Filmy retrospekcja, prostytutka, męska nagość

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje retrospekcja, prostytutka, męska nagość. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Młody mężczyzna budzi się ze snu. Nie wie, kim jest ani gdzie jest. Ale jak się szybko okazuje, jest ścigany przez policje i dziwnych ludzi odzianych w czerń. Szukając prawdy w tym zagmatwanym świecie, John Murdoch odkrywa, że posiada niezwykłe zdolności. Czy jednak pomogą mu one dowiedzieć się, kim jest i co zrobił w przeszłości? I czy będzie wystarczająco silny, by zmierzyć się z tajemniczymi Przybyszami?
Kontynuacja komedii Kac Vegas. Tym razem znani z pierwszej części Phil, Stu, Alan i Doug udają się do Tajlandii na wesele Stu. Pamiętając o wydarzeniach z Las Vegas panowie starają się aby tym razem wieczór kawalerski przebiegł spokojnie i bez szaleństw, oczywiście nie wszystko pójdzie po ich myśli...
Kultowy film w reżyserii Sergio Leone przedstawiający losy żydowskich gangsterów z lat 20. XX w. i ich drogę na szczyty mafijnej hierarchii Nowego Jorku.


Mężczyzna wspomina pewne 48 godzin ze swojego dzieciństwa, w których to odwiedził swoją matkę w ekskluzywnym domu. Dom okazuje się burdelem, a matka jedną z rezydentek. W tych wspominanych godzinach zaczyna odkrywać swoją seksualność.

Piła IV

5,8
Jigsaw i Amanda nie żyją. Po wiadomości o zamordowaniu detektyw Kerry, dwóch agentów FBI: Strahm i Perez, oraz doświadczony detektyw Hofman podejmują śledztwo w tej sprawie. Prowadząc dochodzenie, ekipa dociera do żony Jigsawa, gdzie zostaje odkryta jego geneza oraz informacje na temat poprzednich i przyszłych ofiar brutalnych gier. W międzyczasie Rigg, dowódca SWAT-u, ma 90 minut, aby przejść przez serie makabrycznych pułapek, jeżeli tego nie dokona, zginie.

Pan Klein

6,9
Francja w 1942 roku. Tytułowy bohater korzystając z sytuacji w jakiej znalazł się jego kraj zajmuje się handlem dziełami sztuki, kupując je od Żydów po paskarskich cenach. Poza tym jest ogólnie szanowanym obywatelem, mającym wpływy oraz przyjaciół, żyjącym w zgodzie z nowym porządkiem. Pewnego dnia okazuje się, iż ktoś, prawdopodobnie Żyd, ukrywa się pod jego nazwiskiem. Pan Klein próbuje wyjaśnić to nieporozumienie na własną rękę.
W trakcie podróży statkiem po Morzu Śródziemnym sparaliżowany Amerykanin na wózku Oskar, i jego młoda, francuska żona Mimi, poznają parę Anglików: Fionę i Nigela, znudzonych sobą po siedmiu latach małżeństwa, ale nazbyt skrępowanych gorsetem konwenansów, by na chwilę dać się ponieść tłumionym namiętnościom. Przez kilka kolejnych wieczorów Oskar opowiada Nigelowi, z ekshibicjonistyczną wręcz szczerością, dzieje swojego związku z Mimi. Początkowo zgorszony, potem coraz bardziej zaintrygowany Anglik, nie potrafi sobie odmówić kolejnych wizyt w kajucie Oskara, ulegając zarazem coraz większej fascynacji jego ponętną żoną.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.

Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…