Filmy polityka, robotnik

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje polityka, robotnik. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Historia trzech przyjaciół, którzy decydują się na założenie fabryki włókienniczej.
W 1980 roku władze radiokomitetu wysyłają do Gdańska nie stroniącego od alkoholu redaktora Winkla, aby zebrał informacje oczerniające jednego z organizatorów stoczniowych strajków, Maćka Tomczyka. Wspomnienia ludzi, z którymi Winkiel przeprowadza wywiady, wykorzystują prawdzie materiały filmowe z protestów 1968 i 1970 roku oraz z okresu powstawania wolnych związków zawodowych i narodzin Solidarności.
Druga połowa lat siedemdziesiątych. Pełna temperamentu młoda reżyserka realizuje swój film dyplomowy, który będzie opowiadał historię błyskawicznej kariery i upadku jednego z bohaterów pracy socjalistycznej. Zbierając materiały, Agnieszka odkrywa coraz to nowe kulisy wydarzeń, dociera do ludzi, którzy znali Mateusza Birkuta i współtworzyli jego legendę. Bardzo szybko okazuje się, że rzeczywistość dokumentowana na czarno-białych taśmach była kreowana w o wiele większym stopniu, niż wolno o tym mówić. Gdzieś w tle cały czas stoją ludzie, którzy wszystkim mającym coś do powiedzenia chętnie zamknęliby usta. Agnieszka coraz bardziej emocjonalnie angażuje się w swoją pracę i nawet kiedy promotor odbiera jej sprzęt, nie zamierza się poddać. Sprawa zatacza coraz szersze kręgi, ale ciągle brakuje w niej najważniejszej postaci, nikt nie wie, co tak naprawdę stało się z Birkutem. Udaje się jednak znaleźć kogoś innego - jego syna, Maćka..


W czasie, gdy kończyła się II wojna światowa w Algierii podjęto próbę odzyskania niepodległości. Dla trzech braci i ich matki skończyło się to koniecznością ucieczki i tułaczką po całym świecie. Messaoud dołączył do armii francuskiej w Indochinach, Abdelkader stał się przywódcą ruchu niepodległościowego Algierii we Francji, a Saïd przeniósł się do Paryża, by zbijać fortunę na nielegalnych walkach bokserskich w dzielnicy Pigalle. Czas, okupowana ojczyzna i wieź rodzinna połączy ponownie ścieżki życia trzech braci.
Historia rozgrywa się w 1982r., w stanie wojennym. Kierujący strajkiem, młody robotnik, Dariusz, zostaje uwięziony. Jego obrony podejmuje się doświadczony mecenas Antoni Zyro. Niestety, mecenas nieoczekiwanie umiera. Wdowę po nim Urszulę, odwiedza Joanna, żona Dariusza. Joanna prosi Urszulę o pomoc. Ta poleca mecenasa Labradora, czy słusznie?
Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.

Matka

6,4
Film to kronika transformacji jednostki z naiwności politycznej do świadomości marksistowskiej ustalona podczas rewolucji rosyjskiej w 1905 r. Reżyser wykorzystuje innowacyjne techniki montażu i kąty kamery, dzięki którym historia jest przedstawiona z perspektywy kobiety z klasy robotniczej.
Akcja filmu toczy się we Włoszech. Poznajemy historię dwóch osób. Pierwszy z nich jest synem wieśniaka (Gerard Depardieu), drugi właściciela ziemskiego (Robert De Niro). Fabuła filmu skupia się na powstawaniu faszyzmu, reakcji wieśniaków popierających komunizm, oraz na tym, jak te zmiany wpływają na przeznaczenie tych dwóch mężczyzn.
Historia dzieje się w zrujnowanej przez wojnę Warszawie. Dorośli zajęci są odbudową stolicy, a co robią ich dzieci? Ci, którzy mieszkają na ulicy Barskiej – pięciu chłopców – wchodzą na drogę przestępczą, złapani i osądzeni za kradzież karnie pracują przy budowie nowej trasy W-Z. Nie potrafią się jednak dostosować do nowych warunków i szansy, jaką otrzymali. Wkrótce wchodzą w układ z reakcyjnym podziemiem, które planuje wysadzenie w powietrze trasę W-Z. Czy uda im się wykorzystać do swoich celów naiwną piątkę z Barskiej?
Akcja toczy się w Juarez gdzie od 1993 roku zostało zamordowanych blisko 400 kobiet. Jest to thriller oparty na faktach. Amerykańska dziennikarka (Jennifer Lopez) przyjeżdża do Meksyku, aby wyjaśnić zagadkę ich śmierci.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…