Filmy rzym, strach

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rzym, strach. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Robert McCall (Denzel Washington) stara się pogodzić ze strasznymi rzeczami, których dopuścił się w przeszłości. Mężczyzna znajduje dziwne ukojenie w wymierzaniu sprawiedliwości w imieniu uciśnionych. Przebywając we Włoszech odkrywa, że jego nowi przyjaciele są pod kontrolą lokalnych bossów przestępczych. Kiedy wydarzenia przybierają śmiertelny obrót, podejmuje walkę z mafią.

Omen

7,8
Przyszedł na świat o szóstej rano, szóstego dnia szóstego miesiąca. Nadejście Armageddonu, ostatecznej i rozstrzygającej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, nastąpi, zgodnie z przepowiednią Apokalipsy, wraz z narodzinami syna Szatana - w ludzkiej postaci. Niezdolny do przekazania swojej żonie Katherine (Lee Remick) tragicznych wieści o ich dziecku, które urodziło się martwe, amerykański dyplomata Robert Thorn (Gregory Peck) uznaje za swojego syna sierotę, którego matka zmarła przy porodzie. Szczegóły narodzin chłopca pozostają tajemnicą. Kiedy Damian dorasta, staje się oczywiste, że nie jest on zwyczajnym dzieckiem. Gdy następują tajemnicze zgony i dziwne ostrzeżenia, Robert Thorn powoli staje się świadom odrażającego zła, czującego się za niewinną twarzyczką dziecka i znaczenia znamienia w kształcie liczby 666.

Rytuał

6,5
Młody amerykański chłopak nie mogąc znaleźć odpowiedzi na wiele pytań odnośnie wiary wstępuje do seminarium duchownego. Wkrótce potem zostaje przyjęty do nowo utworzonej przez Watykan szkoły egzorcystów, gdzie staczając walkę z demonami na nowo odkryje swoją wiarę i pozna odpowiedzi na pytania, które ciągle go nurtowały...


Cezar Augustus otrzymuje tragiczną wiadomość. Jego najlepszy przyjaciel i dowódca jego legionów, Agryppa, zmarł pozostawiając po sobie dwóch synów Gajusza i Lucjusza i młodą żonę, Julię, która jest córką Augusta. Cezar próbuje przekonać Julię aby poślubiła swojego przybranego brata - Tyberiusza...

Amen.

6,8
Film skupia się na roli kościoła katolickiego w czasie II wojny światowej, a szczególnie na postaci papieża Piusa XII, który w obawie przed represjami niemieckimi wobec duchowieństwa i wiernych uchylił się od otwartego potępienia nazistowskich zbrodni. Głównym bohaterem jest oficer SS Kurt Gerstein, który mimo że dostarczał zabójczy gaz do obozów koncentracyjnych, próbuje powiadomić świat, a Watykan w szczególności, o holocauście.
Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.
Barbara Carey przylatuje do Rzymu by odwiedzić niewidzianą od dawna siostrę. Na miejscu okazuje się, że Mary Ann wyprowadziła się z hotelu jakiś czas temu i ślad po niej zaginął. Barbara rozpoczyna więc własne śledztwo wraz z poznanym pracownikiem ambasady. Kiedy nie przynosi ono efektów dziewczyna zwraca się o pomoc policji. W końcu zrozpaczona zaczyna udawać niewidomą by zwabić porywacza siostry. Jej podstęp się udaje, a zdobyte wskazówki prowadzą do pobliskiej wyspy mew.
Lorenzo jest kolorowym ptakiem, który wyróżnia się wśród rówieśników, przez co często wpada w kłopoty. Właśnie zaczyna naukę w nowej szkole. Już na pierwszej lekcji poznaje nielubianą przez nikogo Blu i szybko zostają najlepszymi przyjaciółmi. Wkrótce dołącza do nich Antonio, który ma problemy z nauką, ale jest świetny na boisku. Cały czas spędzają razem. Tworzą grupę outsiderów, która musi radzić sobie z otaczającym światem. Nie przypuszczają, że tak wielką przyjaźń i zaufanie może zniszczyć jeden pocałunek.
Bohaterką tego kobiecego dramatu Francesci Comencini jest Maria – czterdziestoletnia Rzymianka, kobieta piękna i niezależna, która przechodzi w swoim życiu rewolucję. Poznaje młodszego od siebie mężczyznę i zachodzi z nim w ciążę. Nie jest to jednak początek romantycznej historii, ale pierwszego poważnego życiowego sprawdzianu. Córeczka Marii rodzi się o kilka miesięcy za wcześnie. Umieszczona w inkubatorze, tytułowym bialym pokoju, czeka, żeby tak naprawdę się narodzić. Od tej chwili życie Marii zostaje całkowicie podporządkowane rytmowi szpitala. Razem z innymi kobietami w podobnej sytuacji spędza niekończące się godziny, wpatrując się w respirator. Wszystkie elementy filmu pasują do gatunku dramatu szpitalnego – nerwowe godziny spędzane na korytarzu, silne emocje, dość przewidywalna dynamika wzlotów i upadków wiary w pozytywne zakończenie. Drugie narodziny córeczki to oczywiście szansa na powtórne odrodzenie samej Marii. Co jednak odróżnia ten film od kolejnego odcinka serialu Na dobre i na złe? Postać Marii i rola Margherity Buy, doświadczonej aktorki, która potrafiła nadać jej poruszające rysy. Jej bohaterka lśni wewnętrzną mądrością i świadomością przemijającego czasu, pięknem kobiety dojrzałej.
Życie Gustava i Luki zmienia się gwałtownie, gdy włoski rząd przedstawia projekt ustawy, przyznającej prawa parom homoseksualnym. W kraju narasta fala homofobii, zablokowanie ustawy staje się priorytetem Watykanu i konserwatystów, którzy w legalizacji związków partnerskich widzą upadek moralności i "rodziny". Luca i Gustav, którzy są ze sobą od ponad ośmiu lat, chcąc zrozumieć argumenty zwolenników i przeciwników ustawy, wyruszają na wycieczkę po Włoszech, poznając je od strony, której nie znali i której nigdy sobie nie wyobrażali.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…