Filmy zakochanie, polska

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zakochanie, polska. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To my

5,4
Agata (Marta Dąbrowa) jest w czwartej klasie liceum. Nigdy nie miała kłopotów z nauką, dlatego zbliżająca się szybko matura nie stanowi dla niej problemu. O wiele bardziej przeżywa swe zauroczenie Widelcem (Rafał Cieszyński), najprzystojniejszym chłopakiem w klasie. Szaleją za nim wszystkie dziewczyny, przy których Agata - jak się jej przynajmniej wydaje - nie ma żadnych szans. Ojciec Widelca (Bronisław Wrocławski) jest burmistrzem. Spełnia wszelkie zachcianki syna - telefon komórkowy, samochód, niecodzienne hobby, wspinaczka. W zamian oczekuje tylko jednego - dobrych wyników w nauce i zdanej matury. Nie trudno się domyślić, że dla Widelca spełnienie życzeń ojca leży w sferze marzeń. Trzeba się jednak zabrać do pracy, bo gra jest warta świeczki. Jeśli nie przyniesie do domu świadectwa dojrzałości, natychmiast zostanie powołany do wojska. A że Widelcowi wydaje się, że nie jest stworzony do ślęczenia nad podręcznikami, musi uciec się do podstępu...
Jacek jest młodym i ekscentrycznym outsiderem. Razem z grupą przyjaciół gra w teatrze „Tik Taka”. Pewnego dnia poznaje piękną dziewczynę imieniem Margueritte. Zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Szybko dowiaduje się, że jest ona córką ambasadora francuskiego i ich uczucie nie ma sensu. Jacek nie poddaje się jednak i postanawia o nią walczyć.
Film, poprzez pryzmat losów siedmiu braci Basistów walczących o wolność, opowiada o zakończonym klęską powstaniu śląskim z 1920 roku. Kutz pokazuje plebejski charakter powstańczego zrywu oraz takież cechy górnośląskiej kultury (bracia idą do powstania, jakby szli na szychtę w kopalni). Tragizm miesza się w filmie z elementami komediowymi i szczególnym, regionalnym humorem.


Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Wiktor po piętnastu latach przyjeżdża do dworku w Wilku, gdzie przeżył bardzo ważny etap swojego życia. Spotyka ludzi, którzy na zawsze zostawili ślad w jego pamięci. Odkrywa jak ważną osobą był przed laty dla mieszkanek dworku w Wilku. Jego przyjazd ożywia wspomnienia i dawne uczucia. Pojawienie się Wiktora zmusza panny z Wilka do ponownego przeżywania swoich powikłanych losów i życiowych niepowodzeń.
Paweł Jańczak jest uznanym trenerem kadry Polskich skoczków do wody. Niestety, po śmiertelnym wypadku jednego z zawodników zostaje zdyskwalifikowany. Ląduje na prowincji, gdzie wkrótce odkrywa w Majce wielki talent. Dziewczyna rozpoczyna forsowny trening, mając w perspektywie udziału w olimpiadzie w Meksyku, a przede wszystkim widzi szansę wyrwania się z prowincji. Trener zaś ma możliwość powrotu do zawodu…

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Pochodzący z różnych grup społecznych mieszkańcy zaczynają tworzyć zgraną wspólnotę. Na przeszkodzie staje im jednak pewien marzący o władzy karierowicz z Pułtuska – gospodarz domu Stanisław Anioł.
Janek (Mateusz Kościukiewicz) jest wrażliwym osiemnastolatkiem, który wraz z przyjaciółmi przeżywa wypełnioną muzyką beztroską młodość. Gdy zakochuje się w Basi (Olga Frycz) nie chce pogodzić się z faktem, że ich miłość stanie się zakazana. Ich uczucie zostanie wystawione na próbę.
Historia bezrobotnej dziennikarki, która walczy z nadwagą i brakami na koncie skuteczniej niż Bridget Jones i choć o mężczyznach wie znacznie więcej niż wszystkie "Lejdis" razem wzięte, znalezienie tego właściwego będzie wymagało od niej nie lada wysiłku. Szczególnie, że jej dorosła córka nie tylko bezlitośnie ocenia jej poczynania, ale sama liczy na radę matki w miłosnych perypetiach. W roli matki i córki Sonia Bohosiewicz i jej młodsza siostra Maja. Zbliża się decydująca bitwa w odwiecznej wojnie żeńsko-męskiej. Kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…