Filmy afroamerykanin, rasizm, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje afroamerykanin, rasizm, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wielkomiejska rodzina McKellanów przeprowadza się ze Seattle do małego miasteczka w Georgii, gdzie mieszkają ich bardzo tradycyjni dziadkowie i panuje inny styl życia.

Piętno

6,6
Oparty na podstawie nagrodzonej Nagrodą Pulitzera powieści Philipa Rotha, thriller erotyczny „PIĘTNO” jest historią Colemana Silka (Anthony Hopkins), szanowanego profesora, wplątanego w skandalizujący romans, który staje przed koniecznością wyboru, pomiędzy namiętnością i pożądaniem a ujawnieniem skrywanego od lat sekretu. [opis dystrybutora]


Film pokazuje urywki z życia kilku osób, którymi są zastępca prokuratora generalnego, jego żona, reżyser filmowy, policjanci, dwójka młodych Afroamerykanów i brat jednego z nich, imigranci ze wschodu prowadzący własny sklepik. Wszystkie te osoby łączy to, że mieszkają w tym samym mieście. Ich losy splatają się, a konsekwencją tego są różne zdarzenia mające kolosalny wpływ na ich życie.
Dennis Viniard, głowa domu typowej amerykańskiej rodziny, jest strażakiem. Pewnego razu, w trakcie akcji ratunkowej w "czarnej dzielnicy" zostaje śmiertelnie postrzelony przez czarnoskórego bandytę. Od tamtej pory Derek, starszy syn Dennisa, zwalając całe zło Ameryki na imigrantów, przyłącza się do nazistowskiego ruchu. Jest całkowicie zatracony w swej nienawiści do wszystkich obcokrajowców. Pewnej nocy jego samochód staje się celem rabunkowym czarnoskórych rzezimieszków. Derek w brutalny sposób pozbawia życia jednego z nich, tym samym trafia do więzienia na kilka długich lat. Na miejscu zostaje brutalnie uświadomiony o błędach w swej ideologii. Nawiązuje również przyjaźń z sympatycznym współwięźniem, Lamontem, który z biegiem czasu zmienia jego spojrzenie na społeczeństwo...
Jest rok 1974, Stany Zjednoczone przechodzą jeden z najtrudniejszych momentów w swojej demokratycznej historii: afera Watergate, która doprowadziła do odsunięcia od władzy ówczesnego prezydenta Richarda Nixona. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach wciąga nas z niezwykłą siłą w historię biznesmena, który aby zrealizować swój amerykański sen sięga po radykalne środki. Z bronią ukrytą w nogawce spodni postanawia dokonać zamachu na prezydenta Richarda Nixona.
Joanna (Katharine Houghton), piękna córka energicznego wydawcy Matthew Draytona (Spencer Tracy) i jego eleganckiej żony Christiny (Katharine Hepburn), wraca do domu ze swym nowym narzeczonym, cenionym czarnoskórym lekarzem Johnem Prentice (Sidney Poitier). Christina akceptuje jej wybór, Matthew wzdryga się jednak na samą myśl o tym, że jego córka mogłaby poślubić przedstawiciela innej rasy. Jego obawy podzielają rodzice doktora. Obie rodziny muszą stawić czoła nietolerancji i przezwyciężyć dzielące ich różnice, zdają sobie bowiem sprawę, że stoją na przeszkodzie szczęściu młodych.
Oparty na powieści Kristin Hunter "Właściciel" jest jednym z najbardziej odważnych filmów swoich czasów. To zjadliwy, pełen współczucia i humoru komentarz dotyczący kwestii rasy i klasy w USA. Beau Bridges gra nieszczęśliwego bogacza Elgara Endersa, który w dobrej wierze kupuje kamienicę w zamieszkanej przez Afroamerykanów dzielnicy Park Slope na Brooklynie, doprowadzając tym samym do konfliktów wśród lokatorów i na łonie swojej snobistycznej rodziny.

Ray

7,6
Opowieść rozpoczyna się w Albany, rodzinnym mieście muzyka. Film opowiada o dzieciństwie Raya, problemach z narkotykami i z miłością. 70-letni muzyk w wieku 6 lat zachorował na jaskrę i stracił wzrok. Jeśli życie w jakiś sposób jest sumą wydarzeń, historia Raya Charlesa może zostać odczytana, jako pasmo osobistych wzlotów i upadków, jakie towarzyszyły jego długoletniej karierze w przemyśle muzycznym. Ale w przypadku człowieka, który radził sobie ze swoimi udrękami, bólem i ciemnością, tak dobrze jak z różnorodnymi stylami muzycznymi - Jazz, Rhythm & Blues, Rock'n'Roll, Gospel, Country & Western – jego historię można odczytać w zupełnie inny sposób. Życie Raya to powstała na bazie sekwencji wydarzeń, poruszająca i inspirująca podróż jedynego w swoim rodzaju geniusza, który dał światu zupełnie nową wrażliwość muzyczną.
Akcja filmu toczy się w latach 1948 - 1973. Jego bohaterką jest bardzo bogata, niezwykle skąpa, i podstarzała Żydówka. Kiedy kolejny już raz usiłując uruchomić samochód wjeżdża do ogrodu sąsiada, syn postanawia zatrudnić szofera. Bowiem żadna firma ubezpieczeniowa nie wystawi promesy, ze względu na podeszły wiek Miss Daisy. Szoferem, który będzie ją woził jest stary Murzyn, Hoke Coburn. Miss Daisy przyjmuje postawę władczej pracodawczyni w stosunku do biednego Murzyna. Z upływem czasu pod wpływem ciągłego przebywania razem, wspólnego starzenia się , utraty samodzielności, ich wzajemne stosunki zmieniają się w życzliwe. Gdy syn Miss Daisy oddaje ją do zakładu opiekuńczego, jedynym bliskim człowiekiem, który jej towarzyszy jest Hoke.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…