Filmy aresztowanie, morderstwo, warszawa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje aresztowanie, morderstwo, warszawa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

PitBull

7,7
Serial ukazuje codzienne życie policjantów z warszawskiego Wydziału Zabójstw. Codziennie muszą dokonywać bardzo trudnych, życiowych wyborów. Niestety wiele spraw przenoszą z pracy do domu, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich stosunki domowe. Niektórzy nie wytrzymują presji i popadają w alkoholizm lub narkotyki.
Serial składający się z kryminalnych dreszczowców. Każdy z epizodów stanowi odrębną całość, a jedynym wspólnym elementem są milicjanci prowadzący śledztwo. Poszczególne opowiadania bazują na oryginalnych materiałach uzyskanych z archiwów Milicji Obywatelskiej.
Wiosną 1939 roku kapitan Iwiński nadzoruje transport sprowadzanych do kraju urządzeń wojskowych. Z powodu złej jakości sprzętu zostaje oskarżony o sabotaż gospodarczy i osadzony w więzieniu. Po jego opuszczeniu ma trudności ze znalezieniem pracy, musi wyprowadzić się z mieszkania… Dostaje możliwość zrehabilitowania i propozycję pracy w kontrwywiadzie. Spotyka znaną pianistkę, którą poznał kiedyś w Paryżu. Stają się sobie coraz bliżsi. Okazuje się, że Maria również agentką wywiadu. Adam kojarząc wiele faktów, ma coraz więcej wątpliwości…


Scenariusz filmu oparty jest o powieść Zofii Nałkowskiej, pod tym samym tytułem, dlatego też w filmie wiodącym motywem jest romans tytułowej Teresy Hennert z pułkownikiem Omskim. Teresa wiedzie ustabilizowane życie u boku męża, wpływowego dyrektora Hennerta. Pułkownik, poznawszy Teresę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Ich znajomość w krótkim czasie przeradza się w namiętną miłość. Teresa nie chce jednak burzyć swojego dotychczasowego życia i Omskiemu nie udaje się jej nakłonić do porzucenia męża. Pułkownik podejmuje więc desperacki krok…
Wojenna epopeja przedstawiająca sowiecką wersje wyzwalania Europy z rąk hitlerowskiego najeźdźcy w latach 1943-1945.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…