Filmy lekarz, film czarno-biały

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lekarz, film czarno-biały. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.

Pociąg

7,9
W nocnym pociągu na Hel spotykają się Ona i On. Dwoje nieznajomych, których łączy wspólny przedział. Oboje mają za sobą życiowe dramaty, od których starają się uciec. Może im to utrudnić morderca, który podobno znajduje się w tym samym pociągu.
Opowieść rozgrywa się w czasie agresji Niemiec na Związek Radziecki. Niemcy zajmują Lwów, gdzie od razu rozpoczynają się masowe prześladowania Żydów, którzy pozostali w mieście. Lwowianie gremialnie uciekają, także główni bohaterowie filmu: małżeństwo Raisy i Sebastian, którzy przedostają się do Warszawy. Sebastian jest Żydem, więc muszą się ukrywać. On nie wytrzymuje napięcia, popada w obłęd, choroba nasila się do tego stopnia, że stanowi śmiertelne zagrożenie nie tylko dla żony…


„Niewinni czarodzieje” to studium psychologiczne dwojga młodych ludzi. On – to młody lekarz sportowy, „po godzinach” jazzman w piwnicy muzycznej. Nie ma wygórowanych ambicji, marzy o domku i samochodzie, do uczuć nie przywiązuje większej wagi. Ona – to dziewczyna spotkana przypadkowo w lokalu muzycznym. Nic bliższego o niej nie wiadomo. Ta para spędza ze sobą noc, prowadząc swoistą grę miłosną na miny i pozy, a jednak jest coraz bardziej sobą zafascynowana.
Anna jest sierżantem w oddziale partyzanckim działającym w lasach w rejonie małego miasteczka. Partyzanci podczas jednej z bitew zostali rozbici, są ranni potrzebujący pomocy. W miasteczku mieszka doktor Stanny, który stracił podczas wojny rodzinę i przyjaciół, więc sam nie chce już walczyć z wrogiem i odmawia ratowania rannych w lesie. Anna postanawia więc zaprowadzić lekarza siłą, pod lufą pistoletu…
Przemysłowiec, Roman Tarski bankrutuje. Chcąc ukryć ten fakt przed żoną, finguje włamanie; zaś sam obejmuje posadę kelnera w nocnym lokalu. Pewnego dnia pokojówkę państwa Tarskich odwiedza jej narzeczony, również kelner i na domiar złego kolega Tarskiego z nocnego lokalu. W trakcie zabawy zjawia się niespodziewanie żona Romana, która, widząc męża w towarzystwie pokojówki, posądza go o zdradę. Prosi więc kochającego się w niej barona Lola, by śledził Romana i odkrył tajemnicę, co jej mąż robi w nocy.
Trwa II wojna światowa. Hitlerowcy okrążyli w lesie oddział partyzancki. Wielu z partyzantów jest rannych i trzeba ich szybko przekazać w ręce lekarza. Zadanie to mają wykonać kapral Koral, Maciek i Wiatrak. Czy zdołają wykonać rozkaz?
Andrzej Siennicki (Zbigniew Cybulski) jest lekarzem, pracuje w pogotowiu, od 10 lat jest żonaty z Nitką. Ich małżeństwo nie jest zbyt udane, ciągle się o coś kłócą. Tak jest i tym razem, kiedy mieli jechać na wspólny urlop i znów się pokłócili podczas pakowania, w efekcie czego Nitka zostawia Andrzeja samego w mieście. Pan doktor próbuje leczyć rany przypadkowym romansem z piękną pacjentką…
Historia rozgrywa się po zakończeniu II wojny światowej. Polacy powracają z wojennej tułaczki, główni bohaterowie spotykają się na małej stacyjce, oczekując tytułowe dwie godziny na pociąg. Każdy z nich ma za sobą przeżycia i doświadczenia z okresu wojny. Czy mogą sobie spojrzeć prosto w oczy?
Z głębokiej prowincji przyjeżdża do Warszawy siedemnastoletnia Krysia. Jest osamotniona po śmierci matki i liczy na pomoc dalekiej rodziny. Gdy ta zawodzi, „smarkulą” zaopiekuje się para przyjaciół: taksówkarz Florek i lekarz Bogdan. Każdy na swój sposób zajmuje się edukacją Krysi. Florek zapoznaje ją z tajnikami zawodu kierowcy, Bogdan pomaga przygotować się do matury. W niedługim czasie sympatyczną dziewczyną zainteresuje się jeszcze jeden mężczyzna, młody oficer marynarki – Jurek. Ulegając prośbom zakochanego marynarza, Krysia zgadza się na małżeństwo.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…