Filmy wieś, ubóstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje wieś, ubóstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Malena

7,3
Trwa II wojna światowa, jest rok 1941. Tytułowa bohaterka, Malena, to najpiękniejsza kobieta w miasteczku na wybrzeżu Sycylii, Castelcuto. Wśród mieszkańców miasteczka jest 13-letni chłopiec, który zafascynował się Maleną i podąża za nią wszędzie, marząc o jej miłości. Jest to wzruszająca opowieść o dorastaniu, nienawiści i zazdrości, negatywnych acz jak bardzo prawdziwych ludzkich zachowaniach, pełna erotyki, zmysłowości i piękna.
Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
Gdzieś w głębi Rosji, w niewielkiej Anatewce żyje mała społeczność żydowska. Na jej losy i codzienność spoglądamy oczami ubogiego mleczarza, Tewiego. Mimo prostego życia, patrzy on na świat w sposób mądry i przenikliwy. Jego rodzina i znajomi zmagają się z niemałymi trudnościami szarej rzeczywistości.


Danton

7,3
Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1794 r. W rewolucyjnej Francji szaleje terror. Billaud Varenne oskarża Dantona i jego przyjaciół o działalność kontrrewolucyjną. Robespierre nie zgadza się wprawdzie na sądzenie Dantona, ale inni członkowie Komitetu przytaczają wciąż nowe argumenty przeciwko niemu. Jednocześnie dochodzi do konfiskaty redagowanej przez Desmoulinsa gazety dantonistów „Vieux Cordelier”. Wkrótce Danton otrzymuje poufne ostrzeżenie, że rząd nosi się z zamiarem aresztowania go. Z inicjatywy Robespierre'a dochodzi do spotkania obu przywódców, ale nie udaje im się osiągnąć porozumienia. W Komitecie Ocalenia Robespierre domaga się aresztowania Dantona. Nalega, by nastąpiło to szybko, gdyż czas pracuje na korzyść jego przeciwnika, który może w ciągu paru dni zmobilizować przeciw rządowi armię. Na podstawie raportu Saint-Juste'a zostaje przygotowana lista osób do aresztowania.

Janosik

7,4
Janosik jest postacią polskich i słowackich legend. W rzeczywistości żył na przełomie XVII i XVIII wieku, a akcję filmu przeniesiono na początek XIX wieku. Janosik nie jest tylko zbójem, mszczącym się na wszystkich tych, którzy wyrządzili krzywdę chłopom, ale także wielkim patriotą, który uczestniczy w wielu zrywach narodowych tamtego okresu np. regularnej walce z zaborcą austriackim. Zostaje aresztowany w chwili ślubu z Maryną.

Plebania

3,6
Akcja telenoweli rozgrywa się wokół tytułowej plebanii, która w społeczności gminnej jest miejscem wyjątkowym. To nie tylko przedsionek do "sacrum", ale przede wszystkim - miejsce, w którym ogniskuje się większość miejscowych zdarzeń, problemów i konfliktów.
Na bułgarskiej prowincji, przy granicy z Grecją, robotnicy z Niemiec budują hydroelektrownię. Między nimi i miejscową ludnością rodzi się rywalizacja prowadząca do konfliktów. Co więcej, kiedy Niemiec Meinhard – mogący uchodzić za bohatera klasycznych westernów, przeniesionego we współczesne realia – spróbuje pokonać barierę językową i różnice kulturowe dzielące go od mieszkańców bułgarskiej wsi, znajdą się tacy, zarówno wśród nich, jak i jego niemieckich kolegów z budowy, którym to się nie spodoba. Być może jednak pojednanie będzie możliwe. Western to film o zderzeniu kultur i mentalności. Nakręcony skromnymi środkami (w pięknych plenerach), grany przez aktorów niezawodowych, odniósł znaczący sukces artystyczny, zdobywając szereg nagród.
Lata 30. XIX wieku, Cheshire. Akcja rozgrywa się w zakładzie tekstylnym, gdzie sieroty, nawet dziewięcioletnie, pracują na 12-godzinne zmiany. Niepokorna nastolatka Esther Price (Kerrie Hayes) zaczyna sprzeciwiać się niewolniczemu traktowaniu nieletnich przez właścicieli zakładu. Młody i ambitny przedsiębiorca Robert Greg (Jamie Draven) sprowadza do fabryki utalentowanego mechanika, Daniela Bate'a (Matthew McNulty), który stara się pomóc dziewczętom w walce o ich prawa.

Evita

6,7
Buenos Aires, rok 1952. Właściciel kina (Gabriel Kraisman) przerywa seans banalnego, argentyńskiego melodramatu, by ogłosić smutną nowinę: Eva Peron (Madonna) - żona prezydenta Argentyny i duchowa przywódczyni argentyńskiego narodu - nie żyje. Zapłakana publiczność wsłuchuje się w słowa Che (Antonio Banderas (I)), który snuje opowieść o życiu Evity. Mała argentyńska miejscowość, rok 1926. Siedmioletnia Eva Duarte (María Luján Hidalgo), przyszła pani Peron, jako urodzona z nieprawego łoża nie może uczestniczyć w pogrzebie swego ojca. Bardzo to przeżywa, ale w końcu przedziera się przez kordon i całuje zmarłego na pożegnanie...
Dwóch chłopców zostaje wysłanych do obozu reedukacyjnego maoistów z powodu inteligenckiego pochodzenia. Obaj zakochują się lokalnej piękności, córce krawca. Chłopcy zaszczepiają w niej miłość do książek - do powieści Flauberta, Tołstoja, Hugo i do ich ukochanego Balzaka. Dzięki nowym doświadczeniom dziewczyna ma odwagę opuścić rodzinną wioskę i rozpocząć nowe życie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…