Filmy usa, muzyka, koncert

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje usa, muzyka, koncert. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Paradokumentalna opowieść o zjednoczeniu się trzech legendarnych w latach 60-tych grup folkowych na specjalnym koncercie w Carnegie Hall, który został zorganizowany dla upamiętnienia zmarłego niedawno zasłużonego promotora i managera muzyki folk.
Dokument jest zapisem trasy koncertowej po Europie kultowych zespołów takich, jak: Nirvana, Sonic Youth, Dinosaur Jr, Babes in Toyland, Gumball i Ramones. Składają się na niego wykonywane na żywo utwory muzyczne i materiał nakręcony za kulisami. Zamiast gwiazd filmowych, podglądamy legendy rocka. Warto wspomnieć chociażby o Courtney Love z czasów, gdy była powszechnie kochana także przez fanów Nirvany. Atutem jest także pojawienie się wielkich nieobecnych – Kurta Cobaina i Joe Cole, któremu dedykowany jest film.
"Będzie Głośno" to film dokumentalny o 3 legendach gitary, w reżyserii zdobywcy Oscara Davisa Guggenheima. Opowiada o spotkaniu the Edge'a (U2), Jimmy'ego Page'a (Led Zeppelin) i Jacka White'a (The White Stripes). Punktem wyjścia akcji filmu jest dzień, w którym gitarzyści po raz pierwszy spotkali się, żeby rozmawiać, wzajemnie się uczyć i grać. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak każdy z nich wypracował swoje unikalne brzmienie i styl, poznają ważne dla nich miejsca i posłuchają niecodziennych dyskusji na temat sposobów i powodów komponowania oraz grania, usłyszą ich nowe utwory.


Film, który opowiada o powrocie Briana Wilsona, lidera amerykańskiego zespołu The Beach Boys do działalności muzycznej, wsparty jest wywiadami i materiałami muzycznymi, wszystko to w formie żartu.
Częściowo czarno-biały materiał zawierający historię słynnego amerykańskiego zespołu The Beach Boys, wzbogacony o wywiady z jego członkami.
The Klezmatics to nowojorski, "za duży na małe sale koncertowe" zespół, który łączy muzykę klezmerską z elementami jazzu, gospel i rocka. Ich energetyczne koncerty porywają do tańca tłumy, o czym kilkakrotnie można było się przekonać na ulicy Szerokiej w Krakowie, podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej. Dokument portretuje członków grupy, którzy starają się pogodzić swoją pasję do muzyki z innymi zainteresowaniami i życiem rodzinnym. Podczas światowej trasy zdobywcy nagrody Grammy odwiedzili też Polskę.
Reportaż o pobycie Budki Suflera w Nowym Jorku i koncercie w renomowanej Carnegie Hall. Okolicznościowy występ jest okazją do przypomnienia 25-letniej historii zespołu. Lata działalności artystycznej wspominają członkowie grupy: Mieczysław Jurecki, Marek Raduli, Tomasz Zeliszewski, Romuald Lipko, Krzysztof Cugowski. Wypowiedzi muzyków uzupełnione są fragmentami koncertu zarejestrowanego 18 listopada 1999 roku w Carnegie Hall. Koncert ten zamykał obchody jubileuszu Budki Suflera, która ćwierć wieku temu wylansowała swój pierwszy przebój "Sen o dolinie". Wraz z zespołem polecieli do Nowego Jorku dwaj jego dawni wokaliści, Romek Czystaw i Felicjan Andrzejczak. Obaj zaśpiewali podczas nowojorskiego koncertu.

Bodyguard

7,3
W swoim spektakularnym debiucie filmowym Whitney Houston wciela się w postać wielkiej gwiazdy estrady i filmu, Rachel Marron, która jest właśnie u szczytu sławy. Fani chcą ją oglądać. Chcą jej słuchać. Dotykać. Jest wśród nich także jeden, który chce ją zabić. Dlatego Rachel potrzebuje pomocy profesjonalisty - ochroniarza Franka Farmera. Farmer to zawodowiec, który nigdy nie zaniedbuje swoich obowiązków, zawsze nad wszystkim panuje. Nie podoba się to Rachel, która do tej pory sama kontrolowała swoje życie. Oboje chcą być górą. Oboje nie chcą się zakochać.
Biograficzna historia Sida Viciousa - basisty punkowej grupy Sex Pistols i jego dziewczyny Nancy Spungen. W 1977 roku Sex Pistols odnoszą największe sukcesy. Gwiazdami zespołu są Sid Vicious i Johnny Rotteni. Niedługo po tym jak Sid poznaje młodą Amerykankę – Nancy, grupa się rozpada. Sid planuje rozpoczęcie kariery solowej. Jest coraz bardziej uzależniony od Nancy i heroiny. Gdy w październiku 1978 w nowojorskim hotelu Chelsea zostaje znaleziona martwa Nancy, Sid zostaje aresztowany i oskarżony o jej morderstwo.
Lato 1969 roku. Pierwszy człowiek na księżycu. Woodstock. Pobliże wozu kempingowego rodziny Kantrowitzów spędzających tu swój wolny czas tak jak każdego lata. Marty na co dzień naprawia telewizory w Brooklynie. W te wakacje nie może pozwolić sobie na odpoczynek, więc odwiedza rodzinę w weekendy. Pearl jego żona czuje się osamotniona. Kobieta zaszła w ciążę w wieku 17 lat i czuje, że nie doświadczyła czasów młodości. Gdy 14-letnia Alison, córka Kantrowitzów, doświadcza swojej pierwszej randki, pierwszego pocałunku, pierwszej menstruacji i bierze udział w kradzieży z ratownikiem, Pearl ma swoje seksualne przebudzenie z Jeromem, sprzedawcą bluzek w obozie. Matka Marty'ego, Lillian, spostrzega co wyprawia jej synowa i próbuje sytuację naprawić...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…