Filmy miłość, ciąża, relacja matka-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, ciąża, relacja matka-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Matka oddała córkę do domu dziecka i wyjechała na północ. Tam, założyła nową rodzinę i wzięła dziewczynę z powrotem. Nie znajdując w domu matki miłości, Olga wyjeżdża na syberyjską budowę razem z hydraulikiem Romanem. Lecz pierwsze trudności przestraszyły go i zostawia dziewczynę, nie dowiedziawszy się o tym, że Olga jest w ciąży. Ona zostaje i mieszka u krewnej w kołchozie. Za pewien czas pojawia się Roman...

Ranczo

6,8
Amerykanka polskiego pochodzenia (Ilona Ostrowska) dziedziczy na podlaskiej wsi stary dworek swoich przodków – tytułowe ranczo. Przyjeżdża do Polski z zamiarem wyremontowania go. Ludzie, z jakimi się spotyka, problemy, jakie przed nią stają i sytuacje, z jakimi musi sobie radzić, składają się na ironiczny, a jednocześnie bardzo realistyczny obraz życia i mentalności wiejskiej społeczności.
Oparta na faktach historia angielskiej królowej Wiktorii (Emily Blunt) – najdłużej panującej monarchini w dziejach Wielkiej Brytanii – oraz pełnego intryg i fałszu świata wysokich sfer, w jakim przyszło jej żyć. Rok 1836. Niepełnoletnia jeszcze księżna Wiktoria nie dopuszcza do regencji, która skończyłaby się całkowitym odsunięciem jej od rządów. Po śmierci swego wuja – króla Williama (Jim Broadbent), wbrew oczekiwaniom wielu, zostaje koronowana na królową angielską. Choć początkowo niedoświadczona i ślepo zapatrzona w manipulującego nią Lorda Melbourne’a (Paul Bettany), dzięki swojemu uporowi oraz inspirującej miłości do księcia Alberta (Rupert Friend), staje się królową, podczas panowania której Anglia rośnie w potęgę i otrzymuje status jednego z ówcześnie najpotężniejszych imperiów. Okres rządów królowej Wiktorii przeszedł do historii jako „epoka wiktoriańska”.


Po wydaniu jedynej córki za mąż George Banks popada w kryzys wieku średniego. Na domiar złego okazuje się, że już w niedługiej przyszłości zostanie dziadkiem. Jednak wnuk to nie jedyny nowy członek rodziny...
Młoda Amerykanka włoskiego pochodzenia, Renata (Holly Hunter), jest niezadowolona ze swojego życia. Zmienia się to, gdy na konkursie dla pośredników handlu nieruchomościami poznaje znacznie starszego od siebie przebojowego i zamożnego Sama (Richard Dreyfuss). Zaczynają się spotykać. Wkrótce Renata postanawia przedstawić ukochanego rodzinie. Bliscy, a zwłaszcza ojciec, Joe (Danny Aiello), nie potrafią jednak zaakceptować jej wyboru.
Niemodna dziewczyna z klasy robotniczej, Chen Xin Yi, pragnie związać się z pewnym przystojnym chłopakiem. Ji Cun Xi to jedyny spadkobierca rodzinnej firmy, zakochany w swojej dziewczynie Annie. Przypadek sprawia, że ta dwójka jest na tym samym statku, jednak każde z nich, w pewien sposób odurzone, nie orientuje się, że spędza noc nie ze swoim partnerem. Kilka tygodni później Xin Yi dowiaduje się, że jest w ciąży, a babcia Cun Xi zmusza ich do ślubu.
Akcja filmu dzieje się w roku 1985 w Nowym Jorku. Światem zawładnął chaos i strach. Działalność niegdyś ogarniętych sławą superbohaterów została zawieszona. Większość z ich nich przeszła na emeryturę, część działa na własną rękę i tylko nieliczni współpracują z rządem. Rorschach (Jackie Earle Haley) próbuję rozwikłać zagadkę śmierci Edwarda Blake'a (Jeffrey Dean Morgan), działającego wcześniej pod pseudonimem Komediant. Podejrzewa, że morderca poluje na dawnych bohaterów...
Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…