzi, którzy za wszelką cenę pragną odzyskać znajdujący się w posiadaniu Veila negatyw wspomnianej fotografii.
Rok 2015, piętnaście lat po kataklizmie, który ludzkość nazwała drugim uderzeniem. Czternastoletni Shinji Ikari przybywa do Tokio-3 na wezwanie swojego ojca, którego nie widział jakiś czas i do którego ma mieszane uczucia. Okazuje się, że ojciec Shinjiego – Gendō – chce powierzyć mu pilotowanie evangeliona: robota, którego zadaniem jest walka z aniołami – istotami chcącymi zniszczyć ludzkość. Niechętny temu na początku Shinji ostatecznie zgadza się pilotować robota. Pozostaje w Tokio-3 na dłużej, na wypadek ataku kolejnego anioła, zamieszkuje ze swoją nową opiekunką, Misato Katsuragi, idzie do nowej szkoły. Shinji jest jednak outsiderem, nawiązywanie kontaktów z innymi przychodzi mu bardzo trudno, ze wszystkich sytuacji stara się wyjść w ten sam sposób – robiąc to, o co się go prosi. Wkrótce jednak okaże się, że nie można żyć tak przez cały czas – spotka nowych ludzi, stanie przed nowymi zadaniami. „Neon genesis evangelion” oprócz znakomitej rozrywki jest także dziełem głęboko filozoficznym – oprócz tego, co dzieje się na ekranie, widz poznaje także rozterki, radości, smutki, sukcesy i niepowodzenia bohaterów, bardzo mocno zagłębiając się w ich psychikę i osobowość. Jeśli dobrze przeanalizuje się serial, znajdzie się w nim drugie, a może nawet trzecie i czwarte, dno.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…