Filmy śmierć bliskiego krewnego, lata 1910-1919

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć bliskiego krewnego, lata 1910-1919. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Charakter

7,3
Cieszący się szacunkiem młody prawnik zostaje aresztowany po tym, jak policja odnajduje ciało najokrutniejszego z komorników. Młodzieniec utrzymuje, że jest niewinny, a gdy policja dowiaduje się, że ofiara była jego ojcem, wyjaśnienia młodzieńca odsłaniają najdziwniejszą opowieść o życiu i śmierci.
Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1907, gdy rodzina Ekdahl świętuje Boże Narodzenie. W centrum wszystkich zdarzeń znajduje się rodzeństwo Fanny i Aleksander. Wkrótce ich ukochany ojciec umiera, a matka ponownie wychodzi za mąż. Ojczym jest protestanckim pastorem, człowiekiem oschłym, zimnym i surowym. Dzieci cierpią z powodu braku miłości, osamotnienia, lęku. Wreszcie, z pomocą starego przyjaciela babci, uzyskują wolność. Po śmierci ojczyma rozpoczyna się dla nich nowe życie.
Małe węgierskie miasteczko tuż przed wybuchem I wojny światowej. Dwaj bracia, Janos i Emo są zdani tylko na siebie po śmierci ojca, bowiem ich matka zajęta jest szukaniem nowego partnera życiowego. Pewnego dnia jeden z braci poznaje młodą prostytutkę, zafascynowany jej urodą i pierwszymi doznaniami seksualnymi gotowy jest spełnić jej każde życzenie.


Ekranizacja powieści Henry′ego Jamesa. Londyn początku XX stulecia. Po śmierci matki Kate Croy zamieszkuje u bogatej ciotki Maude. Ciotka stawia sprawę jasno: dziewczyna o pozycji społecznej Kate nie ma szans na życie w kręgach socjety, o ile nie znajdzie sobie bogatego męża. Tymczasem serce Katy bije dla ubogiego dziennikarza Merlona Denshera.
Jest rok 1914. Młody kartograf i lingwista pragnie odnaleźć zatopione mityczne królestwo - legendarną Atlantydę. Dzięki tajemniczej księdze zwanej "Dziennikiem Shepherda" i funduszom ekscentrycznego multimilionera jego marzenie może się ziścić. Na poszukiwania wyrusza ekspedycja składająca się z geologów, pirotechników, mechaników i medyków, którymi dowodzi, na pokładzie wspaniałej podwodnej łodzi o nazwie Ulisses, komandor Rourke. Podróżnicy pokonują moc niebezpieczeństw czających się w głębinach i wreszcie, kierując się wskazówkami zawartymi w "Dzienniku Shepherda", docierają do zaginionego miasta... Odkrywają tam bezcenne skarby, doświadczają mistycznych mocy i przekonują się, że jego mieszkańcy dysponują zaawansowaną technologią pozwalającą im żyć w głębinach. Wkrótce jednak wychodzi na jaw okrutna prawda o zdradzie i wyprawa Milo z odkrywczej przekształca się w misję mającą na celu ocalenie Atlandydy i jej bogactw.
Historia o niesprawiedliwości społecznej. Monumentalna kronika konfliktów chłopów z właścicielami ziemskimi na początku XX wieku we Włoszech. Dochodzi do konfrontacji między młodym wieśniakiem a pierworodnym synem miejscowego dziedzica.
W Wigilię świąt Bożego Narodzenia w 1914 r. w okopach żołnierzy niemieckich, francuskich i angielskich doszło do spontanicznego zawieszenia broni. Przyczyniła się do tego głośno śpiewana kolęda. Duńska śpiewaczka Anna Sorensen (Diane Kruger) zostaje zaproszona blisko linii frontu, by zaśpiewać dla niemieckich oficerów. Kiedy rozbrzmiewa kolęda "Cicha noc", żołnierze z przeciwnych stron wychodzą z okopów i razem uczestniczą we mszy. Nazajutrz dzielą się jedzeniem, odbywa się nawet mecz piłki nożnej. Ale przecież zawieszenie broni nie może trwać wiecznie...
Młoda dziewczyna z bogatej rodziny zostaje wysłana przez ojca do krewnych swojej matki mieszkających na Wyspie Księcia Edwarda.
Tytułowy Johnny to młody Amerykanin, który z powodu wpojonych mu przez nieżyjącego już ojca ideałów, zaciąga się do wojska, aby jak twierdzi, podczas I wojny światowej "walczyć o demokrację". Podczas inspekcji okopów Johnny zostaje wyznaczony do idiotycznej misji, w której zostaje bardzo ciężko ranny. Wybuch bomby pozbawia go rąk, nóg oraz twarzy, a w dalszej konsekwencji - również wzroku, słuchu i węchu. Lekarze cudem ratują młodego żołnierza, który po umieszczeniu w szpitalu określony jest mianem "warzywa". Diagnoza lekarzy nie jest do końca trafna. Wewnątrz zmasakrowanego organizmu nadal funkcjonuje mózg. Chłopakowi udaje się wymyślić sposób porozumiewania się z otoczeniem przy pomocy alfabetu Morse'a. W ten sposób Johnny nawiązuje kontakt z jedną z pielęgniarek...
Adaptacja powieści Guntera Grassa. Trzyletni Oscar przestaje rosnąć w dniu przejęcia władzy przez partię Hitlera. Jego oczami śledzimy burzliwą historię Gdańska przed i po wybuchu wojny...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…