Filmy film dla młodzieży, film dla dzieci

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film dla młodzieży, film dla dzieci. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pewnego dnia Adaś Niezgódka trafia do Akademii Pana Kleksa. Podczas swojego pobytu w tym miejscu poznaje zaczarowany świat bajek. Stara się rozwiązać tajemnicę Szpaka Mateusza oraz ma do czynienia ze złym Golarzem Filipem. Wszystko to odbywa się pod czujnym i opiekuńczym okiem Profesora Ambrożego Kleksa.
Pan Tomasz „Samochodzik" (Piotr Krukowski) przyjeżdża wraz ze swoimi współpracownikami: panną Wierzchoń (Sławomira Łozińska) i Bigosem (Wiesław Wójcik), do dworku, gdzie mają wspólnie dokonać rejestru znajdujących się w nim dzieł sztuki. Okazuje się, że ktoś utrudnia im to zadanie. Ponadto w przylegającym do dworku parku straszy. W międzyczasie do pobliskiej miejscowości wypoczynkowej przyjeżdża kolega ze studiów Pana Tomasza, a obecnie jego przeciwnik, niejaki Batura. Batura bynajmniej nie chce ratować zabytkowych przedmiotów, należących niegdyś do loży masońskiej. Liczy na korzystną ich sprzedaż...
Pan Tomasz, Bartek, Piątek, Niedziela i Poniedziałek udają się niezwykłym samochodem, który może się zmienić w latający talerz, do Pragi. Ich celem jest wyjaśnienie tajemniczego zniknięcia z zamku w Oporowie obrazu "Sąd rabina Love" oraz książki Davida Katza. Okazuje się, że misja przybyłych nie jest wcale prosta, a poświęcony jej czas będzie obfitował w przygody i liczne zwroty akcji.


Baśń filmowa dla dzieci i młodzieży, w której wykorzystano niemal wszystkie legendy związane z pradziejami i powstaniem Warszawy. Mamy więc i tytułową Syrenę (pół kobietę, pół rybę), która wabiła swoim pięknym śpiewem wprost w wiślane tonie, mamy kowala z nadwiślańskiej wioski o imieniu Wars i córkę kmiecia, Sawę, której macochą jest wiedźma Kobylicha. Są też legendarne Praczki, mieszkające w głębinach Wisły, jest zły duch nękający rybaków, Dziwun i wiele innych, a znanych nam z ludowych podań o naszej pięknej stolicy.
Druga część przygód Pana Kleksa. Królestwo Bajdocji zostaje pozbawione swojego największego skarbu – atramentu. Za jego zniknięciem stoi Wielki Elektronik. Chłopak okrętowy Pietrek, Profesor Kleks i załoga okrętu flagowego Bajdocji „Apolinary Baj” wyruszają w pełną przygód podróż, mającą na celu odzyskanie cennego surowca.
Autorem powieści młodzieżowej, według której powstał scenariusz jest Adam Bahdaj. W paczce podwórkowych rówieśników wyróżnia się Maniuś, którego wszyscy nazywają Paragonem. To chłopak bardzo obrotny, który nie pozwala sobie „dmuchać w kaszę”. To on mobilizuje kolegów z podwórka do wzięcia udziału w zawodach piłkarskich drużyn podwórkowych. Czy drużynie Paragona uda się osiągnąć zwycięstwo?
Serial opowiada o przygodach Marka Piegusa, chłopca, który ma dużego pecha. Jego przygody zaczynają się od tego, że nie odrobił lekcji. Potem było coraz gorzej – uciekł na wagary i niechcący zamienił się z jednym chłopakiem na tornistry. To wplątuje go w bardzo niebezpieczną aferę kryminalną. Szuka go szef bandyckiej szajki, Albert Flasz, i złodziej, Wieńczysław Nieszczególny. Do tego kolega Marka, Czesiek, zostaje porwany przez szajkę Flasza. Chłopiec jednak prosi o pomoc znanego detektywa, Hippollita Kwassa, który pomaga wyjść mu z trudnej sytuacji…
Sześcioletnia „Bułeczka” po śmierci rodziców trafia do domu wuja. Mała kuzynka Dziunia przyjmuje ją bardzo niechętnie. Dziewczynce brak rodzinnego ciepła. Wuj nie może poświęcić jej wiele czasu, a jego żona jest wciąż nieobecna. Pracuje jako reżyser w innym mieście. Prowadząca dom gospodyni Małgorzata bezkrytycznie kocha Dziunię, a do „Bułeczki” nie czuje sympatii. W końcu „Bułeczka” ucieka do poznanego kiedyś wiejskiego weterynarza. Po zniknięciu dziewczynki Dziunia zaczyna rozumieć, jak wielką krzywdę wyrządziła kuzynce swoją dokuczliwością.
Historia rozgrywa się w Warszawie. Kubiakowie to typowa warszawska rodzina posiadająca dwójkę dzieci – syna Mirka i córkę Małgosię. Mirek jest uczniem piątej klasy podstawówki i marzy, żeby spotkać prawdziwych Indian z plemienia Apaczów i zostać jednym z nich. To pragnienie może się szybciej spełnić za sprawą tajemniczego wujka z Ameryki, który daje Mirkowi w prezencie prawdziwy indiański tomahawk. Dumny z prezentu chłopak nie wie, że od tej pory zacznie się cała lawina kłopotów…
Schyłek XIX wieku. Matka kilkuletniej Basi ginie tragicznie pod kołami pociągu. Nad chwilą przed śmiercią udaje się jej wyszeptać adres przyjaciółki, której chce powierzyć dziewczynkę. Chwilowo Basią zajmują się doktorostwo Budziszowie z małego miasteczka. Wreszcie wysyłają list do Stanisławy Olszańskiej, zawiadamiający o przyjeździe Basi do Krakowa. Dziewczynka z adresem Olszańskiej zawieszonym na piersi wyrusza sama w podróż.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…