Filmy zdrada, film psychologiczny

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, film psychologiczny. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Stłamszony przez żonę pantoflarz wikła się w romans z zaborczą kobietą.

Magnat

7,1
Akcja filmu rozgrywa się na pograniczu polsko niemieckim w burzliwym okresie pierwszej połowy XX wieku. Książę Hans Fridrich von Teuss próbuje utrzymać rodzinną fortunę w warunkach doniosłych i dramatycznych zmian historycznych. Jego dorośli synowie wybierają różne drogi życiowe, a ich wybory odciskają piętno na losach rodziny. Najstarszy Franzel związuje się z niemieckimi faszystami, podczas gdy średni Conrad przyszłość rodu chciałby wiązać z Polską. Najmłodszy Bolko bardziej zainteresowany jest używaniem życia niż politycznymi rozgrywkami. Jego romans z macochą, ostatnią żoną księcia nieoczekiwanie będzie miał wpływ na losy rodu...
Andrzej, znany dziennikarz sportowy, jedzie wraz z żoną Krystyną na Mazury. Po drodze zabierają autostopowicza, którego zapraszają na swój jacht. Podczas rejsu Andrzej próbuje przekonać młodego człowieka do swoich życiowych koncepcji, ale ten drwi sobie z niego na każdym kroku. Między mężczyznami narasta konflikt....


Od nowa

6,8
Grace i Jonathan Fraserowie żyją tak, jak zawsze chcieli. Pewnej nocy wszystko się zmienia w obliczu gwałtownej śmierci i łańcucha zaskakujących wydarzeń. Grace, nagle pozostawiona sama sobie, konfrontuje się z narastającą w jej w życiu katastrofą, która na dodatek ma charakter publiczny. Przerażona sytuacją, musi porzucić dotychczasowe życie i zbudować swój świat od nowa – dla siebie i swojego syna.
Na koniec świata to wstrząsający dramat o namiętności, miłości i szaleństwie, o skomplikowanych i niejednoznacznych związkach między bohaterami: Jadwigą (Joanna Żółkowska), jej synem Kamilem (Dariusz Toczek), wychowanicą Jadwigi a zarazem żoną Kamila – Teresą (Justyna Steczkowska) – a fascynującym i demonicznym malarzem – Wiktorem (Aleksander Domogarow). Akcja filmu rozgrywa się na początku XX wieku, w egzotycznej scenerii Mandżurii. Wśród Chińczyków i Rosjan przebywa duża grupa Polaków, pracujących przy budowie kolei. Bohaterka filmu – Teresa przyjeżdża tam ze swoim świeżo poślubionym mężem Kamilem, którego nie kocha. Poznaje rosyjskiego malarza, Wiktora, który nawiązuje z Teresą romans, wciągając ją w erotyczną grę. Przelotna fascynacja młodą Polką wkrótce przekształca się w prawdziwą miłość. Tymczasem Kamil odkrywa zdradę żony, która niespodziewanie decyduje się opuścić kochanka. Wiktor szaleje z zazdrości. Tragedia jest nieunikniona.
Marta, księgowa po trzydziestce, waha się pomiędzy pozostaniem przy mężu i dziecku, a ucieczką od codzienności z żywiołowym miłośnikiem żeglarstwa, Jackiem (w tej roli dowcipnie obsadzony reżyser Rejsu, Marek Piwowski). Trwanie w małżeństwie, niby przykładnym, lecz zżartym przez rutynę, to wybór konsekwencji raz podjętych decyzji. Myśl o beztroskim życiu z dnia na dzień, jakie proponuje Jacek, to dla Marty - urodzonej samarytanki - perspektywa wolności i możliwość zrobienia wreszcie czegoś dla siebie. Moralne dylematy w Bilansie opierają się więc na zagadnieniach wolności i odpowiedzialności, altruizmu i egoizmu. W tle - rodzajowy obrazek biurowego kawałka PRL-u oraz imponujące salta Mai Komorowskiej.
Rok 1944. Przygotowywany jest zamach na gestapowca von Steibagena. Konspiracja wychodzi na jaw i Niemcy aresztują osoby odpowiedzialne. Wszyscy z wyjątkiem Frama zostają rozstrzelani. Pozwolono mu uciec, by doprowadził ich do osoby najważniejszej, Filipa.
Bohaterem filmu jest mężczyzna czterdziestoletni, który usiłuje dokonać rozrachunku z dotychczasowych osiągnięć i porażek. Po wyjściu ze szpitala robi bilans swego dotychczasowego życia. Monolog wewnętrzny to jego spowiedź przed samym sobą. Wprawdzie udało mu się przeżyć obóz koncentracyjny, ale nie odniósł żadnych zawodowych sukcesów. Życie osobiste też nie układało się najlepiej, gdyż żona go zdradzała, a on nie pozostawał jej dłużny. W końcu małżonka go opuszcza, ale następnego dnia prosi w liście o przebaczenie. Czy jego schorowane serce wytrzyma takie skrajne emocje?
Główną bohaterką jest młoda, przebojowa dziennikarka, Ewa. Niezbyt szczęśliwie układające się jej dotąd życie osobiste, próbuje zastąpić odniesieniem szybkiego sukcesu zawodowego. Niestety robi to w sposób bezkompromisowy, nie patrząc na innych, bez skrupułów wykorzystuje tragedie ludzi jej bliskich dla osiągnięcia własnego celu. Do czego to doprowadzi?

Ćma

6,8
Jan prowadzi na żywo nocny program "Radiotelefon". Odpowiada w nim na telefony ludzi zdesperowanych i zrozpaczonych. Nie widzi przy tym własnych problemów. Noce spędza z kochanką. Ma syna z pierwszego małżeństwa. Druga żona, Justyna jest o niego zazdrosna. Stara się zmusić właścicieli radia, do usunięcia programu z eteru.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…