Filmy miłość, wojsko, mundur

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, wojsko, mundur. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

To wstrząsająca opowieść o domowej idylli w cieniu krematoriów, czyli życiu rodzinnym komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa.
Młody Murzyn, Carl Brashear, postanawia odmienić swoje dotychczasowe życie rolnika i za namową ojca, wstępuje do Amerykańskiej marynarki wojennej. Z początku pracuje jako kucharz, a że jest świetnym pływakiem, zostaje awansowany na stanowisko ratownika. Wkrótce Carl postanawia zostać zawodowym nurkiem. Przybywa do obozu szkoleniowego, gdzie ze względu na kolor skóry jest szykanowany i nieszanowany. Na dodatek trener - zgorzkniały, były nurek - robi wszystko, by zniechęcić Carla do ukończenia szkoły. Chłopak jednak nie poddaje się, co przysparza mu wielu wrogów...Historia oparta na faktach.
Rok 1980. Młodzi żołnierze sowieckiej armii przeniesieni zostają z obozu szkoleniowego w samo centrum wojennej zawieruchy w Afganistanie. Tam otrzymują zadanie utrzymania wzgórza 3234, jednak wyniszczające ataki partyzantów afgańskich dziesiątkują oddział. Zdesperowani żołnierze błagają dowództwo o pomoc. Odsiecz jednak nie nadchodzi. Skazani są tylko na siebie.... Film oparty na prawdziwej historii.


W carskiej Rosji nieakceptowany przez arystokratów chłopski oficer zakochuje się w księżniczce.

Top Gun

7,3
Tom Kazansky i Pete „Maverick” Mitchell to uczniowie elitarnej jednostki lotniczej. Panowie rywalizują między sobą o miano najlepszego pilota.

Rambo II

7,1
John Rambo (Sylvester Stallone) to były komandos w „ zielonych beretach” walczący w Wietnamie. Po powrocie do kraju wplątuje się w awanturę z policją i trafia do więzienia. Wyciąga go stamtąd dawny dowódca, by powierzyć mu specjalną misję. Ma odnaleźć Amerykańskich jeńców wojennych uwięzionych w Wietnamie. Jeśli dobrze wypełni zadanie, kara którą otrzymał zostanie mu darowana.
Komandor Harmon Rabb i major Sarah MacKenzie to prawnicy Wojskowego Biura Śledczego JAG. Sprawy, jakie mają rozwiązać są wielorakie: od typowych, jak dezercja, czy nie wykonanie poleceń przełożonego - niesubordynacja, po gwałty, przemyt i morderstwa. Często prowadzenie dochodzenia jest trudne, bo w przestępstwa zamieszane są grube ryby z armii. Zdarza się, że kompetencje wojskowe nie wystarczają... Choć w życiu prywatnym są przyjaciółmi, to w pracy często muszą stanąć po przeciwnych stronach barykady. Ale sądowe waśnie szybko mijają, szczególnie, że atmosfera panująca w ich biurze sprzyja dobrej i sumiennej pracy. Tematyka odcinków jest zróżnicowana: główni bohaterowie z zawodu są prawnikami - więc często prowadzą sprawy wojskowe dotyczące żołnierzy służących w armii amerykańskiej. Jednocześnie niektóre odcinki serialu JAG mają fabułę czysto sensacyjną, w której to prawnicy biura uczestniczą np. w akcjach antyterrorystycznych czy nawet pracują jako szpiedzy w obcych państwach. W serialu powtarzają się jednak główne wątki: Harmon Rabb pragnie odnaleźć swojego ojca, który zaginął gdzieś w Azji podczas akcji wojskowej. Obecne są też problemy postaci drugoplanowych: wiecznie ciapowaty Bud Roberts "dorasta" do bycia ojcem i prawnikiem, a płk. MacKenzie boryka się z problemami z mężczyznami.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.

W dolinie Elah

7,0
7,7
Emerytowany podoficer postanawia wyjaśnić okoliczności zaginięcia swego syna. Nie przypuszcza jak będzie to trudne i bolesne.
Jest 1941 rok, gdy młody Staszek ucieka z niemieckiej niewoli i przedostaje się na radziecką stronę frontu. Okazuje się, że jest niezwykle podobny do schwytanego przez Rosjan porucznika Abwehry Hansa Klossa. Po raz pierwszy polscy widzowie zobaczyli Hansa Klossa w Teatrze Telewizji. Od 1965 do 1967 roku zostało wyemitowanych 14 spektakli o agencie J-23. Spodobały się tak bardzo, że natychmiast zapadła decyzja o produkcji serialu telewizyjnego Stawka większa niż życie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…