Filmy miłość, zazdrość, zima

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje miłość, zazdrość, zima. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Jegor (Aleksey Filimonov) i Żenia (Nadya Lumpova) to kochające się młode małżeństwo, wynajmujące mieszkanie w jednej z moskiewskich dzielnic. Żenia niedawno rozpoczęła pracę w modnym wydawnictwie internetowym. Jest zachwycona nowym zajęciem i nowymi znajomościami. W przeciwieństwie do żony Jegor nie ma szczególnych ambicji zawodowych. Nocą pracuje jako taksówkarz, w ciągu dnia śpi. Koledzy z pracy zapraszają Żenię na imprezy, wystawy, jednak Jegor jest przeciwnikiem „zintelektualizowanych” rozrywek. Nie znosi pracy żony, jest zazdrosny o jej kolegów, szczególnie o jednego z redaktorów. „Sceny z życia małżeńskiego” robią się coraz trudniejsze do zniesienia, coraz większa jest duma każdego z małżonków, coraz poważniejsze pretensje wobec siebie… Wreszcie, po kolejnej sprzeczce, Jegor mówi do żony: „Rozwodzimy się!”.
Karierowicz z Pułtuska marzy tylko o jednym – o władzy. Pewnego dnia dostaje nominację na „eksponowane stanowisko” w stolicy. Ma być gospodarzem domu w jednym z bloków na Ursynowie. Mieszkańców zniechęca do siebie już podczas przeprowadzki, która obfituje w niespodzianki i konflikty. Okazuje się, że operator dźwigu Zbigniew Kotek i lekarz Zygmunt Kołek otrzymali przydział na to samo mieszkanie. Jedynym wyjściem jest przedzielenie lokalu na pół. Ubecy mają założyć podsłuch u opozycjonisty prof. Dąb-Rozwadowskiego, ale pluskwa trafia do innego lokatora. Tajniacy podsłuchują nauczycielkę flirtującą z zapalonym myśliwym, docentem Furmanem. Ten opowiada jej o wyczynach na polowaniu. Nic dziwnego, że UB uznaje profesora za groźnego terrorystę. Najbardziej niezadowolonym z przydziału M jest weteran praskich podwórek, wielbiciel wódki i gołębi, Józef Balcerek. Robi wszystko, by pozostać wśród kumpli. Ale i jego opór zostaje złamany przez władzę. Gospodarz domu z finezją zatruwa życie lokatorom. Wydaje zarządzenia, orzeka w kwestiach spornych, nie waha się inwigilować życia sąsiadów. W końcu mieszkańcy tworzą tajną opozycję i zaczynają bojkotować rządy Anioła.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.


Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Historia o niesprawiedliwości społecznej. Monumentalna kronika konfliktów chłopów z właścicielami ziemskimi na początku XX wieku we Włoszech. Dochodzi do konfrontacji między młodym wieśniakiem a pierworodnym synem miejscowego dziedzica.
Do zagubionej w północnych lasach osady przyjechała Tosia Kislicyna. Ona z radością zgodziła się być kucharką i zamieszkała w internacie. Zaraz na wstępie poznała drwala Ilję, uważanego za pierwszego kawalera w osadzie, który ją obraził. Wieczorem, by osłodzić nieprzyjemne spotkanie, zdecydował się ją zaprosić na tańce i dostał odmowę...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…