Filmy film czarno-biały, romans

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, romans. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Pociąg

7,9
W nocnym pociągu na Hel spotykają się Ona i On. Dwoje nieznajomych, których łączy wspólny przedział. Oboje mają za sobą życiowe dramaty, od których starają się uciec. Może im to utrudnić morderca, który podobno znajduje się w tym samym pociągu.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Serial filmowy o bohaterskich przygodach wojennych oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23. Przystojny Polak wygrywa II wojnę światową, wykrada najgłębsze tajemnice Rzeszy, kpi z wysiłków niemieckiego kontrwywiadu, ośmiesza gestapo. W trudnej, niebezpiecznej służbie posługuje się przebiegłością, wdziękiem wobec dam, czujnym okiem, mocnymi pięściami i ciętym słowem. Wkrótce awansuje do stopnia kapitana, a nawet odznaczony zostaje niemieckim Żelaznym Krzyżem.


Film powstał na podstawie powieści Stanisława Dygata. Warszawa, rok 1939. Paweł buntuje się przeciw własnemu, mieszczańskiemu pochodzeniu. Jednym z tego przejawów jest zakochanie się w Lidce. Na drodze ich miłości staje wybuch wojny.
Nauczycielka Maria (Stanisława Angel-Engelówna) przeżywa burzliwy romans ze spotkanym na wczasach lekarzem Wiesławem (Kazimierz Wilamowski).
Przypadkowe spotkanie kolegów z dawnych lat, Janka (Zbigniew Cybulski) i Leona (Zdzisław Maklakiewicz), w szczecińskim porcie staje się punktem wyjścia dla szeregu barwnych historii. Opowieści młodego marynarza Janka są odpowiedzią na przechwałki Leona, chełpiącego się swoim udanym życiem zawodowym i rodzinnym. W relacji Janka życie na morzu to niekończące się pasmo ekscytujących przygód (np. dramatyczny romans z tajemniczą baronową, potyczka z bandą narkotykowych handlarzy czy ryzykowna pomoc w ucieczce z haremu, jakiej Janek udzielił pięknej Polce).
Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Objazdowa trupa teatralna ma zamiar wystawić w Bochni „Hamleta”. Całą grupą kieruje starsza aktorka, której kochankiem jest Hipolit. W nim z kolei zakochana jest utalentowana Dziunia. Zespół na przemian odnosi sukcesy i porażki. Nie wszyscy dostrzegają talent Dziuni. Bogaty hrabia widząc jej aktorskie umiejętności, stara się namówić ją na wyjazd do zachodniej Europy.
Trzynastoodcinkowy serial telewizyjny, którego scenariusz opiera się na trzeciej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Wyreżyserowany przez Pawła Komorowskiego serial różni się nieco obsadą niektórych ról w stosunku do powstałej w tym samym roku produkcji Jerzego Hoffmana pt. Pan Wołodyjowski. I tak w roli stolnikowej Makowieckiej zobaczymy Barbarę Krafftównę (zamiast Hanki Bielickiej), Ludwika Benoita w roli Luśni (miast Gustawa Lutkiewicza) i przede wszystkim Andrzeja Łapickiego grającego Hasslinga-Ketlinga of Elgin (u Hoffmana rolę tę powierzono Janowi Nowickiemu). Pułkownika Michała Wołodyjowskiego poznajemy w chwili, gdy po śmierci ukochanej zaszywa się on w klasztorze, gdzie planuje na medytacjach spędzić resztę życia. Ale Rzeczypospolita potrzebuje swojej „pierwszej szabli”, wierni przyjaciele, Ketling i Zagłoba postanawiają go stamtąd wydostać. Jak twierdzi sam hetman Sobieski, „bardziej Ojczyźnie jego szabla niż jego modły potrzebne”. Po przekonaniu „małego rycerza” do swoich racji hetman wysyła go do stanicy na kresach Rzeczypospolitej, zbliża się bowiem od strony dzikich pól turecka nawałnica…
Historia rozgrywa się pod koniec lat pięćdziesiątych, w Warszawie. Piotr Terlecki jest młodym architektem, spotyka się ze swoją dziewczyną, Agnieszką Walicką, studentką uniwersytetu. Młodzi są w sobie zakochani, ale nie mogą „skonsumować” swojej miłości, czego oboje bardzo pragną. Powód jest prozaiczny, nie mają odpowiednich warunków mieszkaniowych…
Karol wychodzi z więzienia. Trafił tam, ponieważ w przeszłości nieświadomie spowodował awarię w fabryce. Teraz próbuje wrócić do normalnego życia. Szuka pracy w Nowej Hucie, gdzie spotyka się z odmową. Nawiązuje znajomość z Elżbietą, która nie dawno rozstała się ze znanym malarzem. Karol nie mogąc znaleźć pracy, angażuje się w działalność przestępczą. Uczestniczy w przerzucie towaru do Sopotu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…