Filmy warszawa, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje warszawa, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Komedia o dwóch braciach Leszku i Janku, zaczyna się w momencie, gdy obaj przyjeżdżają do rodzinnej wsi na pogrzeb dawno niewidzianego ojca. Na miejscu okazuje się, że ojciec cały majątek pozostawił w spadku fundacji im Jana Pawła II. Ta wiadomości doprowadza braci do szału. Na pomysł, jak powetować sobie finansową stratę, wpadają, gdy odnajdują w stodole stary samochód, którym - jak wieść niesie - jeździł sam Karol Wojtyła… Gdy miejscowi dowiadują się o planach braci, postanawiają zebrać pieniądze i odkupić cudowne auto, które - w co głęboko wierzą - ma moc uzdrawiania. Leszek i Janek postanawiają zweryfikować wartość rynkową samochodu i sprzedać je temu, kto da więcej, aby móc spłacić swoje długi. Problem w tym, że wierzyciel braci już wpadł na ślad cudownego wozu...
Antoni i Julia, jako para jubileuszowa, dostają w prezencie ślubnym klucz do domku jednorodzinnego. Zastają jednak na jego miejscu tylko drzwi, barak i zaniedbany teren. Małżonkowie zaczynają porządkować posesję. Odkrywają pod zwałami ziemi czołg. Pozbycie się pojazdu okazuje się niełatwym zadaniem.


Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.
Uwielbiany przez widzów, przebojowy serial TVP. Nadawany jest nieprzerwanie w TVP2 od września 2007 r. Serial Barwy szczęścia jest drugim – po M jak miłość – najbardziej lubianym serialem telewizyjnym, co pokazuje liczba widzów zasiadających przed telewizorami, by śledzić bohaterów. Bohaterami są mieszkańcy warszawskiej ulicy Zacisznej. Niektórzy z nich znają się od lat, inni dopiero sprowadzili się na osiedle „Pod Sosnami”. Młodsi szukają swojej drogi, starsi próbują odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Widzowie od wielu lat śledzą losy rodzin Marczaków, Zwoleńskich, Cieślaków, Grzelaków, Pyrków i Walawskich. Codzienne obowiązki i troski, rodzinne konflikty i dramaty, małżeńskie kłopoty, lecz także chwile wielkiej radości związane z pomyślnymi wydarzeniami w życiu rodzinnym i zawodowym składają się na rzeczywistość mieszkańców osiedla „Pod Sosnami”. Nie brak tematów trudnych, takich jak problem tolerancji obyczajowej i rasowej czy przemocy w rodzinie.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Janek i Wanda zajmują pokoik w starej willi. Pewnego dnia otrzymują przydział na nowe mieszkanie.
Bohaterowie filmu w Wigilię Bożego Narodzenia przekonują się, że od miłości nie ma ucieczki.

Dług

7,8
Polska lat 90. XX wieku. Adam i Stefan, młodzi biznesmeni z inteligenckich domów, nie przeczuwają, że spotkanie z Gerardem to początek ich koszmaru. Mężczyzna po tym, jak bank odmówił im kredytu, proponuje pożyczkę, ale z wysoką prowizją. Rezygnują, jednak Gerard, który okazuje się gangsterem, i tak żąda spłaty fikcyjnego długu. Stosuje różne formy nacisku – od gróźb po pobicie – nawet, gdy oddają mu cały swój majątek. Przerażeni, nie doczekawszy się pomocy policji, uzmysławiają sobie, że zakończyć ów koszmar można tylko w jeden sposób...
Pracownik muzeum, Stanisław Maria Rechowicz, oskarżony niesłusznie o przywłaszczenie sobie obrazu, ukrywa się w… damskiej sukience. Podejmuje pracę jako gosposia. Szybko zmienia kolejnych chlebodawców. U pana „profesora” zajmuje się skupowaniem cukru do produkcji bimbru. Pracę u nowobogackich traci, gdy staje w obronie swej napastowanej żony.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…