Filmy relacja matka-syn, wiara

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja matka-syn, wiara. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Maria Magdalena

5,8
5,8
Niezwykłe spojrzenie na jedną z najbardziej tajemniczych kobiet w historii. Filmowa biografia opowiada historię Marii (Rooney Mara), młodej kobiety szukającej dla siebie nowej drogi życia. Skrępowana hierarchią i obyczajowością swych czasów, Maria dołącza do nowego ruchu, którym kieruje Jezus z Nazaretu…
Czwórka rodzeństwa po przejściach i burzach dorosłego życia, wraca do rodzinnego domu, zmuszona na tydzień ponownie zamieszkać pod jednym dachem.Towarzyszy im ich nadopiekuńcza matka, a także zbieranina małżonków oraz byłych i niedoszłych partnerów. W gronie najbliższych osób rozliczają się z przeszłością i problemami w związkach, co ostatecznie, za sprawą przezabawnych i wzruszających wydarzeń, prowadzi do odbudowania nadszarpniętych więzi. Pojednaniu towarzyszy chaos, radość, smutek oraz przebaczenie, których można doświadczyć tylko w rodzinie — tej samej, która z jednej strony doprowadza nas do szaleństwa, a z drugiej przypomina o tym, kim naprawdę jesteśmy i co w nas najlepsze.
Serial Ogniem i mieczem opowiada o czasach zmagań polskich wojsk z powstaniem na Ukrainie oraz siłami Kozaków i Tatarów pod wodzą krwawego Tuhaj Beja. Jest to także opowieść o pięknej miłości i wiernej przyjaźni, doprawiona odrobiną nostalgii i zacnego humoru.


Dziewięciolatek Joshua bardzo przeżył śmierć ukochanego dziadka. Chłopiec rozpoczyna kolejny rok nauki w katolickiej szkole i chce się upewnić, że bliska osoba, którą właśnie stracił, miewa się dobrze w zaświatach. Decyduje się podjąć specjalną misję w celu znalezienia pana Boga i zadania mu kilku ważnych pytań. Jedynie siostra Terry wydaje się rozumieć rozterki Joshuy. Reżyser zgrabnie odnajduje równowagę pomiędzy filozoficznymi pytaniami o sens życia i istnienie Boga a magicznym światem dzieciństwa, pełnym cudów i tajemnych znaków.

Viridiana

7,5
Viridiana to młoda dziewczyna, która przed złożeniem ślubów zakonnych odwiedza na prowincji swojego wuja, Don Jaimego. Mężczyzna mieszka samotnie po śmierci żony. Dziewczyna tak bardzo przypomina mu zmarłą małżonkę, że postanawia jej się oświadczyć i zmusić do ślubu. Viridiana odrzuca zaloty wuja, który z rozpaczy popełnia samobójstwo. Ta dramatyczna sytuacja zmienia plany dziewczyny, która swoje dalsze życie chce poświęcić działalności charytatywnej i zamienia majątek wuja w przytułek dla bezdomnych.
Od czasu proklamowania niepodległości w 1962 roku, przez Algierię przetoczyła się wojna domowa i seria antyrządowych protestów. Mieszkańcy, zmęczeni konfliktami, na każdym kroku starają się wracać do normalności. Dla Amal i Samira dwudziesta rocznica ślubu to prawdziwe święto. Chcą ten dzień spędzić razem z synem. Wyjście do restauracji staje się okazją do rozmowy o utraconych marzeniach i wspólnej walce z codziennymi problemami. Dla ich syna Fahima i jego przyjaciół, Algieria z ostatnich lat to skradziona szansa na szczęśliwą młodość. Współczesna Algieria widziana oczami dwóch pokoleń, rozczarowanych brakiem perspektyw i utraconymi szansami.
Kiedy Russel Greene traci pracę, decyduje się rozpocząć nowe życie. Do swojego mikrobusu podłącza przyczepę, uzbraja się w marzenia i rusza w drogę. Razem z żoną, synem, córką, matką i bratankiem wyrusza w nieznane. Przemierzają kraj wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu przygód, a spotykanym po drodze ludziom zawsze służą pomocą.
Dionizy Złotopolski (Henryk Machalica) mieszka w Złotopolicach wraz z synem Markiem (Kazimierz Kaczor), niezależnym senatorem, najczęściej zresztą przebywającym w Warszawie, i jego żoną Barbarą (Anna Nehrebecka), którzy mają dwóch dorosłych synów. Starszy Waldemar (Andrzej Nejman) jest gospodarzem i prowadzi gospodarstwo. Nie ma szczęścia w miłości i wciąż szuka kandydatki na żonę. Okazuje się, ze znalezienie partnerki, która zgodziłaby się wraz z nim zamieszkać na wsi jest trudne. Młodszy syn – Kacper Złotopolski (Andrzej Piaseczny) to czarna owca w rodzinie. Rzucił szkołę i postanowił rozpocząć karierę muzyka. Druga linia rodu – Gabrielowie mieszkają w Warszawie. Wywodzą się od bliźniaczej siostry Dionizego, Eleonory (Alina Janowska). Jej syn – Wiesław (Paweł Wawrzecki) jest komendantem posterunku policji na Dworcu Centralnym, a jego żona Marta (Ewa Ziętek) prowadzi luksusową kawiarnię. Mają razem syna – Tomka (Piotr Szwedes), który ku rozpaczy rodziców rzucił studia medyczne i rozpoczął karierę akwizytora – jego zdaniem w ten sposób najszybciej dorobi się dużych pieniędzy. Starszy syn Mirek (Radosław Elis) i jego żona Weronika (Agnieszka Sitek) oczekują narodzin pierwszego dziecka. Córka Wiesława z pierwszego małżeństwa, Agata (Paulina Młynarska), pracuje w agencji pośredniczącej w sprzedaży nieruchomości.

Życie Pi

7,1
Pi, syn właściciela zoo w Indiach, od najmłodszych lat poszukuje własnej duchowej drogi. Na kluczowe pytania szuka odpowiedzi zarówno w hinduizmie, w którego duchu został wychowany przez matkę, jak i chrześcijaństwie czy islamie. W każdej z tych religii odnajduje prawdę o Bogu. Kiedy Pi ma 17 lat, ojciec z przyczyn finansowych podejmuje decyzję o przeprowadzce rodziny do Kanady. Podczas morskiej przeprawy rozpętuje się burza i statek tonie. Przeżywa tylko Pi i kilkoro dzikich zwierząt, w tym tygrys bengalski o imieniu Richard Parker. Przez ponad siedem miesięcy dryfują na otwartym ocenie na małej szalupie ratunkowej. Żeby przetrwać, Pi próbuje oswoić drapieżnika.

Plebania

3,6
Akcja telenoweli rozgrywa się wokół tytułowej plebanii, która w społeczności gminnej jest miejscem wyjątkowym. To nie tylko przedsionek do "sacrum", ale przede wszystkim - miejsce, w którym ogniskuje się większość miejscowych zdarzeń, problemów i konfliktów.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…