Filmy film czarno-biały, warszawa, pieniądz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, warszawa, pieniądz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Satyryczna opowieść o losach dwóch rodzin, które borykają się z problemami dorastających dzieci. Anula i Paweł są typowymi przedstawicielami młodzieży lat 60. Marzą o wolności i dorosłości. Łatwo ulegają modom, zwłaszcza tym zachodnim. Ich opiekunowie, choć mają dobre intencje, nie radzą sobie z wyzwaniami stawianymi im przez dzieci i normy obyczajowe PRL. To staje się powodem wielu komicznych pomyłek. Scenariusz serialu powstał na podstawie książki, zawierającej felietony publikowane przez Mirę Zientarową na łamach „Przekroju” w latach 50. i 60. ubiegłego stulecia. Autorka z niezwykłym poczuciem humoru i ironią, opisywała stosunki rodzinne oraz obyczajowość polskiego społeczeństwa.
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
W więziennej karetce spotykają się oskarżeni w dwóch sprawach. Pierwsi to grupa gangsterów pod wodzą niejakiego Profesora – przydomek zawdzięcza niezwykłej elegancji i nieprzeciętnej inteligencji. Obmyślił genialny plan napadu na furgonetkę przewożącą pieniądze do banku. Szczegóły opracował na ruchomych makietach, grupa wielokrotnie ćwiczyła swoje zadania, a każdy z jej członków miał przygotowane murowane alibi. Problemy pojawiają się dopiero podczas ucieczki, ale Profesor jest przygotowany na każdą ewentualność. I gdy wydaje się, że cała akcja zakończy się sukcesem, nagle okazuje się, że z rezerwowego samochodu stojącego na strzeżonym parkingu ktoś ukradł koła.


Pingwin

7,3
Andrzej, zwany „Pingwinem”, jest studentem politechniki. Mały, niepozorny wyróżnia się nieśmiałością. I w dodatku zakochany jest bez wzajemności w koleżance – Basi. Przychodzi jednak moment, gdy on właśnie okaże jej pomoc, płacąc za to utratą przyjaciół.
Joanna przez całe dnie przesiaduje przy telefonie i czeka na telefon od ukochanego Janusza. Niestety jak na złość wszystkie połączenia, które są do niej kierowane to pomyłki. Ciągle ktoś dopytuje się o centralę i Honoratę. Wreszcie Joanna nie wytrzymuje i zaczyna się podszywać pod dziewczynę z centrali. Od tego momentu zaczną się jej problemy.
Tytułowe Cafe Pod Minogą to warszawski bar państwa Aniołków. Aniołkowie wraz z sąsiadem Celestynem Confiteorem, właścicielem zakładu pogrzebowego, i Murzynem Jumbo organizują skok na kasetę z forsą ukrytą w willi zajętej przez Niemców.
W wytwórni napoju chłodzącego Pola Manola ulokowała się grupa przestępcza. Na trop gangu wpadł reporter „Echa Warszawy”, który zaczął węszyć w wytwórni. Ponadto na wolność wyszedł jeden ze wspólników szajki. Przestępcy w popłochu chowają swój majątek w rekwizytorni planu filmowego…
Dokument o budowlańcach działających w stolicy. Obserwujemy ciężką pracę robotników, ale także inne aspekty ich życia – wspólne posiłki, rozmowy o codziennych problemach i marzeniach, otrzymywanie pensji…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…