Filmy więzienie, film czarno-biały, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje więzienie, film czarno-biały, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Profesor Karol czeka na przesyłkę z Indii. Skrzynka, w której miał się znajdować sprowadzony „człowiek śniegu”, okazała się pusta. Profesor rozpoczyna poszukiwania. Trafia nawet do więzienia, z którego udaje mu się uciec wraz… ze skutym z nim razem złodziejem. Tymczasem rzekomo sprowadzonemu do Polski yeti zaczyna się przypisywać różne przestępstwa…
Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Pokazać tej szczególnej nocy losy młodego człowieka uwikłanego w okupacyjną przeszłość, zmęczonego bohaterstwem, przeczuwającego inne, lepsze życie. Cóż to za piękny temat do filmu. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza. Słuchać czy myśleć. A jednak Maciek zabije...
Dwóch przypadkowych znajomych – Robert i Bertrand – w wyniku fatalnego zbiegu okoliczności trafia do więzienia. W ich celi przez przypadek zostaje ulokowana młoda powieściopisarka, która szukając tematów do swej pracy, odwiedziła więzienie. Obie strony podejmują próby wpłynięcia na adwersarza w celu uświadomienia zła płynącego z kryminalnych występków. Z 80 minut filmu zachowało się jedynie 54.


Rok 1944. Przygotowywany jest zamach na gestapowca von Steibagena. Konspiracja wychodzi na jaw i Niemcy aresztują osoby odpowiedzialne. Wszyscy z wyjątkiem Frama zostają rozstrzelani. Pozwolono mu uciec, by doprowadził ich do osoby najważniejszej, Filipa.
Bohaterkami są trzy kobiety, które ocalały z kolumny obozowej. Udają się do Warszawy, gdzie trudno im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Doskwiera im samotność. Każda z nich na własny sposób stara się ułożyć sobie życie.
W więziennej karetce spotykają się oskarżeni w dwóch sprawach. Pierwsi to grupa gangsterów pod wodzą niejakiego Profesora – przydomek zawdzięcza niezwykłej elegancji i nieprzeciętnej inteligencji. Obmyślił genialny plan napadu na furgonetkę przewożącą pieniądze do banku. Szczegóły opracował na ruchomych makietach, grupa wielokrotnie ćwiczyła swoje zadania, a każdy z jej członków miał przygotowane murowane alibi. Problemy pojawiają się dopiero podczas ucieczki, ale Profesor jest przygotowany na każdą ewentualność. I gdy wydaje się, że cała akcja zakończy się sukcesem, nagle okazuje się, że z rezerwowego samochodu stojącego na strzeżonym parkingu ktoś ukradł koła.

Samson

6,1
Historia rozpoczyna się jeszcze przed wybuchem drugiej wojny światowej. Jakub Gold jest młodym Żydem, trafia do więzienia za zabójstwo studenta. Więzienie opuszcza już w okupowanej Warszawie, we wrześniu 1939 roku. Skąd trafia do warszawskiego getta, gdzie jest grabarzem i na brak zajęcie nie narzeka…
Słowa kluczowe

Proszę czekać…