Filmy zazdrość, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zazdrość, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zabawne perypetie Katarzyny Solskiej, która po emocjach związanych z egzaminami na studia powraca do rodzinnej wsi. Kasia nie zgadza się na ślub, chce studiować, jednak wobec błędnych informacji o nieprzyjęciu jej na studia zgadza się wyjść za mąż. Kiedy w przeddzień ślubu otrzymuje zawiadomienie o tym, że jednak dostała się na uniwersytet, ucieka do Warszawy. Nagły przyjazd do stolicy niesie ze sobą szereg nieoczekiwanych wydarzeń, które zupełnie niespodziewanie prowadzą do szczęśliwego zakończenia.
Maria i Wiktor, małżeństwo z kilkunastoletnim stażem i trojgiem dzieci, przeżywa niełatwy okres. Maria, kobieta wykształcona, władająca czterema językami, ma dość domowej harówki, wymagającego męża i nieznośnych pociech. Gdy więc Wiktor niespodziewanie zaprasza gości do domu na przyjęcie, a sam zamiast pomóc w przygotowaniach spędza czas w towarzystwie kolegi i jego uroczych przyjaciółek, Maria buntuje się, opuszcza dom, wyjeżdża do Warszawy. Okradziona w pociągu przez Cyganki, nie ma również początkowo szczęścia w stolicy, gdyż przyjaciele, których zamierzała odwiedzić, wyjechali za granicę. Nie rozpacza jednak, otuchy dodaje jej poznany na dworcu kloszard Remek, z zawodu doktor filozofii. Maria szybko zatrudnia się we włoskiej instytucji, a nawet dostaje tam zaliczkę na poczet przyszłych poborów. Po wizycie u fryzjera i kosmetyczki, w nowym stroju, wkracza w wielki świat. Tymczasem pozostawiony z dziećmi Wiktor nie może dać sobie rady z domem.
Telewizyjna adaptacja opowiadania Józefa Hena „Mgiełka” (1970) to obyczajowo-psychologiczne widowisko o uczuciach łączących dojrzałego mężczyznę i młodą dziewczynę. W rolach głównych wystąpili Marta Klubowicz i Janusz Gajos. Rzecz rozgrywa się w Warszawie, w naturalnych plenerach i autentycznych wnętrzach, a w liryczno-towarzyską grę wplątani są – poza parą głównych bohaterów – patronujący ich związkowi stołeczny playboy oraz dziarski porucznik z prowincji, aspirujący do roli narzeczonego dziewczyny, zwanej Mgiełką…


Irena pragnie wolności, swobody, radości życia. Dochodzi do wniosku, że wszystkiemu winne jest małżeństwo, zostawia więc męża z dzieckiem i wyjeżdża do Paryża. We Francji znajduje sobie adoratora, ale przyjeżdża też za nią milioner z Warszawy, który ją prześladuje. W tym czasie jej mąż, Zenon, próbuje popełnić samobójstwo. Czy jest nadzieja, że miłość zatriumfuje?
Mostowiakowie to wielopokoleniowa rodzina – są tu dziadkowie: Lucjan i Barbara, czwórka ich dorosłych dzieci: Maria, Marta, Marek i Małgorzata, którzy mają już swoje własne ogniska domowe. Członków rodziny łączy niegasnąca miłość i zrozumienie. Dzieci nieustannie znajdują oparcie w dziadkach, bez względu na wagę spraw, czasem zabawnych, często jednak bardzo poważnych. Są dla siebie nawzajem podpora i zachętą, zarówno dzieci dla rodziców jak i dla starszego pokolenia. Choć i w tej rodzinie zdarzają się spory a nawet kłótnie – mimo to potrafią znaleźć rozwiązanie do przyjęcia przez wszystkich. To miłość sprawia, że rodzina jest silna.

Magda M.

5,7
Współczesny serial, zarazem zabawny i sentymentalny, utrzymany w tonacji pół żartem - pół serio. Pokazuje świat młodych i wykształconych ludzi, którzy choć nastawieni na realizację osobistych ambicji dostrzegają, że życie nie ogranicza się do kariery zawodowej i finansowego sukcesu. To opowieść o związkach międzyludzkich, poszukiwaniu bliskości, przyjaźni i miłości.
Pochodzący z różnych grup społecznych mieszkańcy zaczynają tworzyć zgraną wspólnotę. Na przeszkodzie staje im jednak pewien marzący o władzy karierowicz z Pułtuska – gospodarz domu Stanisław Anioł.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…