Filmy śledztwo, morderstwo, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śledztwo, morderstwo, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Serial składający się z kryminalnych dreszczowców. Każdy z epizodów stanowi odrębną całość, a jedynym wspólnym elementem są milicjanci prowadzący śledztwo. Poszczególne opowiadania bazują na oryginalnych materiałach uzyskanych z archiwów Milicji Obywatelskiej.
Klasyczny serial kryminalny, opowiadający o życiu i pracy komisarza Jana Góry (ksywa Mandżaro) oraz jego koleżanek i kolegów z wydziału zabójstw i terroru kryminalnego komendy stołecznej. Każdy odcinek zawiera własną zagadkę kryminalną i cząstkowe rozwiązanie. Serial opowiada o serii zabójstw i porwań ludzi z pierwszych stron gazet – wpływowej dziennikarki telewizyjnej, jurora w talent show, polityka-transwestyty, bankiera. Wkrótce okazuje się, że seria zabójstw celebrytów jest efektem zorganizowanej akcji.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.


Rysa to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym, w którym największą zagadką okazują się zepchnięte do podświadomości bolesne doświadczenia. To także przekonująca opowieść o kobiecie, która z całych sił stara się odnaleźć w patriarchalnym policyjnym świecie, wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie. Czy mimo głębokich cieni, jakie rzucają dawne grzechy, uda jej się to osiągnąć?

Oficer

7,2
Akcja serialu toczy się w Warszawie, gdzie młodzi bandyci, m.in. Grand (Paweł Małaszyński), Juby (Eryk Lubos) i Zidane (Rafał Cieszyński), próbują przejąć władzę w „mieście” z rąk od lat rządzącego przestępczym światkiem Topora (Krzysztof Globisz). Wyszkoleni w Legii Cudzoziemskiej, są brutalni i bezwzględni. Tytułowym bohaterem jest Tomasz Kruszyński „Kruszon” (Borys Szyc), młody oficer policji, który ze swym partnerem Rysiem (Andrzej Chyra), pracuje nad rozbiciem siatki przestępczych powiązań. Obok nich pojawia się Aldona (Magdalena Różczka), kobieta piękna i niezależna. Razem tworzą trójkąt pełen napięć i emocji. Kruszon to symbol policjantów nowej generacji. Z pozoru luzak z warszawskiej Pragi, w rzeczywistości jest inteligentnym i przebiegłym policjantem. Doskonale odnajduje się w środowisku przestępczym, co ułatwia mu wnikanie w mafijne struktury i rozpracowywanie ich od środka. Silny i nieugięty charakter oraz wierność ściśle wyznaczonym zasadom nie pozwalają mu się poddać nawet w trudnych sytuacjach.
Natasza (Olga Drozdova) - nauczycielka angielskiego w prowincjonalnym rosyjskim miasteczku - ulega namowom przyjaciółki Wiery (Ewa Telega) i postanawia wyjechać razem ze swoją starszą córką Maszą (Masza Petraniuk) do Polski. Niedawno mąż Nataszy stracił pracę, a jej nauczycielska pensja ledwo starcza na utrzymanie czteroosobowej rodziny. Jedynym człowiekiem, do którego Natasza może zwrócić się o pomoc jest Janek (Olaf Lubaszenko). Mężczyzna proponuje jej dobrze płatną pracę, która natychmiast może zmienić sytuację finansową matki i córki. Natasza zostaje luksusową prostytutką
Urzędnik Kazimierz Dziewanowicz ma niezwykłe hobby – zbiera informacje o ludziach urodzonych 29 lutego. Kiedy zgłasza się do niego nowy interesant, Henryk Nowak, Dziewanowicz stwierdza, że ma już jego dane, choć nigdy wcześniej się nie spotkali. Różnica jest jedna – „jego” Henryk Nowak jest zupełnie kimś innym. Aby wyjaśnić tę zagadkę, urzędnik udaje się wieczorem do Nowaka… i zostaje zamordowany.
Janik jest oficerem kontrwywiadu. Zostaje zabity w podwarszawskiej elektrowni. Pojawiają się przypuszczenia, że mógł wpaść na ślad tajemnej organizacji o nazwie „Korn” działającej w Kamieńcu. Rozwiązaniem zagadki zajmuje się kapitan Nawrot.
Historia rozpoczyna się kilkanaście lat po zakończeniu II wojny światowej. Francuski policjant, inspektor Morand, wznawia dochodzenie w sprawie zabójstwa popełnionego w Paryżu w 1942 roku. Kojarzy je z bardzo podobnym morderstwem, jakiego dokonano w tym czasie w Warszawie. Ofiarą była wówczas prostytutka, jak się później okazało - hitlerowska agentka. Naoczny świadek widział generalski lampas na spodniach wychodzącego od kobiety mężczyzny. Prowadzący wtedy śledztwo major Wehrmachtu Grau podejrzewał, że sprawcą jest któryś z urzędujących w Warszawie hitlerowskich generałów: Tanz, Seidlitz-Gabler lub Kahlenberge. Niestety był zbyt gorliwy i został przeniesiony na front. Po dwóch latach ponownie spotkał tych trzech generałów w Paryżu. I tam też zamordowano prostytutkę.
W jednej z paryskich dyskotek zostaje zamordowana polska striptizerka. Komisarz francuskiej policji, Anders Etchegoyen, wyrusza do Warszawy, aby rozpracować międzynarodową organizację trudniącą się handlem żywym towarem. Czy słynącemu z niekonwencjonalnych metod działania komisarzowi uda się rozbić grupę przestępczą?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…