Filmy film psychologiczny, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film psychologiczny, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Krystyna Janda gra matkę samotnie wychowującą Rafała. Zaniedbuje syna, gdyż czas głównie spędza na libacjach z kolejno poznanymi mężczyznami. W rzeczywistości to syn zajmuje się matką. Głodny zmuszony jest kraść jedzenie w szkole. Matka przenosi syna z jednej placówki do drugiej.
Imperium światła w reżyserii nagrodzonego Oscarem® Sama Mendesa to mocna i przejmująca opowieść o więziach międzyludzkich oraz magii kina osadzona w realiach nadmorskiego miasteczka w Anglii z początku lat 80. XX wieku.

Od nowa

6,8
Grace i Jonathan Fraserowie żyją tak, jak zawsze chcieli. Pewnej nocy wszystko się zmienia w obliczu gwałtownej śmierci i łańcucha zaskakujących wydarzeń. Grace, nagle pozostawiona sama sobie, konfrontuje się z narastającą w jej w życiu katastrofą, która na dodatek ma charakter publiczny. Przerażona sytuacją, musi porzucić dotychczasowe życie i zbudować swój świat od nowa – dla siebie i swojego syna.


Zło

7,9
Głównym bohaterem filmu Hafstroma jest Erik Ponti, młody, sprawiający masę kłopotów chłopak. Po kolejnej szkolnej bójce matka Erika przenosi go do innej szkoły. Także tutaj Erik nie bardzo potrafi się przystosować, szczególnie, że grupa starszych chłopaków postanowiła zmienić jego życie w piekło.

Diabeł

6,3
Matka Franciszka jest umierająca. Syn, nie mogąc przy niej czuwać, wynajmuje do pomocy kobietę, która z opieki nad umierającymi uczyniła swoją profesję. Matkę otacza jednak mroczna tajemnica z przeszłości, która w obliczu zbliżającej się śmierci coraz mocniej daje o sobie znać... W domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
Jurek Nowicki to dobry uczeń, ale złamał prawo i trafił do poprawczaka. Jest opuszczony przez najbliższych. Na miejscu poznaje nowe, brutalne życie. Z trudem zdobywa szacunek otoczenia. W ramach eksperymentu trafia do Stoczni Gdańskiej, gdzie rozpoczyna pracę. Chłopcy mają poczucie wolności i wyjaśniają tajemniczą serię kradzieży.
Maria, podczas wojny straciła syna, którego hitlerowcy wywieźli do Niemiec w celu germanizacji. Po wojnie odnajduje chłopca, już w wieku 8 lat, w jednym z polskich klasztorów. Chłopiec nie wie nic o swojej rodzinie, nie zna nawet języka polskiego. Maria musi walczyć o odzyskanie miłości syna i jednocześnie zbudować życie na nowym, nieznanym miejscu, na Ziemiach Odzyskanych.

Wir

Akcję fabularną z zachowaniem czasu historycznego (początek XX wieku) przeniesiono w realia życia mieszczańskiego Galicji, pozostawiając uniwersalne, niezależne od czasu i miejsca problemy opozycji natury i kultury, konieczności przyjęcia przez człowieka reguł społecznych i ogólnie obwiązującej etyki oraz jej starcia z podstawowymi instynktami życia, tylko pozornie okiełznanymi przez wychowanie i przebywanie w społeczeństwie.
Filozoficzna refleksja o przemijaniu, sensie życia i nieuchronności śmierci. Film nie ma spójnej i konkretnej fabuły. Obraz codziennych czynności, obowiązków, zwyczajnych rozmów i zdarzeń: budowa domku letniskowego, opieka nad ciężko chorym ojcem. Pies i kot, dzikie kaczki pływające po stawie. Bohaterowie z dala od wielkiej metropolii żyją w zgodzie z naturą.
Janusz, czterdziestoletni samotny architekt, znajduje na ulicy psa. Podczas poszukiwania jego właścicieli spotyka dziesięcioletniego Pawła. Zaprzyjaźnia się z nim, a wkrótce także z jego matką, samodzielnie wychowującą syna. Troska o dobro chłopca stopniowo zbliża do siebie Janusza i Marię. Czy zdołają przezwyciężyć dawne urazy i przemienić swą znajomość w coś głębszego i trwalszego?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…