Filmy żołnierz, warszawa, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, warszawa, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Egoiści

5,8
Pokolenie „Egoistów” to pokolenie ludzi żyjących w niezwykłym tempie, wspomagających się psychotropami i narkotykami, płacących za sukces atrofią uczuciową i skrajnym cynizmem. Do ich karier tęskni młodzież, o nich marzą dziewczyny z prowincji. To wreszcie ich finansowy sukces budzi odrazę, gdyż w tym kraju pieniądze są oznaką moralnej i duchowej klęski. Główny bohater, Smutny, nie znajduje w swoim świecie wartości, z którymi chciałby się związać. Nie jest jednak nihilistą, pod maską cynizmu ukrywa wrażliwość, która w jego świecie poczytywana jest za słabość.
Ekranizacja filozoficzno-erotycznej powieści Witolda Gombrowicza. Okupowana Polska, rok 1943. Fryderyk, reżyser, i Witold, pisarz, wyruszają do majątku Hipolita, znajomego Witolda. W spokojnej atmosferze prowincji, gdzie niemal udaje się zapomnieć o trwającej wojnie, mężczyźni zaczynają toczyć tajemniczą, dwuznaczną grę. Manipulują ludźmi ze swego otoczenia, rozkoszując się obserwowaniem ich reakcji. Nie wszystko jednak da się przewidzieć.
Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.


Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Nadrzeczywisty Ankieter pojawia się w życiu kilku mężczyzn, aby zweryfikować siłę ich uczuć. Adiunkt polonistyki na uczuciowe wyznanie zakochanej w nim studentki reaguje obojętnością. Poinformowano go, że został już wyeliminowany z grona tych, w których życiu obecne są uczucia. Ksiądz dowiaduje się o istnieniu swej jedenastoletniej córki. Początkowy strach przed kompromitacją ustępują miejsca odpowiedzialności. Porzuca stan kapłański wybierając ojcostwo. Pułkownik, który odnawia dawną znajomość z kobietą, którą niegdyś kochał, gotów jest zmienić swoje życie. Zostaje przywołany do porządku przez generała i rejteruje. Przemytnik heroiny trafia do więzienia... Kiedy jego żona zostaje przyłapana na przemycie waluty, bierze winę na siebie…

Dom

7,4
Serial przedstawia losy pochodzących z różnych warstw społecznych mieszkańców przedwojennej, warszawskiej kamienicy, mieszczącej się przy ulicy Złotej, począwszy od końca II wojny światowej, aż po współczesność; przy okazji będąc cennym i pouczającym zapisem przemian społecznych i politycznych, mających miejsce w Polsce na przestrzeni ostatniego półwiecza.
Impulsywna, młoda Ursula dorasta w Anglii w czasach wojny burskiej. W szkole, jest wprowadzona w arkana miłości przez biseksualną instruktorkę wychowania fizycznego. Wdaje się w romans z młodym oficerem, który oświadcza się dziewczynie. Ursula, nie będąc w stanie zgodzić się na zostanie kurą domową, zrywa z nim i ostatecznie wychodzi z domu w poszukiwaniu swojego przeznaczenia...
Młode małżeństwo podczas II wojny światowej ryzykuje życie, aby nieść pomoc Żydom. On jest architektem, ona pielęgniarką - członkinią "Żegoty". Akcja serialu rozgrywa się w dwóch planach - historycznym i współczesnym. Wojenna część opowieści rozpoczyna się od przypadkowego spotkania głównych bohaterów - Basi i Stefana. Zakochują się, wkrótce biorą ślub. Trwa okupacja. Choć młodych łączy miłość, różni ich podejście do pomocy Żydom. Basia od początku wojny aktywnie działa w konspiracji. Stefan w nic się nie angażuje. Jego nastawienie zmienia dopiero tragedia rodzinna. Najlepszy przyjaciel Stefana to Zygmunt - aktywny działacz ruchu oporu. Jest nieszczęśliwie zakochany w Inie Palomie, znanej piosenkarce żydowskiego pochodzenia. Pewnego dnia Ina zjawia się w domu Zygmunta i prosi go o pomoc. Czy muzyk narazi życie, by ocalić ukochaną? Współczesne wątki fabuły dotyczą losów blisko 90-letniej Basi. Zostaje odznaczona medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata i razem z synem Marcinem jedzie do Jerozolimy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…