Filmy choroba psychiczna, relacja ojciec-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje choroba psychiczna, relacja ojciec-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wilk

6,8
Podróżujący samochodem w burzliwą noc Will Randall potrąca przebiegającego przez drogę wilka. Gdy sprawdza, czy zwierzę nie odniosło ran, zostaje ugryziony, a wilk znika w mroku nocy. Od tej chwili Will zaczyna ulegać subtelnym przemianom, których nie potrafi wytłumaczyć - wyostrzają mu się zmysły, odczuwa nagły przypływ sił i odwagi w każdej dziedzinie życia. Nowo odkryta pasja życia ma jednak swoją cenę i Willowi coraz trudniej przychodzi powściągnąć dzikie i drapieżne instynkty, które zaczynają dominować w jego osobowości...
Adwokat Rick Magruder poznaje kelnerkę Mallory. Kobieta zwierza mu się, że jest prześladowana przez ojca, przywódcę sekty religijnej. Za sprawą adwokata Dixon zostaje umieszczony w zakładzie dla obłąkanych, skąd udaje mu się zbiec. Opętany nienawiścią mężczyzna zaczyna się mścić. Niebezpieczeństwo grozi byłej żonie i dzieciom Ricka.

Wnętrza

6,9
Film inspirowany życiem wielkiego szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, opowiada historię pewnej rodziny i stosunków panujących wśród jej członków. Są tam trzy siostry - Joey (Mary Beth Hurt), Renata (Diane Keaton), i Flyn (Kristin Griffith), zamożny ojciec Arthur i jego żona i matka córek Eve. Film pokazuje skomplikowane stosunki jakie panują między skrajnie różnymi córkami, ich relacje z dominującą matką i ojcem szukającym innego życia poza domem.


