Obyczajowy 1973

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 6 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwójka przyjaciół wygrywa w losowaniu lotto sporą sumę. Postanawiają wydać pieniądze na przyjemności, które ich nie uszczęśliwiają.
Uczniowie technikum samochodowego są dość nietypowi. To wieczorowa szkoła dla pracujących, którzy z różnych przyczyn zaniechali kształcenia się. Jako dorośli ludzie chcą nadrobić zaległości i zdobyć świadectwo dojrzałości. Mają codzienne problemy, ciężką pracę, bywa, że zasypiają na lekcjach. Niedorzecznie tłumaczą się z nieodrobionej pracy domowej, a czasami wypracowania piszą im ich własne dzieci… Do wytrwałości w podjętym wyzwaniu zachęca ich profesor języka polskiego, który jest surowy i wymagający, ale też wyrozumiały… Nie wszystkim uda się osiągnąć cel, lecz ci, którzy wytrwają, z sentymentem będą wspominać swego nauczyciela…
Trzydziestoośmioletni Karolak kilka miesięcy wcześniej opuści więzienie. Pozostaje na utrzymaniu matki staruszki. Po pewnym czasie dostaje skierowanie do urzędu zatrudnienia, gdzie musi zarejestrować… Pod pośredniak podjeżdża nyska, a elegancki mężczyzna, który z niej wysiadł, proponuje pracę dziesięciu młodym i silnym mężczyznom… Za rozładunek wagonów, jakim mają się zająć. obowiązuje mała dniówka, więc kierownik postanawia wykorzystać fundusz reprezentacyjny, aby usatysfakcjonować wynajętych robotników…


Sześcioletnia „Bułeczka” po śmierci rodziców trafia do domu wuja. Mała kuzynka Dziunia przyjmuje ją bardzo niechętnie. Dziewczynce brak rodzinnego ciepła. Wuj nie może poświęcić jej wiele czasu, a jego żona jest wciąż nieobecna. Pracuje jako reżyser w innym mieście. Prowadząca dom gospodyni Małgorzata bezkrytycznie kocha Dziunię, a do „Bułeczki” nie czuje sympatii. W końcu „Bułeczka” ucieka do poznanego kiedyś wiejskiego weterynarza. Po zniknięciu dziewczynki Dziunia zaczyna rozumieć, jak wielką krzywdę wyrządziła kuzynce swoją dokuczliwością.

Droga

7,2
Głównym bohaterem tego serialu, ukazującego życie codzienne w latach 70. XX wieku jest Marian Szyguła (Wiesław Gołas) – kierowca w bazie transportowej PKS. Jest to po trosze naiwny, po trosze niezaradny życiowo facet, który jednak w sytuacji ekstremalnej potrafi zachować „zimną krew” i całkiem zgrabnie, a przede wszystkim uczciwie, wybrnąć z trudnego położenia. Głęboko wierzy, że mimo pomyłek życiowych wyjdzie w końcu na prostą (porzucił kiedyś syna i jego matkę), i tym chętniej gotów jest pomóc każdemu, kogo spotyka na swej drodze, mimo że sam na owej pomocy nie zawsze wychodzi dobrze. Każdy z odcinków opowiada o innych sprawach i jest okazją do poznania nowych bohaterów.
Akcja opowieści rozgrywa się w wieżowcu mieszkalnym. Inteligenckie małżeństwo popada w konflikt z lokatorami. Zamieszanie wywołuje pies. Z powodu niewinnego kundelka członkowie rady lokatorów i reszta "obrońców prawa" fundują im istne małe polskie piekiełko.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…