Filmy dzieciństwo, relacja rodzinna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dzieciństwo, relacja rodzinna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bohaterami filmu są trzej przyjaciele po trzydziestce – Albert (Dobromir Dymecki), Marcin (Sebastian Pawlak) i Jacek (Albert Osik) – koledzy z dzieciństwa, outsiderzy, którzy wciąż mieszkają z rodzicami w tym samym bloku na obrzeżach miasta. Przez lata trwają w specyficznej przyjaźni, mimo tego, iż nie zawsze popycha ona ich życie do przodu. Losy każdego z nich od samego początku były pasmem niepowodzeń, wynikających z głupoty lub nieodpowiedzialności. Albert, Marcin i Jacek od dzieciństwa wciąż kombinują i szukają sposobów na szybkie wzbogacenie się. Niestety. Pomysły z walką rottweilera w osiedlowej altance czy z symulowaniem wypadku celem wyłudzenia pieniędzy od naiwnych kierowców okazują się mało przyszłościowe. Po kilkunastu latach bezowocnej walki o byt trzej przyjaciele przygotowują się do tej jednej, najważniejszej akcji. Tym razem jednak ma być inaczej. Mają doskonały pomysł i nie zawahają się go zrealizować.

Młody Sheldon

6,4
8,0
Młody Sheldon to prequel kultowego serialu Teoria wielkiego podrywu autorstwa twórców pierwowzoru – Chucka Lorre’a oraz Stevena Molaro. To historia dziewięcioletniego Sheldona Coopera (Iain Armitage), który jest niezwykle utalentowanym, bardzo bystrym, ale także dość bezbronnym i naiwnym chłopcem. Dorastanie we wschodnim Teksasie nie jest dla niego łatwe. W świecie, w którym królują sport i kościół, bycie matematycznym geniuszem zdaje się jeszcze bardziej komplikować i tak trudny czas dorastania. Cała rodzina Cooperów też nie ma lekkiego życia z młodym Sheldonem. Będący szkolnym trenerem ojciec chłopca, George (Lance Barber), często nie jest w stanie nadążyć za synem, a jego kochająca matka Mary (Zoe Perry) stara się zaakceptować małego geniusza i chronić go przed niezrozumieniem i małomiasteczkową społecznością. Rodzeństwo Sheldona też nie ma łatwo, a zwłaszcza starszy brat Georgie (Montana Jordan), który ma problem z zaakceptowaniem faktu, że chodzi do jednej klasy ze swoim młodszym, dziewięcioletnim bratem. Tylko siostra bliźniaczka Missy (Raegen Revord), chociaż bywa o niego zazdrosna, jest jedyną osobą, która może powiedzieć mu prawdę.
Film jest autobiografią Agnès Vardy. Reżyserka przedstawia w filmie pejzaże pochodzące z własnego dzieciństwa, małżeństwo z reżyserem Jacquesem Demy, podróże, czy emocje, które jej towarzyszyły podczas tworzenia nowych filmów.


Jak ojciec i syn temat rodem z pierwszych stron gazet przekuwa w subtelną refleksję nad ojcostwem. Rodzina Nonomiya odkrywa, że od sześciu lat wychowuje nie swoje dziecko - ich syn został podmieniony z innym chłopcem w szpitalu. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają. Każdy rodzic czuje się przywiązany do dziecka, które przez lata wychowywał, jednocześnie mając potrzebę zajmowania się prawowitym potomkiem. Metodą stopniowego oswajania synów z nowym otoczeniem rodziny rozpoczynają proces zamiany dzieci, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

Wenecja

7,0
"Wenecja" opowiada historię pewnej podróży, która się nie odbyła. Historię, w której siła marzeń pozwoliła zamienić zalaną piwnicę rodzinnej posiadłości w najbardziej romantyczne miejsce na Ziemi. Główny bohater – Marek (Marcin Walewski) kocha Wenecję. W jego rodzinie do "wodnego miasta" jeździ się od pokoleń. Marek ma 11 lat, zna na pamięć nazwy wszystkich placów i ulic w Wenecji. Niestety, wybucha wojna i chłopiec zamiast do Wenecji, jedzie do ciotki Weroniki (Grażyna Błęcka-Kolska). Ale od czego jest wyobraźnia? Zwariowane ciotki budują chłopcu prawdziwą Wenecję w zalanej wodą piwnicy domu. "Wenecja" to firm oparty na prozie wybitnego polskiego pisarza Włodzimierza Odojewskiego, który jest wymieniany jaki jeden z kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla.
Akcja filmu rozpoczyna się w roku 1907, gdy rodzina Ekdahl świętuje Boże Narodzenie. W centrum wszystkich zdarzeń znajduje się rodzeństwo Fanny i Aleksander. Wkrótce ich ukochany ojciec umiera, a matka ponownie wychodzi za mąż. Ojczym jest protestanckim pastorem, człowiekiem oschłym, zimnym i surowym. Dzieci cierpią z powodu braku miłości, osamotnienia, lęku. Wreszcie, z pomocą starego przyjaciela babci, uzyskują wolność. Po śmierci ojczyma rozpoczyna się dla nich nowe życie.

Blow

7,6
Oparta na autentycznych wydarzeniach historia George'a Junga, który pod koniec lat 70. trafia do więzienia za posiadanie marihuany. Po wyjściu z zakładu karnego, Jung podejmuje się po raz kolejny "wprowadzenia na rynek" nowego narkotyku - tym razem kokainy. Blow to film, opowiadający o wielkim przemyśle karteli narkotykowych i milionach nielegalnie zarobionych dolarów.
Żyjący z dala od swojej nie do końca normalnej rodziny, Boyd (Joel McHale), niefortunnym zbiegiem okoliczności, zmuszony jest spędzić z nią wspólną Wigilię. Czy jest on jednak gotowy na spotkanie z ojcem alkoholikiem (Robin Williams) czy bratem - weteranem wojennym, który nigdy nie był na wojnie (Clark Duke) i zdoła ochronić syna przed prawdą o istnieniu Świętego Mikołaja?
Rok 1963. Życie przeciętnej francuskiej rodziny ukazane w nostalgicznych wspomnieniach mężczyzny, który w tym czasie miał osiem lat.
Little Pu spędza lato w Norrland ze wszystkimi swoimi krewnymi. Razem z ojcem i bratem jeżdżą na wycieczki rowerowe. Pewnego dnia podczas nauki strzelania z łuku słyszy opowieść o zegarmistrzu, który się powiesił...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…