Filmy notatnik, śledztwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje notatnik, śledztwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dom zły

7,4
Dwa przeplatające się wątki. Pierwszy - jesień 1978, bieszczadzka wieś, w miejscowym PGR pracę podejmuje Edward Środoń. Na noc zatrzymuje się w gospodarstwie Dziabasów, gdzie podczas suto "zakrapianej" nocy dochodzi do tragedii. Drugi - 1982, zima, Stan Wojenny. Porucznik Mróz przeprowadza wizję lokalną mająca pomóc w wyjaśnieniu dramatycznych wydarzeń sprzed 4 lat.
Sławny pisarz Mort Rainey właśnie rozwiódł się ze swoją żoną, Amy. Przeżywa kryzys twórczy. By znowu zacząć pisać, przenosi się do domku nad jeziorem. To mu jednak nie pomaga odnaleźć weny. Pewnego dnia w jego domu zjawia się tajemniczy John Shooter i oskarża Raineya o plagiat opowiadania "Sekretne okno". Mort chce udowodnić Shooterowi, że opowiadanie jest jego własnym pomysłem. Przybysz jednak nie wierzy w zapewnienia pisarza. Wkrótce po jego wizycie dochodzi do lawiny, nieprzyjemnych dla Morta, zdarzeń... Film na podstawie opowiadania Stephena Kinga.
Londyński supergliniarz – Nicholas Angel (Simon Pegg) – otrzymuje przydział w spokojnym miasteczku Sandford, gdzie musi stawić czoła totalnej nudzie, świata nie znającego słowa zbrodnia… i niezdarnemu partnerowi Danny’emu (Nick Frost). Seria makabrycznych wypadków, które przetoczą się przez sielską prowincję sprawi jednak, że Nick znajdzie okazję do niesamowitych, pełnych grozy pościgów samochodowych i bezwzględnych strzelanin, o których marzy. Nadszedł czas, by małomiasteczkowi gliniarze wymierzyli wielkomiejską sprawiedliwość!


Małe nadmorskie miasteczko Foxtown w Anglii. Do szpitala zostaje przywieziony mężczyzna, który w niewyjaśnionych okolicznościach stracił pamięć. Doktor Laurence Jeffries po ogólnym badaniu lekarskim zabiera go do swojego domu. Jego zawodowym hobby jest badanie przypadków amnezji. Stopniowo, bystro obserwując pacjenta, naprowadza go na ślady, które mogą pomóc mu przypomnieć sobie kim jest, skąd przybył, co robił na plaży, gdzie został znaleziony. Powoli okazuje się jednak, że chce wykorzystać nieznajomego do swych prywatnych porachunków z żoną.
Rok 1977. Roman Polański, który po sukcesie filmów Chinatown i Dziecko Rosemary ma u stóp cały filmowy świat, zostaje aresztowany w Los Angeles. Oskarża się go o uprawianie seksu z 13-letnią dziewczynką. Reżyser staje się ofiarą bezprecedensowego w dziejach Hollywood medialnego spektaklu. Brukowce oskarżają go o organizowanie satanistycznych orgii. Sędzia przed ogłoszeniem wyroku zwierza się znajomemu, że "da popalić temu polskiemu sukinsynowi". Polański ucieka ze Stanów w dniu ogłoszenia wyroku, łamiąc zasady zwolnienia warunkowego. Nie wraca tam już nigdy. Marina Zenovich poświęciła pięć lat życia na rozjaśnienie mroków tamtego procesu. Powstał film wyciągający na światło dzienne nieznane wcześniej fakty. Pojawiają się w nim ludzie, którzy nigdy dotąd nie wypowiadali się w tej sprawie. Dość szybko okazało się, że proces był skandaliczną mieszanką uprzedzeń, niepohamowanych ambicji i chęci zaspokojenia społecznej żądzy odwetu na przybyszu znikąd, który w kilka lat podbił Fabrykę Snów. Część amerykańskich mediów postrzegała Polańskiego jako "dziwacznego karła mówiącego ze śmiesznym akcentem". Podczas gdy dla europejskich dziennikarzy był wielkim artystą, który padł ofiarą purytańskiej moralności i hipokryzji, dla ich kolegów zza oceanu stał się obcym, któremu należało dać nauczkę. Reżyserka, umiejętnie wplatając w narrację fragmenty filmów Polańskiego, udowadnia, że ci, którzy go sądzili, brali fikcję za rzeczywistość.
Tajemnicza seria morderstw ma miejsce w Nicei na francuskiej riwierze. Komisarz Carella (Jean-Louis Trintignant) prowadzi śledztwo i desperacko próbuje znaleźć brakujące ogniwo między wszystkimi tymi morderstwami.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…