Filmy religia, wieś, ubóstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje religia, wieś, ubóstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.

Plebania

3,6
Akcja telenoweli rozgrywa się wokół tytułowej plebanii, która w społeczności gminnej jest miejscem wyjątkowym. To nie tylko przedsionek do "sacrum", ale przede wszystkim - miejsce, w którym ogniskuje się większość miejscowych zdarzeń, problemów i konfliktów.
Indie za panowania królowej Wiktorii. Jest rok 1893. Champaner, niewielka wioska rolnicza w centralnych Indiach. Na jej obrzeżach stacjonuje brytyjski oddział wojskowy, którym dowodzi kapitan Russell (Paul Blackthorne), arogancki i kapryśny człowiek dzierżący w swych rękach władzę absolutną. Lagaan opowiada historię bitwy stoczonej przez grupę mieszkańców wioski na których czele stanął Bhuvan (Aamir Khan) młody rolnik o niepospolitej odwadze i wielkim sercu. Z pomocą przyszły mu Elizabeth (Rachel Shelley), angielska róża, która przybyła do Indii i straciła dla nich serce oraz prawa ręka Bhuvana, Gauri (Gracy Singh), młoda i energiczna wieśniaczka, której jedynym marzeniem było życie u boku ukochanego mężczyzny. Lagaan to epicka saga o zwykłych ludziach, którym przyszło żyć w niezwykłych czasach, o ich zmaganiach z przeciwnościami losu i walce o godność. Wspaniała opowieść o tym, jak starcie wiary i odwagi z arogancją i bezwzględnością uwieńczył tryumf ludzkiego ducha.


Antonia (Willeke van Ammelrooy) przed śmiercią wspomina swoje życie. Pod koniec wojny wróciła z córką Danielle (Els Dottermans) do wioski, w której się urodziła, w Holandii. Dwie kobiety znajdą dużą dalszą rodzinę typu matriarchalnego. W ciągu czterdziestu lat opowiadanych przez film wszystko się dzieje: miłość, śmierć, praca, religia, seks, nienawiść i zemsta, ale także filozofia, odwaga i poezja. Życie, które jest warte przeżycia.

Viridiana

7,5
Viridiana to młoda dziewczyna, która przed złożeniem ślubów zakonnych odwiedza na prowincji swojego wuja, Don Jaimego. Mężczyzna mieszka samotnie po śmierci żony. Dziewczyna tak bardzo przypomina mu zmarłą małżonkę, że postanawia jej się oświadczyć i zmusić do ślubu. Viridiana odrzuca zaloty wuja, który z rozpaczy popełnia samobójstwo. Ta dramatyczna sytuacja zmienia plany dziewczyny, która swoje dalsze życie chce poświęcić działalności charytatywnej i zamienia majątek wuja w przytułek dla bezdomnych.

Fatima

7,1
Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach pierwszej wojny światowej. Do małej portugalskiej wioski, Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich, jak i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.
Młody ksiądz, mający przed sobą marne perspektywy, gdyż jest poważnie chory, przybywa do małego miasteczka, by objąć urząd proboszcza w skromnej parafii. Chce pomagać okolicznym mieszkańcom, niosąc im Słowo Boże. Szybko orientuję się jednak, iż parafianie nie darzą go zbytnią sympatią, nie za bardzo chcą się u niego spowiadać, ani nie mają do niego należytego szacunku. Ksiądz jest załamany takim obrotem sprawy. Dopiero rozmowy z przyjacielem, wikarym z sąsiedniego miasta, oraz zapisywane w osobistym dzienniku przemyślenia, dają mu siłę do działania...
Nagrodzona trzema Oscarami ekranizacja słynnego musicali. Ubogi Tewie mleczarz mieszka wraz z żoną i pięcioma córkami w Anatewce, małej wiosce zagubionej gdzieś na rubieżach carskiej Rosji, Zdając sobie sprawę z nieuchronności nadchodzących przemian Tewie wadzi się z Bogiem w takt sławnej piosenki "Gdybym był bogaczem".
Opowieść z końca 19 wieku. Miało to miejsce w izolowanej wsi w pobliżu Morza Adriatyckiego. Ze względu na ekstremalną kulturę patriarchalną istnieje przesąd, że rodziny bez męskich potomków są przeklęte. Gdy żona rolnika rodzi czwartą córkę, ojciec decyduje, że dziecko stanie się tak zwanym "Virgina" i będzie żyć jak mężczyzna, dzięki czemu ona może być dziedzicem rodu.
W faszystowskich Włoszech w 1935 roku malarz, z wykształcenia lekarz, zostaje wysłany do odległego regionu w pobliżu Eboli. W czasie pobytu na prowincji dowiaduje się, że należy doceniać piękno i mądrość chłopów a także jak przezwyciężać izolację...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…