Filmy gestapo, berlin

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje gestapo, berlin. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niemcy, II wojna światowa. Kitty prowadzi burdel dla nazistowskich notabli. Jednak jej salon to nie tylko przybytek rozkoszy, pełni on też dodatkową funkcję. Każdy pokój wyposażony został w urządzenia podsłuchowe, dzięki którym SS ma możliwość inwigilacji oficerów Wermahtu i innych prominentnych figur z kręgu władz państwowych. Dodatkowo w salonie przeprowadzane są seksualne eksperymenty, zmierzające do wykreowania rasy nadludzi.
Film przedstawia poszukiwania przez polskie władze bezpieczeństwa, już po zakończeniu działań wojennych, zbrodniarza wojennego – szefa warszawskiego Gestapo, doktora von Kniprode.
Lilly Wust (Juliane Köhler) mieszka w Berlinie i jest Niemką. Zbliża się do trzydziestki, ma czwórkę dzieci - otrzymała nawet nazistowski order dla matek. Los styka Lilly z Felice Schragenheim (Maria Schrader), fascynującą, inteligentną młodą kobietą. Pomiędzy nimi zaczyna się namiętny romans, który przeradza się w prawdziwe uczucie. Dwie kobiety piszą do siebie prawie codziennie listy i wiersze. W nich zwracają się do siebie - Aimee (Lilly) i Jaguar (Felice). Felice wyznaje, że jest Żydówką, że pracuje dla nazistowskiej gazety pod fałszywym nazwiskiem i przekazuje tajne informacje grupom oporu. Lilly pozwala Felice wprowadzić się do jej mieszkania i rozwodzi się z mężem. Dwie kobiety składają sobie przysięgę miłości i małżeństwa. Starają się uciec od straszliwej rzeczywistości wojny i prześladowań, ale na próżno. Pewnego upalnego dnia, w sierpniu 1944 roku, Lilly i Felice spotykają w mieszkaniu gestapo...


Film przedstawia fikcyjną historię, w której Niemcy praktycznie wygrały II wojnę światową. Akcja rozpoczyna się w 1964 roku. Jedynym problemem Hitlera jest ciągły konflikt z ZSRR i dlatego pragnie pokoju z USA. Ostatecznym dowodem przyjaźni pomiędzy mocarstwami ma być wizyta amerykańskiego prezydenta w Berlinie. Kilka dni wcześniej oficer SS - Xavier March (Rutger Hauer), rozpoczyna śledztwo w sprawie domniemanego zabójstwa ważnego członka partii. W tym samym czasie do Berlina przybywa amerykańska dziennikarka Charlie Maguire (Miranda Richardson), która chwile po przyjeździe otrzymuje od obcego mężczyzny kopertę z tajemniczym zdjęciem z czasów wojny. Wkrótce okaże się, że obie sprawy łączą się i dotyczą największego sekretu Trzeciej Rzeszy.
Historia niemieckiej rodziny Essenbeck, przemysłowców, właścicieli fabryki, rozgrywająca się w latach 1933-34, czyli od pożaru Reichstagu do "nocy długich noży". Opowieść o zawiści, walce i upadku godności. Visconti czerpie tu z MacBeth'a, Demonów Dostojewskiego, jak i z Thomasa Manna i z Götterdämmerung Wagnera.
Historia rozpoczyna się podczas zdobywania przez Niemców Warszawy, we wrześniu 1939 roku. Wówczas to Władysław Lenka ratuje walizkę francuskiego dyplomaty. Bezskutecznie usiłuje znaleźć właściciela walizki. Dzięki dokumentom znalezionym w walizce przeżył spokojnie wojnę. Po wojnie Lenka zostaje znanym polskim pisarzem i reżyserem. Wiele lat później, podczas festiwalu filmowego w Berlinie Zachodnim przypadkowo spotyka Francuza, pana Lacoste, który okazuje się być poszukiwanym właścicielem walizki...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…