Filmy marihuana, muzyka, lata 60.

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje marihuana, muzyka, lata 60.. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Rząd Wielkiej Brytanii postanawia wypowiedzieć wojnę pirackim rozgłośniom radiowym. Carl wprowadza się do łodzi swojego wujka, gdzie staje się świadkiem i uczestnikiem innego życia, jakiego dotąd nie znał. Radio Rock coraz bardziej zyskuje na popularności, przez co jeszcze bardziej rozwściecza władzę, która ponad wszystko chce skończyć z łodzią, która nadaje zakazane piosenki.
Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które odgrywały wielką rolę w powstaniu i ugruntowaniu festiwalu Woodstock. Jest rok 1969. Elliot Tiber (Demetri Martin) to niespełniony w zawodzie projektant wnętrz. Postanawia wrócić w rodzinne strony do Catskills by pomóc rodzicom uratować podupadający motel - The El Monaco. Kiedy dowiaduje się, że w pobliskiej miejscowości władze odwołały zezwolenie na organizację hipisowskiego festiwalu, dzwoni do organizatorów z informacją, że może im pomóc. I tak nagle na farmie państwa Tiberów w White Lake zjawia się pół miliona hipisów! A to początkuje jeden z najbardziej rozpoznawalnych, kolorowych i wolnych festiwali na świecie - Woodstock.

The Doors

7,7
Oliver Stone twórca takich filmów jak Pluton, Urodzony 4 lipca czy JFK przedstawia historię jednego z najsłynniejszych zespołów w historii muzyki rockowej i jego charyzmatycznego lidera Jima Morrisona. Lata sześćdziesiąte przesiąknięte duchem rewolucji obyczajowej, wolna miłość, eksperymenty z narkotykami i wszechobecny rock’n’roll. Oto tło, na którym rozgrywa się historia krótkiego, ale burzliwego życia człowieka, który stał się obok Jimi'ego Hendrixa i Janis Joplin, symbolem swoich czasów. Jim Morrison swoją muzyką i zachowaniem budził od początku skrajne emocje – od bezgranicznego zachwytu do oburzenia, ale nikogo nie pozostawiał obojętnym.


Błyskotliwa i jednocześnie przenikliwa opowieść o wielodzietnej rodzinie, w której jeden z synów odkrywa swe homoseksualne skłonności. Nie homoseksualizm jest tu jednak najważnieszy, to tylko punkt wyjścia do refleksji o tym, jaką drogą przez mękę potrafi być dorastanie jednostki nadwrażliwej i o tym, że tzw. normalna rodzina w tym bolesnym procesie wcale nie pomaga.
Lato 1969 roku. Pierwszy człowiek na księżycu. Woodstock. Pobliże wozu kempingowego rodziny Kantrowitzów spędzających tu swój wolny czas tak jak każdego lata. Marty na co dzień naprawia telewizory w Brooklynie. W te wakacje nie może pozwolić sobie na odpoczynek, więc odwiedza rodzinę w weekendy. Pearl jego żona czuje się osamotniona. Kobieta zaszła w ciążę w wieku 17 lat i czuje, że nie doświadczyła czasów młodości. Gdy 14-letnia Alison, córka Kantrowitzów, doświadcza swojej pierwszej randki, pierwszego pocałunku, pierwszej menstruacji i bierze udział w kradzieży z ratownikiem, Pearl ma swoje seksualne przebudzenie z Jeromem, sprzedawcą bluzek w obozie. Matka Marty'ego, Lillian, spostrzega co wyprawia jej synowa i próbuje sytuację naprawić...
Dewey Cox (John C. Reilly) ma wszystko. Sprzedał miliony płyt, podbił serca setek kobiet, a wśród jego przyjaciół znaleźli się Elvis i członkowie grupy The Beatles. Życie Coxa jest pełne zwariowanych, suto zakrapianych alkoholem imprez. Artysta popada w różnego rodzaju uzależnienia i nie potrafi zbyt długo wytrwać w związku z jedną kobietą. Przede wszystkim ma jednak swoją muzykę, dzięki której z prostego wiejskiego chłopaka stał się jedną z największych gwiazd rocka.
Biografia jednego z najbardziej oryginalnych i dziwacznych amerykańskich reporterów, legendarnego twórcy bezczelnego, prześmiewczego i nieustraszonego stylu dziennikarstwa nazwanego „gonzo”, Huntera S. Thompsona. Był autorem powieści "Fear And Loathing In Las Vegas", na podstawie której Terry Gilliam nakręcił Las Vegas parano z Johnnym Deppem w niezapomnianej roli Thompsona, który wypija tysiące szklanek bourbona i wciąga niezliczone kreski kokainy. Reżyser Alex Gibney inteligentnie przepytuje kolegów Thompsona i maluje wielowymiarowy portret, który ukazuje go jako człowieka niezwykle inspirującego i jednego z najbardziej wpływowych amerykańskich pisarzy i buntowników. Narratorem filmu jest Johnny Depp.
Rok 1962. Młode pokolenie buntuje się przeciwko establishmentowi. Początkujący poeta, Eik Skaløe, przewraca do góry nogami całe swoje życie, gdy poznaje młodą aktywistkę na rzecz pokoju - Iben Nagel Rasmussen (Marie Tourell Søderberg). Eik również nie jest obojętny Iben, jednak dziewczyna odmawia oddania się tylko jednemu mężczyźnie, hołdując brzemiennej zasadzie swoich czasów: "free love and sex". Zdesperowany Eik, próbuje zdobyć dziewczynę przeistaczając się z poety w pisarza, z pisarza w nomada, z nomada w fascynatę marihuaną, z ćpuna w lidera legendarnego zespołu Steppeulven.
To jeden z tych filmów, co to są "o życiu". Opowiada losy trójki bohaterów, którzy próbują razem ułożyć sobie życie. Dwóch mężczyzn i kobieta. Wątek gejowski. Rozterki psychiczne, przełomowe wybory życiowe. Film ciągnie się od wczesnych lat dziecięcych bohaterów do pełnej dorosłości. Spokojna opowieść o niespokojnych duszach.
Dokument o psychodelicznych latach sześćdziesiątych w San Francisco, pełne wyzwolenie kulturowe i seksualne wśród młodzieży. Wypowiedzi młodych ludzi o pieniądzach, seksie, LSD, miłości, muzyce, wierze, wojnie w Wietnamie i wiele, wiele więcej!
Słowa kluczowe

Proszę czekać…