Filmy lgbt, homoerotyzm

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lgbt, homoerotyzm. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Esej filmowy, zainspirowany książką João Silvério Trevisana "Zboczeńcy w raju" - najlepszym kompendium wiedzy o historii homoseksualizmu w Brazylii. Reżyserem filmu jest Daniel Nolasco, znany z "Mr. Leather", "Dry Wind" czy z "Pana Lisa" (kompilacja "Enter i inne historie").
Aktor Mark Patton opowiada o swoim życiu prywatnym i początkach kariery zawodowej.
Reżyser przygląda się figurze żołnierza – który nie walczy na wojennym froncie, a zdejmuje mundur przed obiektywem aparatu zafascynowanego jego ciałem fotografa. Zdjęcia, przez lata ukrywane w obawie przed homofobią, trafiły do reżysera filmu za pośrednictwem Stowarzyszeniu Lambda Warszawa, do którego zostały przekazane, aby ocalić je od zniszczenia. Autor „Mon chéri Soviétique” uzupełnia je o współcześnie zrealizowany materiał filmowy, w którym rekonstruuje przeszłe wydarzenia. Narratorem filmu jest starszy, anonimowy mieszkaniec Wrocławia, który wraca pamięcią do początku lat 90. XX wieku i buduje opowieść o autorze zdjęć i jego projekcie życia. Opisuje świat zawieszony pomiędzy komunizmem a kapitalizmem, przez pryzmat relacji polskich homoseksualnych mężczyzn z radzieckimi żołnierzami, wracając pamięcią do przyjaźni, romansów, ale także plotek i legend.


Kumple

5,4
7,0
Dyrektor muzeum LGBT Bobby podczas imprezy w klubie gejowskim poznaje prawnika Aarona z którym wkrótce zaczyna łączyć go uczucie.
Przedstawiona w zabawnym stylu opowieść o młodych mieszkankach Los Angeles. Odnoszą sukcesy zawodowe, ale ich przyjaźń jest trwała. Mieszkają w modnej dzielnicy West Hollywood. Poznajemy ich życie, rodziny oraz ich odmienną orientacje seksualną na literę "L"...
Filmowa biografia jednej z najważniejszych postaci kultury gejowskiej XX wieku. Fiński rysownik, Touko Laaksonen, wraca z frontu II Wojny Światowej do rodzimych Helsinek. W tym czasie Finlandia, jak i wiele innych europejskich krajów, ogarnięta jest falą homofobii i represji wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tak powstają pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Mimo usilnych prób, nie udaje się opublikować jego prac w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera Touko drogę do szerokiej publiczności. Tak rodzi się „Tom of Finland”, symbol pokolenia gejowskiej rewolucji.
Amerykańska wersja oparta na brytyjskim serialu o tym samym tytule. Główna fabuła toczy się wokół pięciu homoseksualnych przyjaciół płci męskiej z Pittsburgha. Poznajemy Michaela, który by zachować posadę, umawia się z koleżanką z pracy, mimo że od czasów licealnych podkochuje się w swym przyjacielu Brianie, dla którego liczy się tylko „good fuck”. Zakompleksionego Teda, który z kolei ukrywa swe uczucia do Michaela. Matka tego ostatniego, Debbie, jest niezmordowaną działaczką LGBT prowadzącą kawiarnie dla gejów. Do tego dochodzi jeszcze Emmett, fanatyk imprez do rana i modnych jaskrawych ciuchów, oraz para lesbijek, Melanie i Lindsay, które wychowują dziecko narodzone z nasienia Briana. Później grono przyjaciół powiększa się jeszcze o Justina, który po jednej nocy spędzonej z Brianem chce sprawić, by ten coś do niego poczuł.
Historia życia i śmierci włoskiego malarza Michelangelo Merisi da Caravaggia.
Anna (Rebecca Hall) i Will (Dan Stevens) przeżywają wszystko po raz pierwszy: pierwszy pocałunek, pierwszą miłość, swój pierwszy i jedyny związek. Kiedy Will zamierza oświadczyć się Annie, ich najlepszy przyjaciel, Glenn, sugeruje, że każde z nich powinno się przespać z kimś innym zanim połączy ich małżeństwo. Wkrótce para wyrusza w nieoczekiwaną romantyczną wyprawę, w trakcie której będzie konfrontować trwałość swego związku wobec nieznanych wyzwań. „Test na miłość” to współczesny melodramat dotykający trudnych do ogarnięcia i czasami zabawnych kwestii randek i monogamii, a w którym grają także Jason Sudeikis i Gina Gershon. Gwarancja udanego wieczoru dla przyjaciół i zakochanych!
Pieśń miłości to erotyczna i romantyczna wizja miłości i pożądania między więźniami i pilnującymi ich strażnikami. Film miał wpływ na wielu queerowych twórców, m.in. Dereka Jarmana, Andy'ego Warhola i Paula Morrisseya. Ze względu na odważne treści homoseksualne był długo wstrzymany od dystrybucji.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…