Filmy rewolucja październikowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje rewolucja październikowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Paryż 1913 roku. Coco Chanel ogląda pierwsze skandaliczne przedstawienie „Święta Wiosny” Igora Strawińskiego. Rytmiczny dysonans partytury i szokująca choreografia wywołują burzę. Ale Coco jest zachwycona Igorem, który gwałtownie wybiega z teatru. Siedem lat później, Coco i Igor spotykają się ponownie. Pomimo rozkwitu interesów, Coco pogrążona jest w rozpaczy po tragicznej śmierci swojego kochanka Arthura „Boy” Capela. Igor znalazł się we Francji uciekając przed bolszewicką rewolucją. Pomiędzy projektantką a kompozytorem nawiązuje się natychmiastowa przyjaźń i wzajemna fascynacja. Coco zaprasza Igora wraz z żoną i dziećmi do zamieszkania w jej wilii na obrzeżach Paryża. W czasie letnich miesięcy pomiędzy Coco i Igorem rozwija się romans. Korzysta na tym ich praca: Igor komponuje w nowym, bardziej liberalnym stylu, a Coco tworzy wraz z fabrykantem perfum, Ernestem Beaux, Chanel Nr 5. Tymczasem narastające napięcie panujące w wilii jest trudne do zniesienia.
Film przedstawia w jednym ujęciu 300 lat carskich rządów. Bohater filmu, współczesny reżyser jakimś cudem znajduje się w Ermitażu na początku XVII wieku. Spotyka tu cynicznego francuskiego dyplomatę i razem ruszają w podróż w czasie, która kończy się w latach obecnych. Podróżując przez Ermitaż, napotykają historyczne postaci z ostatnich dwustu lat i są świadkami zadziwiających scen, rozgrywających się w imperium carskim.
Bohaterem biograficznego filmu jest „Walter” – generał Karol Świerczewski. Jego losy przedstawione zostały od rewolucji 1905 roku. Kolejna część obejmuje najważniejsze wydarzenia w dziejach Europy i udział w nich „Waltera”. Pierwsza wojna światowa, rewolucja październikowa, wojna domowa w Hiszpanii, wydarzenia w Polsce międzywojnia. Ostatnie lata życia to zdarzenia od utworzenia II Armii WP po walki z bandami UPA, w czasie których zostaje śmiertelnie ranny.


Cichy Don

7,1
Historia Kozaków z przełomu XIX i XX wieku, żyjących nad Donem, który jest świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń w historii – I wojny światowej, rewolucji. Bohaterem "Cichego Donu" jest Grigorij Melechow. W swoim życiu stara się dochować wierności kozackim tradycjom i ideałom. Niestety wydarzenia wojny i rewolucji sprawiają, że jest nieco zdezorientowany, nie potrafi dokonać jednoznacznego wyboru politycznego. Z jednej strony bolszewicy, z drugiej „Biali”, a wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu tradycji. Dodatkowo w jego życiu również następują wydarzenia, mające poważne konsekwencje dla całej rodziny – Grigorij ma romans z żoną sąsiada z tego samego chutoru.
Pierwsza część serii „Transformacja” ukazuje genezę rewolucji komunistycznej, jej przebieg i konsekwencje ujawniające się współcześnie.
Historia rozgrywa się w przeddzień wybuchu rewolucji w Rosji. Opowieść o październikowych dniach 1917 roku w Petersburgu, do którego powrócił Włodzimierz Lenin z emigracji w Finlandii. Główny motyw to uchwalenie na posiedzeniu Biura Politycznego partii bolszewików planu zbrojnego powstania...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…