Filmy drzewo, film dla dzieci

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje drzewo, film dla dzieci. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Aby uwolnić się od tyranii koników polnych, jedna z mrówek postanawia szukać pomocy poza swoim mrowiskiem.
Kiedyś istniało magiczne drzewo, które zostało przerobione na krzesła. Jedno z nich otrzymało magiczną moc. Spełnia wszystkie życzenia swojego właściciela i umie skakać oraz biegać. Podczas transportu krzesło wyskakuje z furgonetki i spada prosto na samochód, w którym podróżują z rodzicami Tosia, Filip i Kuki. Nie wiedząc o jego magicznej mocy, siadają na nim, a ich życzenia się spełniają. Wkrótce, gdy ich ciotka siada na krześle, wypowiada swoje życzenie, które komplikuje sytuację. Teraz trójka rodzeństwa musi wszystko naprawić…
Na ziemi wiosna w pełni, a w Kryształowej Grocie krasnoludki – drżąc z zimna – oczekują jej przyjścia. Król Błystek chce wysłać któregoś z podwładnych na rekonesans, wszyscy się wymigują i tylko uczony Koszałek wyrusza w świat. Zmęczony wkrótce zasypia pod drzewem. Lis Sadełko porywa z kurnika kokoszkę, gospodyni podnosi alarm, ludzie biegnąc za lisem, niszczą Koszałkowi pióro i wylewają atrament. Tymczasem do wsi pędzi swoje gąski Marysia, towarzyszy jej pies Gasio. Lis namawia naiwnego Koszałka, by zajął się psem, a on poprosi gąskę o pióro.


Rodzeństwo detektywów zawsze chętnie pomaga przyjaciołom. Toby i Teri wykorzystują wskazówki i interpretują fakty, by odkryć wszystkie tajemnice swojego podwórka.
Zainspirowani oglądanym w telewizji filmem o Wilhelmie Tellu Bolek i Lolek powtarzają legendarny strzał do jabłka. Bolek ustawia jabłko na głowie Lolka i strzela z kuszy…
Człowieczek w zabawnej czapeczce – najbardziej znany bohater polskich komiksów. To Gapiszon. Spotyka go mnóstwo zabawnych przygód – podczas wędkowania, w czasie obozu harcerskiego, z groźnymi zwierzętami w cyrku. Raz jest ogrodnikiem, raz fotografem, a jak trzeba – to i kucharzem.
Julian Józef Antonisz w zabawny sposób opowiada dzieciom proces produkcyjny książki od wycinania drzewa w lesie, poprzez produkcję papieru – aż do gotowej książki, która trafia do rąk czytelników.
W prastarym lesie rosło magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego… A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, że sam – właśnie taki, jaki jest – jest ważny i potrzebny i wiele znaczy dla całego lasu… „Baśń o trzech konikach” to prosta opowieść inspirowana motywami ludowymi, która przypomina, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarowujemy, zawsze do nas wróci.
Mały, szary ptaszek zastanawia się, co chciałby robić. Nie może się jednak zdecydować i zasypia. Przychodzi wiosna i rozkwita drzewo, na którym ptaszek ma gniazdko. Wtedy ptaszek zaczyna śpiewać.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…