Obyczajowy 1987

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 7 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Obyczajowy z 1987 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Filmowa interpretacja nieukończonej powieści Marka Hłaski. Główny bohater Rysiek Lewandowski wychowywał się na warszawskim Marymoncie. Jego matka zostaje aresztowana przez Niemców za nielegalny handel. Po wojnie zostaje wspólnikiem kierowcy, w bazie, gdzie ciągle samochody są w fatalnym stanie technicznym. Przez to dochodzi do tragicznego wypadku…
Kraków. Początek I wojny światowej. Zostając bez środków do życia dla siebie i syna, Marysia Miechowska żegna wyruszającego na front męża. Pracując jako sanitariuszka i kwestując na rzecz wojny, kobieta dniami i nocami wypatruje powrotu męża. Jej światopogląd burzy się wraz z otrzymaniem wiadomości o zaginięciu ukochanego. Osamotniona, zdesperowana i zrozpaczona oddaje się cielesnym uniesieniom z kolejnymi mężczyznami, z czasem trafiając na deski kabaretowe. Pewnego dnia, wśród publiczności Marysia dostrzega znajomą twarz… Ta zaskakująca, uwodząca i szokująca historia oparta została na motywach powieści Juliusza Kadena Bandrowskiego.
Rok 1948. Na ziemiach wyzwolonych pojawia się pierwszy po wojnie cyrk. Dochodzi w nim do konfliktów między treserami… Wiesia wywodząca się cyrkowej rodziny zamierza wyjść za mąż i zrezygnować z pracy. Aby zatrzymać dziewczynę w cyrku oświadcza jej się treser lwów, którego odrzuca. Tancerka baletowa Halina nie umie się odnaleźć w trupie cyrkowej. Chce tańczyć… w klatce z lwami. Dyrektor zwołuje zebranie załogi, które nic nie wyjaśnia, a pogłębia narastający konflikt… Pojawia się nowy dyrektor, nastają nowe porządki…


Adaptacja opowiadania Wiesława Dymnego. Fabuła filmowa to blisko 300 lat wydarzeń. Sięga wieku XVIII, kiedy to chłopi z zaboru austriackiego silą wcielani do cesarskiej armii, dezerterowali, aby nie walczyć w obcych mundurach. W familii Kretów od wielu pokoleń stało się to tradycją. Nic więc dziwnego, że Szymek, bohater czasów współczesnych ( jest rok 1915) ucieka z wojska austriackiego. Potem ukrywa się w górach, wcześniej pozorując swój pogrzeb… Po trzech latach stary Szymon Kret namawia syna do wyjścia z ukrycia i wstąpienia do nowo tworzącego się wojska polskiego. Czy uda mu się nakłonić nieufnego dezertera do powrotu do domu?
Głównym bohaterem filmu jest dziewięcioletni Romek, wychowywany w domu dziecka. Jego nadzieje na miłość i przyjaźń po raz kolejny zostały zawiedzione. Zaadoptowany przez rodzinę zastępczą, nie zdołał spełnić oczekiwań nowych opiekunów.
Serial zrealizowany według prozy Stanisława Piętaka, zmarłego w 1964 roku poety i powieściopisarza. Scenariusz serialu powstał w oparciu o cykl powieściowy Stanisława Piętaka, którego pierwszą część stanowi wydana w 1938 roku „Młodość Jasia Kunefała”, która została uhonorowana Nagrodą Młodych Polskiej Akademii Literatury. Kolejne opowieści to „Białowiejskie noce” i „Ucieczka z miejsc ukochanych”.
Tragiczna historia maturzysty, którego marzenia i dążenia nie znalazły zrozumienia u rodziców. Tomek jest chłopcem z tzw. dobrej rodziny. Tak się przynajmniej wydaje na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości zarówno ojca, jak i matkę niezbyt interesuje to, co dzieje się z ich dorastającym synem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…