Dokumentalny 2009

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 38 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Dokumentalny z 2009 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Filmy Stevena Seagala zarobiły na całym świecie ponad 2 miliardy dolarów. To prawdziwy ekspert w dziedzinie sztuk walki, posiadacz czarnego pasa 7. stopnia w aikido. Obok Sylvestra Stallone, Arnolda Schwarzeneggera, Jean-Claude Van Damme’a i Chucka Norrisa należy do największych gwiazd filmów akcji. Okazuje się jednak, że Steven Seagal nie jest bohaterem tylko w kinie. Od niemal 20 lat pracuje też jako zastępca szeryfa w Jefferson Parish w Luizjanie. W ramach tych zajęć patroluje miasto, jest także strzelcem wyborowym, który współpracuje z oddziałami antyterrorystycznymi i szkoli lokalnych policjantów w strzelaniu oraz walce wręcz. W Szeryfie Stevenie Seagalu widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak Seagal i jego starannie dobrany zespół walczą z przestępczością. Potem, już po służbie, kamery będą nadal towarzyszyć Seagalowi w jego rozmaitych przedsięwzięciach, takich jak występy muzyczne czy działalność charytatywna w Jefferson Parish i Nowym Orleanie.


W tym serialu dowiemy się, jak zmiany pór roku wpływają na pogodę i prądy morskie, tworząc warunki dla widowiskowych zjawisk przyrodniczych.
Cykl Oznakowani to fascynująca podróż w najodleglejsze zakątki Ziemi. Poznamy najbardziej tajemnicze społeczności świata, ich kultury i zwyczaje. Z bliska przyjrzymy się, na czym polegają obrzędy inicjacyjne, umożliwiające uzyskanie "znaku" lub tatuażu - symbolu pełnej akceptacji ze strony członków zamkniętej społeczności. Ponadto serial daje niepowtarzalną możliwość dowiedzenia się, jak funkcjonują mało znane grupy, takie jak japońska Yakuza, której członkowie od sześciuset lat wykonują sobie charakterystyczne znaki na ciele. Jeden z odcinków serialu poświęcony będzie podziemnej społeczności z Kuby opartej na tatuażach wykonywanych w bocznych uliczkach i piwnicach, a także grupom ludzi komunikujących się za pomocą znaków na ciele. By zostać "oznakowanym", trzeba wykazać sporo wytrwałości i pomysłowości, ale warto, bo - jak mówią Samoańczycy - "Ból trwa zaledwie chwilę, a ozdoba zostaje na długo".
Słowa kluczowe

Proszę czekać…