Filmy uniwersytet, nauka, naukowiec

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje uniwersytet, nauka, naukowiec. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kości

7,4
David Boreanaz (Anioł Ciemności, Buffy postrach wampirów) występuje jako agent specjalny FBI, Seeley Booth, który razem z antropolog medycyny sądowej, Dr Temperance „Bones” Brennan (Emily Deschanel), rozwiązuje jedne z najbardziej zdumiewających i dziwacznych zagadek kryminalnych. Booth polega na wskazówkach, których udzielają mu żywi - świadkowie i podejrzani - Brennan zaś zbiera dowody od umarłych, używając swoich niesamowitych zdolności do odczytywania wskazówek pozostawionych w kościach ofiar. Te tak odmienne techniki w rozwiązywaniu morderstw wywołują częste spory, tworząc niezaprzeczalną chemię między dwójką specjalistów okraszoną odpowiednią dawką czarnego humoru.

Wizyta

6,4
Czy jesteśmy gotowi na spotkanie z obcymi istotami? Czy mają one w naszym świecie takie same prawa, jak my sami? Co im powiemy, gdy ich spotkamy? I w jaki sposób będziemy się z nimi komunikować? Wiedeński UNO-city to kompleks budynków stanowiący dziś jedno z czterech głównych miejsc na świecie. Jego eksterytorialny status, a także architektura, przypominająca późne lata 70. ubiegłego wieku, powodują, że przypomina on statek kosmiczny, który wylądował w środku cywilizowanego świata. Wewnątrz tej imponującej instytucji, która reprezentować ma wiarę w ludzkość, znajduje się OOSA, czyli Biuro Unii Europejskiej do Spraw Kontaktu z Obcymi Cywilizacjami. To tutaj naukowcy z różnych dziedzin opracowują procedury kontaktu z obcymi. Ludzkość marzy o tym od ponad wieku.
W 1961 roku profesor psychologii Uniwersytetu Yale, Stanley Milgram (Peter Sarsgaard) przeprowadził słynny społeczny eksperyment, który był nazwany jako "Milgrama Eksperyment". Dotyczył on radykalnych zachowań badanych, zwykłych ludźmi na gotowość do posłuszeństwa władzy. Wyniki jego badań oraz metody ich uzyskiwania wywołały gorącą dyskusję. Lekceważony przez niektórych, podziwiany przez innych. Śledzimy profesora, od czasów spotkania swojej przyszłej żony Sashy (Winona Ryder) do jego kontrowersyjnych eksperymentów, które wywołały oburzenie opinii publicznej.


Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.
Odważna i daleka idąca fantazja science-fiction, filmowy debiut Williama Hurta. Grany przez niego dr Jessup postanawia przeprowadzić paramedyczny eksperyment, którego obiektem jest nie kto inny, jak on sam. Zafascynowany środkami chemicznymi stosowanymi przez dawne plemiona, postanawia zażyć je, zamykając się jednocześnie w specjalnej komorze. Efektem ryzykownej gry będzie astralna podróż na skraj świadomości, godna Dave'a Bowmana z Odyseji Kosmicznej. Z życiem ujdą tylko najwytrzymalsi widzowie...

Kinsey

6,9
Jako nauczyciel biologii na uniwersytecie w Indianie, Kinsey poznaje i wkrótce poślubia błyskotliwą, obdarzoną otwartym umysłem studentkę Clarę McMillen (Laura Linney). W trakcie swojej pracy odkrywa całkowity brak naukowych danych dotyczących seksualnych zachowań ludzi. Kiedy studenci proszą go o pomoc w rozwiązywaniu ich seksualnych problemów, zaczyna zdawać sobie sprawę, że nikt do tej pory nie przeprowadził badań, które dałyby wiarygodne podstawy do odpowiedzi na pytania owych młodych ludzi. Zaintrygowany zbadaniem emocjonującego tematu seksu z czysto naukowego punktu widzenia, Kinsey zatrudnia grupę badaczy, w której skład wchodzą: Clyde Martin (Peter Sarsgaard), Wardell Pomeroy (Chris O’Donnell) i Paul Gebhard (Timothy Hutton). Z biegiem czasu udoskonalają oni technikę wywiadów, która pomaga ludziom przełamać wstyd, strach i poczucie winy i pozwala swobodnie wyjawiać ich seksualne zachowania. Kinsey realizuje ideę otwartości w sprawach seksu także we własnym małżeństwie i własnej rodzinie, przekonując do niej także swych współpracowników. Jego najbliższe otoczenie wkracza w okres swobody seksualnej na długo przed rewolucją seksualną lat 60. Gdy Kinsey publikuje swój raport na temat seksualnych zachowań mężczyzn w 1948 roku, prasa porównuje skutki jego badań do skutków uderzenia bomby atomowej. Wkrótce Kinsey zaczyna pojawiać się na okładkach każdego ważniejszego czasopisma, stając się również tematem piosenek, kreskówek, artykułów i kazań. Ale gdy kraj zaczyna ogarniać paranoja Zimnej Wojny lat 50. opublikowany przez Kinseya późniejszy raport dotyczący kobiet zostaje uznany za atak na podstawowe amerykańskie wartości. Fala oburzenia i pogardy jaką wywołał spowodowała, że wszyscy wspierający dotąd badania Kinseya odwracają się od niego. Przytłoczony atakami Kinsey zaczyna chorować Zazdrość i nienawiść niszczy stworzoną przez niego ideę, zagrażając rozpadem ekipy badawcze. Kinsey spędza swe ostatnie dni na daremnych próbach pozyskania dodatkowych funduszy. Umiera w 1956 roku, w przekonaniu, że jego praca była wielką pomyłką. Jest jednak ktoś, kto pomaga mu dojrzeć pozytywny efekt jego działań. Zaczyna rozumieć, że podstawowe pytanie dotyczące tego gdzie kończy się seks a zaczyna miłość to problem, którego nauka nigdy nie będzie w stanie w pełni rozwikłać.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…