Akcja 1970

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 83 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1970 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lato 1945 roku. W małym miasteczku na Dolnym Śląsku oddział siedmiu saperów, dowodzony przez porucznika Święcickiego ma rozminować fabrykę chemiczną. Niemieccy dywersanci z grupy Wehrwolfu zamierzają wysadzić ją w powietrze. Obie grupy wchodzą jednocześnie na teren zakładu. Rozpoczyna się walka o uratowanie fabryki. W trakcie akcji Święcicki zostaje postrzelony przez Niemca. Z pomocą przybywa jego największy rywal, sierżant Bobrowski.
Dramat wojenny rozgrywający się tuż przed przystąpieniem Stanów Zjednoczonych do II Wojny Światowej. Dowództwo floty cesarskiej chcąc ratować Japonię przed kryzysem gospodarczym planuje atak w samo serce floty amerykańskiej. Nadchodzi dzień 7 grudnia 1941 roku, w którym rozpoczyna się prawdziwy dramat w historii USA.
Amerykański żołnierz dowiaduje się o wielkiej ilości złota przechowywanej przez Niemców w banku, w miasteczku po drugiej stronie frontu. Łatwo przychodzi mu przekonać kolegów, że przyda im się taka fura pieniędzy. Wyruszają po cenny ładunek.


Oddział amerykańskich komandosów zostaje przerzucony na niewielką wyspę na Pacyfiku, gdzie Japończycy ulokowali swoją stację namiarową. W skład grupy desantowej wchodzi odwołany z urlopu młody oficer, ponieważ tylko on potrafi porozumieć się z mieszkańcami wyspy.
Zawodowy zabójca Jeff Heston, spotyka na swojej drodze piękną Vanessę Sheldon, w której się zakochuje. Jeff postanawia więc zakończyć karierę i wyjechać z nią w tropiki. Problem w tym, że w jego fachu to wcale nie jest proste, zgłasza, gdy do wyrównania pozostają pewne rachunki, a szef mafii chce mieć go w swoich szeregach.
Statek kosmiczny SP-13 ulega kolizji z asteroidą. W wyniku uszkodzeń załoga zmuszona jest lądować na nieznanej planecie. Podczas jej przeczesywania w poszukiwaniu paliwa, astronauci zostają wmieszani w wojnę, między żyjącymi tam plemionami.
Żołnierz Armii Czerwonej, Suchow, wraca do domu w oczekiwaniu rychłego końca wojny. Po drodze spotyka oddział Rachimowa, ścigający zbiegłego bandytę Abdullę. Rachimow prosi Suchowa o zaopiekowanie się żonami Abdulli, zostawiając mu do pomocy młodego żołnierza – Pietruchę. Suchow wraz z żonami Abdulli udaje się do pobliskiego nadmorskiego miasta. Wkrótce w tym samym mieście pojawia się Abdulla, który planuje przeprawić się przez morze za granicę.
Jest lato 1946 roku. Nie wszyscy złożyli broń, nie wszyscy uznali obecne władze. W kraju działa zbrojne podziemie niepodległościowe. Miejscowy Urzędu Bezpieczeństwa walczy z reakcyjnym oddziałem „Boruty”. Niestety, nie jest to łatwe, gdyż w szeregach UB jest członek bandy. Tymczasem w miasteczku pojawia się historyk, Albert Niziński, a tak naprawdę, jest to działający w pełnej konspiracji pracownik UB.

El Condor

6,7
Po ucieczce z więzienia czarnoskóry rewolwerowiec Luke, nawiązuje współpracę z oszustem Jaroo, którego mami perspektywą wielkiego bogactwa. Jaroo nakłania do pomocy plemię Indian i z tak doborową armią wyruszają do meksykańskiego fortu El Condor. Na miejscu okazuje się, że jego zdobycie wcale nie będzie takie proste, a plotka o złocie to oszustwo.
Major Wojska Polskiego Jan Rajner i dywersant Wherwolfu Willy Reiner, to dwóch kuzynów z dolnośląskiego miasteczka, których wojna uczyniła wrogami. Obaj uważają, że służą ojczyźnie - każdy innej. Jeden czuje się Polakiem, drugi Niemcem, choć wyrośli na tej samej ziemi. Po wojnie Rajner przybywa do miasteczka by objąć dowództwo miejscowego garnizonu. Tymczasem do znajdującego się w miasteczku obozu jeńców niemieckich przybywa Willy Reiner. Wkrótce ich drogi się zejdą...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…