Filmy film czarno-biały, szczęście

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, szczęście. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Hipolit Wydech i August Drapka to krakowscy szewcy. Pewnego razu panowie wybierają się w podróż z Chęcin do Krakowa. Po drodze zostają napadnięci przez zbójców i obrabowani dosłownie do gołego, z trudem na golasa dotarli do celu. Tam założyli się, że jeżeli za sto lat potomek Drapki zdoła przejść przez trzy dni tę samą trasę w negliżu, to otrzyma tysiąc talarów w złocie. W przeciwnym razie fortunę dostanie potomek Wydecha. Upłynęło sto lat. Potomkiem Drapka, który ma iść na golasa, jest młody muzyk Marek. Tymczasem okazuje się, że rywalizuje z nim piękna Kasia Wydech…
Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Objazdowa trupa teatralna ma zamiar wystawić w Bochni „Hamleta”. Całą grupą kieruje starsza aktorka, której kochankiem jest Hipolit. W nim z kolei zakochana jest utalentowana Dziunia. Zespół na przemian odnosi sukcesy i porażki. Nie wszyscy dostrzegają talent Dziuni. Bogaty hrabia widząc jej aktorskie umiejętności, stara się namówić ją na wyjazd do zachodniej Europy.
W więziennej karetce spotykają się oskarżeni w dwóch sprawach. Pierwsi to grupa gangsterów pod wodzą niejakiego Profesora – przydomek zawdzięcza niezwykłej elegancji i nieprzeciętnej inteligencji. Obmyślił genialny plan napadu na furgonetkę przewożącą pieniądze do banku. Szczegóły opracował na ruchomych makietach, grupa wielokrotnie ćwiczyła swoje zadania, a każdy z jej członków miał przygotowane murowane alibi. Problemy pojawiają się dopiero podczas ucieczki, ale Profesor jest przygotowany na każdą ewentualność. I gdy wydaje się, że cała akcja zakończy się sukcesem, nagle okazuje się, że z rezerwowego samochodu stojącego na strzeżonym parkingu ktoś ukradł koła.


Rok 1945. Żołnierze I Dywizji Pancernej generała Maczka marzą o zbrojnym powrocie do Polski. Tymczasem środowisko oficerskie nie ma konkretnego planu działania, a także dalszych planów co do losów Polski. Chorąży Zientara tuż przed śmiercią oddaje swoje wszystkie oszczędności porucznikowi Włodarczykowi, który ma spełnić ostatnią wolę umierającego. Ma to być wybudowanie szkoły w jego rodzinnej wiosce.
Zapłakana dziewczyna postanawia skończyć ze swoim życiem. Przypadkowo od tego kroku powstrzymuje ją Gabor, cyrkowiec rzucający nożami, który proponuje jej pracę.
Starszy mężczyzna chce zamieszkać ze swoim synem i synową w małym mieszkanku.
Zaza (Pauline Frederick) popularna piosenkarka, wdaje się w romans z żonatym mężczyzną.
Imigrant z Irlandii staje się gubernatorem miasta.
Opowieść o życiu Feliksa Płomińskiego, które zaczyna nabierać rumieńców po otrzymaniu pogańskiego posążka po ciotce. Szczęśliwe zbiegi okoliczności, udane inwestycje, miłość – wszystko to przychodzi lekko i przyjemnie. Dzieje się tak do momentu utraty figurki, w tym momencie los się od niego odwraca i wszystko przepada. Feliks nie traci wiary, stawia wszystko na jedną kartę: dosiada konia i startuje w wyścigu.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…