Filmy las, partyzant

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje las, partyzant. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

1943 rok. Przypadkowo znalazłszy się w miejscach niedawnych walk, młoda Annyczka znajduje w lasie rannego. Dziewczyna ukryła go, zagoiła rany i pokochała... Tymczasem Annyczce przypisany od dawna narzeczony, którego nienawidzi i który został policjantem. Dziewczyna podejmuje decyzję, by uciec z ukochanym do partyzantów, czym doprowadza do szału ojca...
Jest rok 1945. Samotny partyzant błąka się po lasach Rzeczpospolitej w poszukiwaniu granicy. Po pewnym traumatycznym wydarzeniu na jego drodze zaczynają pojawiać się tajemnicze postacie.
Ofelia nie ma łatwego życia. Mieszka z matką i jej nowym mężem. Aby sobie jakoś poradzić przed światem, który ją otacza ucieka w wyimaginowaną rzeczywistość. Ta jednak nie jest taka jak w bajkach, które czyta. Tam także trzeba walczyć o przetrwanie. Czy ucieczka w baśniowy labirynt może zmienić to, co nieuniknione?


Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Oparty na bestsellerowej powieści Johna Marsdena film opowiada historię ośmiu australijskich nastolatków z małego miasteczka, którzy wybrali się na kilkudniowy kemping, aby spędzić trochę czasu na łonie natury. Podczas wyprawy zauważają przelatujący tuż nad ich głowami samolot wojskowy, a po powrocie do miasteczka dowiadują się, że ich kraj został najechany przez inne państwo... Trwa wojna, młodzi ludzie nie są przygotowani na takie okoliczności postanawiają jednak stawić czoła wrogowi i walczyć o swoje życie.
Na obrzeżach państwa zakonnego stoi mały, zaniedbany zamek Bartenstein. Jego rezydenci to wyjątkowo wyjątkowi Krzyżacy. Ich miecze są śmiertelnie niebezpieczne... dla nich samych. Niedaleko zamku kwitnie wioska sprytnych rzemieślników, a w lesie grasują polsko-litewscy partyzanci. Poszukiwanie pradawnego skarbu Prusów zbiega się z niespodziewaną wizytą Wielkiego Mistrza wraz z jeszcze mniej oczekiwanym gościem...
Film na podstawie światowego bestsellera Josefa Martina Bauera. Clemens Forell zostaje wzięty do niewoli i spędził 4 lata w obozie jenieckim na Syberii. Kiedy udaje mu się z niego uciec przemierza ponad 14 000 kilometrów w drodze do domu. Cała jego wyprawa trwa ponad 3 lata, a przez ten cały czas jest ścigany przez jednego z nadzorców obozu. Przemierza Syberię i Persję oraz Turcję, gdzie spotyka pomocnych ludzi. Do domu dociera po 9 latach tułaczki tuż przed Bożym Narodzeniem.
Film składa się z dwóch części, mimo, że pierwotnie miał być wyświetlany jako całość - na Festiwalu w Cannes pokazano kompletny pod tytułem "Che". W pierwszej części (Che - Rewolucja) Fidel Castro żegluje do Kuby (1956-11-26) z osiemdziesięciu buntownikami. Wśród nich jest niejaki Ernesto "Che" Guevara, argentyński lekarz podzielający idee Fidela w jego dążeniu do obalenia dyktatury Fulgencia Batisty. Che szybko zdobywa uznanie rewolucjonistów, a także sławę bohatera. Druga część (Guerrilla) opowiada o latach po przewrocie na Kubie. Guevara zrezygnował z wygodnego życia, aby dalej szerzyć myśl socjalistyczną na świecie. Trafił dzięki temu do Boliwii, gdzie stara się stworzyć oddziały rewolucyjne.
Historia pogmatwanych losów Ślązaków podczas II wojny światowej. Główny bohater, Mały, jest członkiem Związku Walki Zbrojnej. Zostaje uwikłany w akcję uwolnienia aresztowanego przez gestapo członka Komitetu PPR. Akcja udaje się, ale gestapowcy stosują prowokację, w szeregi partii dostają się konfidenci, w efekcie czego aresztowany zostaje Edward, sekretarz śląskiej organizacji partyjnej oraz doprowadza do śmierci wielu jej członków. Dopiero po zakończeniu wojny, okaże się kto był zdrajcą…

Opór

6,4
Rok 1941 – Żydzi w Europie Wschodniej padają ofiarami masowych mordów. Trzem braciom Bielskim udaje się schronić wraz z grupką uciekinierów w gęstym lesie, który znają od dziecięcych lat. Na początku starają się po prostu przetrwać. Gdy jednak wieść o ich odwadze rozchodzi się, w lesie pojawia się coraz więcej mężczyzn, kobiet, dzieci i starców, dla których bracia są jedyną nadzieją na przetrwanie. Tewje (Daniel Craig) obejmuje przywództwo, ale jego decyzje często krytykuje Zus (Liev Schreiber), który obawia się ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za idealizm starszego brata. Najmłodszy z braci – Asael (Jamie Bell) stara się pogodzić skłócone rodzeństwo. Aby przygotować się na nadejście srogiej zimy, uciekinierzy budują osadę. Poczucie wspólnoty pozwoli im zachować wiarę w człowieczeństwo w najgorszych latach wojny.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…