Filmy wieś, robotnik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wieś, robotnik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Druga połowa lat siedemdziesiątych. Pełna temperamentu młoda reżyserka realizuje swój film dyplomowy, który będzie opowiadał historię błyskawicznej kariery i upadku jednego z bohaterów pracy socjalistycznej. Zbierając materiały, Agnieszka odkrywa coraz to nowe kulisy wydarzeń, dociera do ludzi, którzy znali Mateusza Birkuta i współtworzyli jego legendę. Bardzo szybko okazuje się, że rzeczywistość dokumentowana na czarno-białych taśmach była kreowana w o wiele większym stopniu, niż wolno o tym mówić. Gdzieś w tle cały czas stoją ludzie, którzy wszystkim mającym coś do powiedzenia chętnie zamknęliby usta. Agnieszka coraz bardziej emocjonalnie angażuje się w swoją pracę i nawet kiedy promotor odbiera jej sprzęt, nie zamierza się poddać. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi, ale ciągle brakuje w niej najważniejszej postaci, nikt nie wie, co tak naprawdę stało się z Birkutem. Udaje się jednak znaleźć kogoś innego - jego syna, Maćka..
Akcja filmu rozgrywa się we wsi Mostowice, gdzie gromada chłopska postanawia wybudować młyn wspólnego użytku. Przeciwko nim występuje właściciel istniejącego już młynu. Obawia się utraty swoich wpływów w rejonie. Na czele gromady staje Paweł, który ma kierować pracami budowlanymi.


Germinal

7,2
Północna Francja, połowa XIX wieku. Nad niewielkim miasteczkiem utrzymującym się z pobliskiej kopalni zawisły czarne chmury. Wszystko z powodu właściciela dobytku, który wykorzystuje mieszkańców do granic możliwości. Poniżani, oszukiwani i wyzyskiwani górnicy oraz ich rodziny postanawiają raz na zawsze rozprawić się z prześladowcą i pokazać, że braterstwo, szacunek oraz przyjaźń mogą śmiało konkurować z władzą oraz pieniędzmi...
PRL-owska prowincja przełomu lat 60. Mały jest chłopcem ze wsi, który przyjechał, aby pracować na budowie. Piękna studentka Natalia przeprowadza z nim ankietę na temat hoteli robotniczych. Młodzieniec zaczyna się w niej podkochiwać, jednak bez wzajemności. Ta po jakimś czasie zaprasza go do siebie, jednak przed samym spotkaniem musi wyjechać z rodzicami. Chłopak po przyjeździe zastaje w domu tylko służącą Anię, która przekazuje mu list od Natalii…
Opowieść o życiu przedrewolucyjnej gruzińskiej wsi, na przykładzie losu chłopa Baty Kekija. Wcześnie osierocony, przeżył trudne, pełne dramatyzmu życie. Czterdzieści lata uprawiał ziemię i wychowywał dzieci. Razem z synami wziął udział w strajku robotników i został aresztowany. Po uwolnieniu wrócił na wieś, gdzie już nikt na niego nie czekał: żona umarła a synowie odeszli...
Akcja filmu rozgrywa się w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Leningradzki robotnik Dawidow przyjeżdża do małej, kozackiej wioski, aby pomóc dońskim Kozakom w transformacji do nowych reform gospodarczych. Wkrótce udaje mu się zorganizować kołchoz...
Akcja rozgrywa się w środowisku górniczym, gdzie do pracy w kopalni przyjeżdżają młodzi ludzie z całej Polski. Często przybywają ze wsi nęceni dobrymi zarobkami. Nie mają doświadczenia ani wykształcenia, więc podejmują najcięższe prace jako niewykwalifikowani robotnicy. Jednym z nich jest Józek Sieczka, który wypadek w kopalni przypłaca życiem. Okazuje się, że sprawcą wypadku był Zyga, którego, jako swego krajana i wychowanka „osłania” technik Łopot. Podejrzenie zostaje skierowane na starego maszynistę Bartoszka. Czy Łopot zrozumie swój błąd i naprawi krzywdę wyrządzoną niesłusznym podejrzeniem?
Akcja obejmuje okres od początku dwudziestego wieku do pierwszych lat powstania władzy radzieckiej. Dwóch wiejskich chłopaków, bracia Siemion i Paweł, posługuje moskiewskiemu kupcowi. Stykają się tam z twardym wyzyskiem i ciężką niewolniczą pracą. Drogi życia braci rozchodzą się. Nie wytrzymawszy szyderstw kupca, Paweł odchodzi do fabryki i staje się robotnikiem, a później rewolucjonistą. Siemion pracuje dalej u kupca. W okresie porewolucyjnym Siemion, wraca z frontu na wieś, przyłącza się do kułaków i srodze rozprawia się z przedstawicielami władzy radzieckiej stając na czele bandy "borsuków", którzy ukrywają się w lasach. Na walkę z bandytami udaje się oddział Armii Czerwonej dowodzony przez Pawła…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…