Filmy relacja mężczyzna-kobieta, choroba psychiczna, relacja ojciec-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, choroba psychiczna, relacja ojciec-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Piękna Indu poznaje w collegu Raja, w którym się zakochuje ze wzajemnością. Niestety, pewnego dnia dziewczyna zostaje porwana przez bandziorów i razem z nimi ma wypadek samochodowy. Przekonany, że jego ukochana nie żyje, Raju wpada w chorobę i trafia do szpitala psychiatrycznego. Kiedy już czuje się lepiej, wychodzi i dowiaduje się, że Indu jednak żyje i jest już mężatką. Wzruszony Raju spotyka się z miłością swojego życia. Ich spotkanie widzi mąż Indu i wpada we wściekłość...
Carrie Fisher ze swadą i humorem opowiada na scenie o swoim barwnym, choć niełatwym życiu. Nie omija tematów związanych z burzliwym związkiem jej rodziców, dorastaniem w Hollywood czy własną karierą aktorską. Wspomina nieudane małżeństwo z Paulem Simonem i porusza kwestię swojego uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Nie brakuje jej przy tym dystansu do siebie i lekkości języka. A trzeba przyznać, że Carrie ma o czym mówić. Jest aktorką, autorką scenariuszy i bestsellerowych książek – na podstawie jednej z nich powstał znany film Pocztówki znad krawędzi. Jej rodzicami byli piosenkarz Eddie Fisher, po którym, jak twierdzi, odziedziczyła psychozę maniakalno-depresyjną, i hollywoodzka gwiazda Debbie Reynolds. Fisher w wieku dziewiętnastu lat stała się ikoną popkultury, wcielając się w rolę księżniczki Lei w kultowej trylogii „Gwiezdne wojny”. Znakomity monodram Carrie Fisher, oparty na jej własnym scenariuszu i wyprodukowany przez stację HBO, został nagrany przed żywą publicznością. Produkcja bawi i wzrusza, a sama aktorka prezentuje się jako osoba obdarzona błyskotliwym poczuciem humoru, zmysłem autoironii, a także ciętym językiem. Za reżyserię filmu odpowiedzialni byli twórcy „Party Monster” oraz głośnych dokumentów „Głęboko w gardle” i „Becoming Chaz”, Fenton Bailey i Randy Barbato. Obraz został wyróżniony dwiema nominacjami do nagrody Emmy (najlepszy montaż, najlepsza produkcja w kategorii program variety/musical/komedia).

Wilk

6,8
Podróżujący samochodem w burzliwą noc Will Randall potrąca przebiegającego przez drogę wilka. Gdy sprawdza, czy zwierzę nie odniosło ran, zostaje ugryziony, a wilk znika w mroku nocy. Od tej chwili Will zaczyna ulegać subtelnym przemianom, których nie potrafi wytłumaczyć - wyostrzają mu się zmysły, odczuwa nagły przypływ sił i odwagi w każdej dziedzinie życia. Nowo odkryta pasja życia ma jednak swoją cenę i Willowi coraz trudniej przychodzi powściągnąć dzikie i drapieżne instynkty, które zaczynają dominować w jego osobowości...


Scarlett O'Hara jest kapryśną córką właściciela posiadłości w Georgii i zakochuje się w Ashleyu Wilkes. On jednak zaręcza się z inną kobietą.
Max Cady 14 lat temu zgwałcił nieletnią dziewczynę. Wypuszczony z więzienia, chce się zemścić na swoim obrońcy z urzędu, Samie Bowdenie. Zarzuca mu, że zataił przed sądem dowody odciążające. Początkowo Cady prowokuje Bowdena, wywołując u niego wyrzuty sumienia. Później zmienia taktykę i stosuje psychiczny terror, nieustannie śledząc żonę Bowdena i jego córkę. W końcu adwokat sam podejmuje radykalne działania i dochodzi do krwawego pojedynku...
William wyrusza na nocną eskapadę, po tym jak żona opowiada mu o swoich nocnych fantazjach erotycznych z innym mężczyzną. Eskapada ta może zagrozić jego małżeństwu, a jego samego uwikłać w zagadkowe morderstwo o podłożu seksualnym. William doświadczy lęków i zwątpienia, pozna prawdę o sobie samym i nauczy się przebaczać innym.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Ameryka końca lat 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata przechodząc prawdziwą szkołą życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.
Tom Stall (Viggo Mortensen) prowadzi lokalną restaurację i wiedzie spokojne życie rodzinne. Jego życie zmienia się na zawsze, gdy Tom udaremnia napad rabunkowy i zabija napastników. Z dnia na dzień staje się on bohaterem i ulubieńcem mediów, przyciągając tym samym uwagę gangsterów, którzy rozpoznają w nim zaginionego szefa przestępczej organizacji. Kim naprawdę jest doskonały mąż i ojciec?

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…