Jest XIX wiek. Piękna baronessa, porzuciwszy męża, przybywa do Paryża. Postanawia zostać pisarką, przyjmuje więc pseudonim - George Sand. Poznaje poetę, Alfreda de Musseta, z którym wkrótce połączy ją miłość.
Po przebytym załamaniu nerwowym, Anand (Salman Khan) trafia do prywatnego szpitala psychiatrycznego, którego właścicielem jest surowy doktor Khurana (Om Puri). W ramach terapii, mężczyzna często przebywa z piękną lekarką Tanvi (Kareena Kapoor), wskutek czego oboje zakochują się w sobie. Ojciec Tanvi- Khurana kategorycznie zakazuje jej bliższych kontaktów z chorym psychicznie człowiekiem, uważanym za mordercę...
Buddenbrokowie to porywająca adaptacja nagrodzonej Noblem powieści Tomasza Manna z 1901 roku. Książka opisuje losy trzech pokoleń kupieckiej rodziny z północnych Niemiec. Akcja powieści dzieje się w czasie, gdy niemieckie społeczeństwo ulega gwałtownym przemianom, a wraz z nim także wartości rodzinne. Osobiste dążenia, które dotychczas należało poświęcić na ołtarzu dobra rodzinnego interesu grożą obecnie rozbiciem słynącej dotychczas z gorliwości, ciężkiej pracy, wiary i wzajemnego szacunku dynastii. Choć Thomas (Mark Waschke) jest gotów przejąć ster po swoim ojcu, konsulu Jeanie (Armin Mueller-Stahl) i poprowadzić rodzinną firmę przez burzliwy okres modernizacji i narastającej konkurencji, jego brat Christian (August Diehl) próbuje odciąć się od wszelkiej odpowiedzialności. Przestaje z podejrzanymi ludźmi i bierze ślub z wodewilową artystką, buntując się przeciw wszystkiemu, co reprezentował ich ojciec. To na ich siostrę, Tony (Jessica Schwarz), spada więc obowiązek poświęcenia miłości na rzecz wzmocnienia więzów rodzinnych i społecznych. Jednak gdy konkurent Buddenbrooków, Hagenström wykazuje się lepszym wyczuciem gwałtownie ewoluującego rynku, nawet jej wpływy zaczynają słabnąć..
Pisarz Wiktor Baniew przyjeżdża do miasta Taszlińsk, gdzie bez końca pada deszcz i gdzie znajduje się internat dla utalentowanych dzieci. Tam dorastają przerażająco dziwne istoty. W mieście dzieje się nieuzasadniona zmiana klimatu, przypominająca potop. Przybywają niezliczone komisje badające tę anomalię, specsłużby i agenci specjalni. Baniew zmuszony jest prowadzić własne śledztwo dotyczące tej sytuacji, ponieważ wśród dzieci z internatu znajduje się jego córka...
Piękna Indu poznaje w collegu Raja, w którym się zakochuje ze wzajemnością. Niestety, pewnego dnia dziewczyna zostaje porwana przez bandziorów i razem z nimi ma wypadek samochodowy. Przekonany, że jego ukochana nie żyje, Raju wpada w chorobę i trafia do szpitala psychiatrycznego. Kiedy już czuje się lepiej, wychodzi i dowiaduje się, że Indu jednak żyje i jest już mężatką. Wzruszony Raju spotyka się z miłością swojego życia. Ich spotkanie widzi mąż Indu i wpada we wściekłość...
Carrie Fisher ze swadą i humorem opowiada na scenie o swoim barwnym, choć niełatwym życiu. Nie omija tematów związanych z burzliwym związkiem jej rodziców, dorastaniem w Hollywood czy własną karierą aktorską. Wspomina nieudane małżeństwo z Paulem Simonem i porusza kwestię swojego uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Nie brakuje jej przy tym dystansu do siebie i lekkości języka. A trzeba przyznać, że Carrie ma o czym mówić. Jest aktorką, autorką scenariuszy i bestsellerowych książek – na podstawie jednej z nich powstał znany film Pocztówki znad krawędzi. Jej rodzicami byli piosenkarz Eddie Fisher, po którym, jak twierdzi, odziedziczyła psychozę maniakalno-depresyjną, i hollywoodzka gwiazda Debbie Reynolds. Fisher w wieku dziewiętnastu lat stała się ikoną popkultury, wcielając się w rolę księżniczki Lei w kultowej trylogii „Gwiezdne wojny”. Znakomity monodram Carrie Fisher, oparty na jej własnym scenariuszu i wyprodukowany przez stację HBO, został nagrany przed żywą publicznością. Produkcja bawi i wzrusza, a sama aktorka prezentuje się jako osoba obdarzona błyskotliwym poczuciem humoru, zmysłem autoironii, a także ciętym językiem. Za reżyserię filmu odpowiedzialni byli twórcy „Party Monster” oraz głośnych dokumentów „Głęboko w gardle” i „Becoming Chaz”, Fenton Bailey i Randy Barbato. Obraz został wyróżniony dwiema nominacjami do nagrody Emmy (najlepszy montaż, najlepsza produkcja w kategorii program variety/musical/komedia).
Niemcy, lata 70. XX wieku. Stephanie (Zelda Espenschied) jest inteligentnym i żywym dzieckiem, które czuje, że coś jest nie tak w jej rodzinie. Dziewczynka prowadzi z rodzicami odizolowane życie, naznaczone relacją z niestabilną psychicznie matką Sybille (Freya Kreutzkam). Ojciec również nie jest godnym zaufania wsparciem. Stephanie coraz bardziej zamyka się w sobie i ucieka do mrocznego świata barbarzyńskich fantazji. Jednak pewnego dnia jej tajemnica przenika do rodzinnej rzeczywistości... Dramat psychologiczny śledzący losy dziewczynki, której skomplikowane dzieciństwo ma na nią destrukcyjny wpływ. Za reżyserię obrazu odpowiedzialna była stawiająca swoje pierwsze kroki w kinematografii Sabrina Mertens.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…