Filmy ruch oporu

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje ruch oporu. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pianista

8,1
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.
Lider oporu John Connor wysyła Kyle Reese do przeszłości w celu ochrony swojej matki Sarah Connor i zabezpieczenia przyszłości ludzkości. Sarah i Kyle odkrywają niespodziewanego sojusznika: Terminatora.
Kurczaki na farmie złej Pani Tweedy marzą o lepszym życiu, a mądra kura o imieniu Ginger snuje plany, jak z niej wylecieć już na dobre! Jest tylko jeden problem – kurczaki nie potrafią fruwać… Wszystkie próby ucieczki palą na panewce. Dopiero kogut Rocky podejmuje się nauczyć latać Ginger i jej pierzastych przyjaciół. Nie wie, jak ciężki kawałek drobiowej roboty go czeka, jednak wspólna praca, determinacja i odrobina szczęścia pozwalają nieustraszonemu stadku na ostatnią, śmiałą próbę w walce o wolność!


Ta historia wydarzyła się naprawdę - w Berlinie w latach wojny, w mieście rozdartym prześladowaniami i nocnymi nalotami - rodzi się namiętność i miłość pomiędzy dwiema kobietami. Dla pierwszej związek ten okaże się najważniejszym wydarzeniem w życiu. Dla drugiej ta miłość to nadzieja na przetrwanie.

Tekken

5,9
Heihachi Mishima - przywódca skorumpowanego przestępczego syndykatu podejrzany o morderstwo organizuje turniej o tytuł "króla żelaznej pięści". Zwycięzca wybrany zostanie jego osobistym ochroniarzem, stając się człowiekiem bogatym i sławnym. Jednak turniej jest jedynie pretekstem, w którym każdy uczestnik ma swoje powody, aby dostać się w pobliże człowieka który pragnie z ich grona wyłonić zwycięzcę. Grupa wojowników odkrywa spisek polityczny i organizuje się w grupę działającą wspólnie w celu pełnego poznania faktów. W trakcie okazuje się, że są ze sobą powiązani bardziej, niż mogliby przypuszczać.
Ofelia nie ma łatwego życia. Mieszka z matką i jej nowym mężem. Aby sobie jakoś poradzić przed światem, który ją otacza ucieka w wyimaginowaną rzeczywistość. Ta jednak nie jest taka jak w bajkach, które czyta. Tam także trzeba walczyć o przetrwanie. Czy ucieczka w baśniowy labirynt może zmienić to, co nieuniknione?
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Akcja filmu toczy się u schyłku II wojny światowej, przedstawiając dzieje żydowskiej dziewczyny pochodzącej z Niemiec, która cudem uchodzi z życiem, chroniąc się w Holandii. Tam przyłącza się do ruchu oporu, aby dowiedzieć się, kto jest odpowiedzialny za zdradzenie i wydanie jej rodziny w ręce nazistów.
Serial Janusza Morgensterna opowiada o polskim ruchu oporu przeciw hitlerowskim okupantom, o młodzieży lat wojny, jej codziennym życiu i walce. Głównymi bohaterami są dwudziestoletni chłopcy, wplątani w dramatyczną historię narodu i zmuszeni do podejmowania trudnych, nierzadko tragicznych decyzji. Z właściwą ich wiekowi fantazją, poświęceniem, ale i ze świadomością ogromu ryzyka i odpowiedzialności podejmują nierówną walkę z wrogiem. Początkowo jest ona spontaniczna. Z czasem przeradza się jednak w zorganizowaną i dokładnie planowaną działalność dywersyjną.
Po raz kolejny rozgrywany jest wyścig śmierci. Tym razem organizatorom udało się zebrać same gwiazdy, jednak największą z nich jest niemalże nieśmiertelny Frankenstein. Sam wyścig nie polega tylko na dojechaniu do mety jako pierwszy, ale również zebraniu jak największej liczby punktów, a te liczone są za każdego zabitego człowieka. W tej edycji zawodnicy będą musieli się również zmierzyć, nie tylko z sobą ale i sabotażystami, próbującymi przerwać ten okrutny sport.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…