Filmy lgbt, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lgbt, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Przebiegła arystokratka Mary Villiers nie cofnie się przed żadną intrygą, aby wynieść swojego urodziwego i popularnego na dworze królewskim syna George'a na szczyty władzy.
Oparty na bestsellerze New York Timesa film „Red, White & Royal Blue” opowiada historię Aleksa, syna prezydent Stanów Zjednoczonych, i Henry’ego, księcia Walii, których wzajemna niechęć zaczyna zagrażać stosunkom amerykańsko-brytyjskim. Kiedy dwaj rywale muszą upozorować rozejm, lód w ich relacji zaczyna topnieć, a tarcia między nimi krzeszą iskry, których się nie spodziewali.
Historia o sile miłości, wytrwałości i ludzkiego ducha, która przenosi się przez lata, tworząc przy tym jedną z najbardziej pamiętnych opowieści w historii kina. Ten remak jest zarówno hołdem dla oryginału z 1985 roku, jak i świeżym spojrzeniem na tę epicką historię. Reżyseria po mistrzowsku tchnęła nowe życie w tę ponadczasową historię, z pomocą niesamowitej obsady, która wciela się w postaci z pasją i intensywnością, jakiej jeszcze nie widzieliśmy.


Khemtid od początku studiów rywalizuje z Garnwelą, chłopakiem, który swoimi argumentami podczas każdej dyskusji wyprowadza go z równowagi. Próbując znaleźć jakieś kompromitujące fakty z życia swojego konkurenta, dowiaduje się, iż ten występuje w klubie nocnym jego matki. I chociaż do tej pory Khemtid był pewien, iż jest to miejsce oparte na prostytucji, zauroczony występem scenicznym Weli wchodzi do świata klubów nocnych, które z nierządem nie mają nic wspólnego...
Fatima-Zahra (Aicha Tebbae) ciągnie swojego 17-letniego syna Selima (Abdellah El Hajjouji) od miasta do miasta, uciekając przed skandalami, które wybuchają na jej drodze. Kiedy Selim odkrywa prawdę o ich przeszłości, Fatima-Zahra obiecuje mu nowy początek. Następnie przybywają do Tangeru, gdzie nowe spotkania dają im nadzieję na zdobycie legitymacji, której tak bardzo szukają. Ale te aspiracje zagrażają fuzji, która zawsze ich łączyła.

Słoń

6,3
Dwudziestodwuletni Bartek prowadzi małe gospodarstwo na Podhalu. Poznaje Dawida, z którym wkrótce zaczyna go łączyć uczucie.
Ameryka połowy lat osiemdziesiątych. Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior, zastanawia się, czy zwariował, ponieważ widzi duchy i anioły. Drugi - Roy Cohn - to postać, która została stworzona przez autora na podstawie prawdziwej figury ze świata polityki, nie może uwierzyć w diagnozę, że ma AIDS, ponieważ uważa, że tylko "szarzy ludzie" mogą zachorować na tę chorobę.
Co łączy Agnieszkę Holland i zespół No Doubt? Odpowiedź na to pytanie przynosi telewizyjny film Historia Gwen Araujo, na którego ścieżce dźwiękowej pojawia się jeden z największych hitów kalifornijskiej grupy – Hey Baby. Obecność piosenki No Doubt nie jest dziełem przypadku – wokalistka zespołu Gwen Stefani należy do największych idolek głównego bohatera, nastoletniego Eddiego Araujo. Pewnego dnia chłopak, który od dawna zdaje sobie sprawę z tego, że urodził się w niewłaściwym ciele, prosi najbliższych, by zwracali się do niego właśnie imieniem Gwen. Choć konserwatywni latynoscy krewni wydają się zszokowani, z biegiem czasu przełamują swoje opory. Tego samego nie da się powiedzieć o rówieśnikach Gwen, których nienawiść i agresja doprowadzają w końcu do tragedii. Inspirowana autentycznymi wydarzeniami Historia Gwen… okazała się sukcesem zarówno artystycznym, jak i komercyjnym (w premierowy wieczór w Stanach Zjednoczonych obejrzało ją ponad pięć milionów widzów). Mimo że od powstania filmu minęło już 15 lat, nasilenie się nastrojów homo- i transfobicznych w Polsce dowodzi, że jego tematyka wciąż pozostaje boleśnie aktualna.
Hedwiga Robinson jest transwestytą. Urodziła się w Berlinie Wschodnim, ale teraz, dziwnymi splotami losu, jest w trakcie trasy koncertowej po USA ze swoim zespołem The Angry Inch. Głównym celem tej podróży, jest chęć ponownego spotkania z młodą, rockową gwiazdą imieniem Tommy Gnosis, który ukradł wcześniej Hedwidze, muzykę i teksty na swoją płytę. Jest to też podróż w poszukiwaniu własnej tożsamości, którą Hedwiga zatraciła
Młody chłopak trafia do zakładu poprawczego. Udaje mu się zaimponować szefowi gangu i zostaje przez niego zatrudniony do różnych brudnych zadań. Z przerażeniem zauważa, że bezlitosny przywódca pociąga go erotycznie. Jednak homoseksualność wśród osadzonych w poprawczaku chłopaków jest najgorszym przewinieniem.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…