Filmy przyjaźń, broń, zima

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje przyjaźń, broń, zima. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
McCallisterowie wyjeżdżają na święta, lecz w wyniku pomyłki Kevin wsiada nie do tego samolotu co powinien. W związku z tym dociera do Nowego Jorku, gdzie musi przetrwać okres, zanim jego rodzina go odnajdzie.


Bezrobotny trzydziestolatek Hlynur nadal mieszka z matką, a dni spędza na piciu, oglądaniu filmów pornograficznych i surfowaniu po sieci. Na święta Bożego Narodzenia do ich domu wprowadza się nauczycielka flamenco jego matki, Lola. Podczas nieobecności matki Hlynur odkrywa, że Lola jest lesbijką, a jednak Nowy Rok spędza z nią w łóżku. Wkrótce dociera do niego, że Lola dzieli z matką nie tylko dom. Ostatecznie, Hlynur będzie musiał znaleźć swoje miejsce w tej układance i wyzbyć się nieco egoizmu.
Scenariusz tego filmu jest oparty na autentycznych wydarzeniach. W niemieckim obozie jenieckim, kilka kilometrów od Malmedy dochodzi do zamieszek. W efekcie tego konwojujący jeńców Niemcy otwierają ogień, masakrując około 70 amerykańskich żołnierzy. Kilku z nich udaje się uciec do lasu. Bez pożywienia i broni, w kilkunastostopniowym mrozie i śniegu po kolana usiłują przetrwać i przedrzeć się przez linię frontu do swoich. Po drodze trafiają na zestrzelonego brytyjskiego pilota, który ma istotne informacje na temat rozmieszczenia oddziałów nieprzyjaciela. Muszą dotrzeć do amerykańskiego posterunku, aby przekazać meldunek, który może zaważyć na losach wojny.
Karol, polski fryzjer ożeniony z młodą francuską modelką stał się impotentem. Po rozwodzie zostaje wyrzucony na francuski bruk. W metrze poznaje równie jak on opuszczonego rodaka, który pomaga mu przemycić się z powrotem do Polski. W kraju postanawia się zrewanżować swojej byłej żonie. Dzięki podstępowi w szybkim czasie bogaci się, a następnie aranżuje własną śmierć. Eks-małżonka przybywa do Polski na pogrzeb Karola. On demaskuje się przed nią , miłość zostaje wskrzeszona. Czy jednak nie za późno?
Historia o niesprawiedliwości społecznej. Monumentalna kronika konfliktów chłopów z właścicielami ziemskimi na początku XX wieku we Włoszech. Dochodzi do konfrontacji między młodym wieśniakiem a pierworodnym synem miejscowego dziedzica.
Mroźna zima 1918 r. na Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Trzy młodziutkie sanitariuszki wyruszają pełnić służbę w szpitalu polowym Polskiego Czerwonego Krzyża, położonym blisko linii frontu polsko-rosyjskiego. W swej misji widzą spełnienie patriotycznego obowiązku. W zderzeniu z okrucieństwem wojny i nawałnicą bolszewicką romantyczna przygoda zmienia się w koszmar, który wystawia dziewczęta na trudne próby. Drugi, po Skardze, wspólny film dwóch wybitnych autorów zdjęć filmowych – Jerzego Wójcika i Witolda Sobocińskiego. Wójcik był współscenarzystą i reżyserem obu filmów, Sobociński – ich operatorem. Za piękne zdjęcia we Wrotach Europy otrzymał nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (1999) i Orła – Polską Nagrodę Filmową (2001).
Słowa kluczowe

Proszę czekać…